گزارش ها حمله خرابکارانه به کشتی کانتینربر ایران را تایید می کند

به گزارش وبلاگ واحدی، تهران (پانا)- سخنگوی وزارت امورخارجه گفت گزارش های دریافتی حمله خرابکارانه به کشتی کانتینربر ایران که در تناقض آشکار با حقوق بین الملل و حقوق دریاها قرار گرفته است، تایید می کند.

گزارش ها حمله خرابکارانه به کشتی کانتینربر ایران را تایید می کند

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، سعید خطیب زاده روز شنبه در پاسخ به سوالی در خصوص حمله به یک کشتی کانتینر بر کشورمان در آب های بین المللی دریای مدیترانه که منجر به آسیب دیدگی این کشتی شد، گفت: گزارش های دریافتی حمله خرابکارانه به این کشتی که در تناقض آشکار با حقوق بین الملل و حقوق دریاها قرار گرفته است، تایید می کند.

خطیب زاده ضمن محکوم کردن این اقدام اضافه کرد: انجام اقدامات لازم در خصوص شناسایی عوامل این اقدام خرابکارانه در دستور کار بخش های مختلف بوده و پیگیری های لازم در این زمینه در ابعاد مختلف آن به طور جدی در دستور کار قرار گرفته است.

سخنگوی شرکت کشتیرانی ایران پیشتر اعلام کرد: در پی اصابت شیء انفجاری به کشتی کانتینربر ایران شهرکرد در 20 اسفند در دریای مدیترانه، بخشی از بدنه کشتی دچار آسیب شد.

علی غیاثیان اضافه کرد: این شناور که متعلق به شرکت حمل و نقل کانتینری کشتیرانی جمهوری اسلامی است از ایران به مقصد اروپا در حرکت بود که پس از اصابت شیء انفجاری به بدنه کشتی، آتش سوزی مختصری در محل انفجار رخ داده که با تلاش به موقع فرمانده و خدمه کشتی، آتش بلافاصله مهار شد و به هیچ یک از خدمه آسیبی وارد نشده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1668

به "گزارش ها حمله خرابکارانه به کشتی کانتینربر ایران را تایید می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش ها حمله خرابکارانه به کشتی کانتینربر ایران را تایید می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید