2 هزار تومان ریزش در بازار دلار

به گزارش وبلاگ واحدی، خبرنگاران: تلخ ترین هفته برای مالداران دلار در سال 1400، در اواسط اردیبهشت ماه رقم خورد.

2 هزار تومان ریزش در بازار دلار

به گزارش خبرنگاران اسکناس آمریکایی در هفته ای که گذشت، نزدیک به 2 هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و با از دست دادن کانال های 23 و 22 هزار تومانی، در محدوده 21 هزار و 700 تومانی به کار خود خاتمه داد. اسکناس آمریکایی حتی روز چهارشنبه وارد کانال 20 هزار تومانی شد، ولی با اهرم، بعضی اخبار سیاسی منفی درباره مذاکرات هسته ای توانست بخشی از ارزش خود را احیا کند و روز پنج شنبه در جهت افزایشی قرار بگیرد. به باور فعالان، بازار بیش از اندازه تحت تاثیر مذاکرات هسته ای وین نهاده شده است و هر گونه اخبار مثبت و منفی می تواند جهت قیمت دلار را تحت تاثیر قرار دهد. در چنین شرایطی، معامله گران با تجربه چندان فعالیتی در بازار ندارند، ولی نوسان گیران سعی می نمایند از تغییرات قیمتی به سود خود استفاده نمایند.

هفته گذشته اوضاع در بازار به کام فروشندگان بود و آن ها توانستند یکی از سنگین ترین ریزش ها را به قیمت دلار تحمیل می نمایند. دلار یک بار در اواخر دی ماه 99 و یک بار در اوایل مرداد 99 چنین ریزشی را تجربه نموده بود.

دلار در قعر جدول بازدهی

دلار در 5 روز کاری هفته گذشته نزدیک به 8 درصد از ارزش خود را از دست داد و در قعر جدول بازدهی نهاده شد. پس از دلار، گرم طلای 18 عیار افت قابل توجهی را تجربه کرد و حدود 5 درصد افت قیمت را به ثبت رساند. طلای 18 عیار توان ثبت افت های سنگین تری را نیز داشت ولی افزایش طلا در بازارهای جهانی موجب شد که کف قیمتی در بازار داخلی بالاتر بیاید. سکه امامی در هفته ای که گذشت افت 4 درصدی را تجربه کرد و سهم بازار سهام نزدیک به 3 درصد کاهش برای شاخص کل بازار بود.

بعضی معامله گران اعتقاد دارند با توجه به افت سنگین دلار در هفته گذشته، باید انتظار کاهش حجم فروش ها در هفته جاری را داشت. از نگاه آن ها در صورتی که مذاکرات وین به نتیجه نرسد، دلار با سرعت بیشتری نسبت به سایر بازارها رشد خواهد نمود. سکه تا حدی در هفته گذشته در برابر افت قیمت مقاومت کرد و نصف دلار کاهش یافت. سکه بازان به افزایش بهای اونس طلا در بازارهای جهانی خوشبین هستند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1796

به "2 هزار تومان ریزش در بازار دلار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 هزار تومان ریزش در بازار دلار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید