VKS؛ سلاح ویژه سرویس امنیت فدرال روسیه (

به گزارش وبلاگ واحدی، از الگوی سلاح VKS مدل های مختلفی ساخته شده است که هر کدام از آنها در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

VKS؛ سلاح ویژه سرویس امنیت فدرال روسیه (

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

وبلاگ واحدی؛ مجله تصویری سلاح- یکی از معروف ترین سلاح های روسی VKS نام دارد که در خانواده سلاح های گرم با قابلیت عمل در قسمت پشت ماشه طبقه بندی می گردد و البته آن را با نام VSSK هم می شناسند. این سلاح نخستین بار در سال 2002 میلادی برای سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) ساخته شد.

سلاح با کالیبر 12.7 در 55 میلیمتری VKS که هنگام شلیک صدای بسیار کمی فراوری می نماید، برای عملیات های ویژه که قرار است در سکوت و اختفا انجام گردد؛ مورد استفاده قرار می گیرد و نسبت به مدل 9 در 39 میلیمتری VSS (نسخه قدیمی تر این سلاح) که آن هم به صورت بی صدا عمل می نماید بسیار دقیق تر است و قابلیت های نشانه گیری ویژه را ارایه می نماید.

اهداف معین برای VKS پیاده نظام های مجهز به پوشش های زرهی سنگین هستند و برای این سلاح یک سیستم تثبیت کننده داخلی در نظر گرفته شده است که به جز حذف صدا، تمرکز روی هدف را هم دقیق تر می نماید. بخش مارپیچ در لوله اسلحه با طول 97 میلیمتر ساخته شده است. این اسلحه همچنین با دقت یک دقیقه در قوس در محدوده 100 متری با گلوله های ویژه خود شلیک می نماید.

از روی سلاح VKS مدل های مختلفی ساخته شده است که هر کدام از آنها در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. انواع مختلف این سلاح روسی به قرار زیر معرفی شده است:

مدل SC-130: استاندارد

مدل SC-130U: مخصوص آموزش

مدل SC-130PT: مخصوص افزایش دقت در هدفگیری (برای گلوله های 59 گرمی)

مدل SC-130PT2: مخصوص افزایش دقت در هدفگیری (برای گلوله های ساخته شده از جنس برنز)

مدل SC-130VPS: مخصوص افزایش نفوذ (برای گلوله های 79 گرمی) - نفوذ زرهی: با قابلیت نفوذ در فولاد به ضخامت 16 میلیمتر از فاصله 200 متری، یا نفوذ در زره های سنگین از فاصله 100 متری

این سلاح از سال 2004 میلادی به صورت رسمی مورد استفاده قرار گرفته است و فراوری آن به صورت ویژه برای سرویس امنیت فدرال روسیه ادامه یافته است. طراحی و فراوری این سلاح را دفتر مرکزی طراحی سلاح های ورزشی و شکاری روسیه (SKIB SOO) برعهده داشته است.

طول این اسلحه 1120 میلیمتر، طول مخزن قرارگیری فشنگ ها 450 میلیمتر، عرض آن 220 میلیمتر و ارتفاع آن هم 220 میلیمتر است. این سلاح روسی 7 کیلوگرم وزن دارد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1148

به "VKS؛ سلاح ویژه سرویس امنیت فدرال روسیه (" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "VKS؛ سلاح ویژه سرویس امنیت فدرال روسیه ("

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید