بهترین زمان سفر به ونکوور کانادا چیست؟

به گزارش وبلاگ واحدی، ونکوور کانادا از شهرهای بسیار حبوب در میان ایرانی هاست اگر قصد سفر به این شهر را دارید در ادامه با راهنمای سفر ونکوور همراه ما باشید

بهترین زمان سفر به ونکوور کانادا چیست؟

بهترین زمان سفر به ونکوور، شهر جوان دستکشی شکل در تور کانادا، بر اساس آب و هوا چه زمانی از سال است؟

ونکوور با وجود استانداردهای آمریکای شمالی، شهری جوان است. اما آنچه که در تاریخ این شهر جوان ناکافی است، در چشم اندازهای بینظیر جبران می شود. ونکوور که با سواحل و کوهستان ها احاطه شده، دارای تفریحگاه های طبیعی و شهری است. جو مفرح، بوتیک های مد روز و علاقه به تغذبه سالم و با کیفیت، لقب هالیوود شمالی را به این شهر داده اند.

ونکوور و چشم اندازهای نفسگیر آن با 130 مایل (209 کیلومتر) فاصله با نام مستعار خود (هالیوود)، تاکنون محل فیلمبرداری چندین سریال تلویزیونی محبوب و فیلم سینمایی مشهور بوده است. پس اگر نشانی از صحنه مورد علاقه خودتان در یک فیلم را در ونکوور شناسایی کردید و یا با فیلمبرداری یک فیلم یا سریال جدید روبه رو شدید، شگفت زده نشوید.

اما این شهر دستکشی شکل در گوشه غربی در تور کانادا، چیزی بیشتر از علاقه مندان فرهنگ پاپ را به سمت خود می کشاند. فعالیت هایی چون هایکینگ، دوچرخه سواری در کوهستان، کایاک رانی، رافتینگ در آب های خروشان سفید و اسکی، جنبه ماجراجویانه سفر شما را تامین خواهند کرد. به دنبال استراحت و آرامش هستید؟

در 11 مایل (18 کیلومتر) خط ساحلی ونکوور و یا پارک های بیشمارش لم بدهید و ریلکس کنید. در آب و هوای سرد ونکوور نیز می توانید به موزه های در سطح دنیای بروید و یا با بچه ها خود به یکی از جاذبه های خانوادگی شهر مانند جزیره گرانویل (Granville Islan) و یا پل معلق کاپیلانو (Capilano Suspension Bridge) سر بزنید.

زمانی که تجربیاتی چون خرید از مرکز خریدهای بیشمار، رستوران های عالی و زندگی شبانه پویا را به سفر در ونکوور اضافه می کنید، متوجه می شوید که چرا این شهر دروازه ای برای سفر چند منظوره است.

بهترین زمان سفر به ونکوور بر اساس آب و هوا

بهترین زمان سفر به ونکوور، در ماه های مارس تا می (10 اسفند تا 10 خرداد) و سپتامبر تا نوامبر (10 شهریور تا 9 آذر) است؛ زمانی که آب و هوا معتدل است و می توان هتل هایی با قیمت های مقرون به صرفه در سطح شهر برای اقامت پیا کرد.

فصل تابستان با میزبانی از آب و هوای گرم تر، فصل محبوب و داغ گردشگری برای سفر به ونکوور است. البته اگر قصد برنامه ریزی سفر در این زمان از سال را دارید، بهتر است حداقل از دو یا سه هفته قبل تر مکان اقامتی مورد نظر خودتان را رزرو کنید.

اگر یکی از علاقه مندان به ورزش های زمستانی هستید، نگذارید که یخبندان و سرما شما را بترساند. ونکوور، پایگاه اسکی و اسنوبردینگ و افرادی است که به دنبال چالش در برف های پودری کوهستان گروز (Grouse Mountain) و یا حاشیه های ویسلر (Whistler) هستند.

بهترین زمان سفر به ونکوور بر اساس فصول

فصل بهار: ماه های مارس تا می (10 اسفند تا 10 خرداد)

بهار در ونکوور خیلی زود فرا می رسد و همین امر این فصل را زمانی مناسب برای سفر به این شهر نموده است. به محض اینکه دما رو به افزایش می رود (میانگین دمای 10 تا 15.6 درجه سانتی گراد)، تمام شهر پر از شکوفه می شود.

ساکنین شهر دوست دارند در خلیج انگلیسی (English Bay) به کایاک رانی بپردازند، در زمین های پر از گل پارک استنلی (Stanley Park) به گشت و گذار بپردازند و در رویدادهای بیشماری که در بهار در شهر برگزار می شود، شرکت نمایند.

بعلاوه، هزاران وال با شروع ماه مارس از ونکوور عبور می نمایند و این مهاجرت تا اکتبر به طول می انجامد. با سفر در این زمان از سال به ونکوور می توانید وال های مهاجر را ببینید.

فصل بهار همچنین زمانی مناسب برای پیدا کردن مکان اقامتی مقرون به صرفه قبل از سرازیر شدن مسافران تابستانی به شهر است.

فصل تابستان: ماه های ژوئن تا آگوست (11 خرداد تا 9 شهریور)

تابستان با میزبانی از سیل گردشگران از تمام آمریکای شمالی برای لذت بردن از فعالیت های هیجان انگیز در فضای آزاد و رویدادهای بیشمار خاص، فصل داغ گردشگری ونکوور به شمار می آید و با وجود اینکه دما فقط تا 21.1 درجه سانتی گراد بالا می رود، اما ونکووری ها لباس شنای خود را می پوشند و به شنا و آفتاب دریافت در ساحل کیتسیلانو (Kitsilano Beach) در خلیج انگلیسی می پردازند.

هتل ها برای اقامت دادن گردشگران و مسافران کشتی های کروز (ونکوور یکی از بندرگاه های شلوغ کشتی های تفریحی کروز است)، در تابستان، افزایش فابل توجهی در قیمت های خود می دهند. برای اطمینان از در دسترس بودن و قیمت معقول، حداقل از سه هفته زودتر هتل خود را رزرو کنید.

فصل پاییز: ماههای سپتامبر تا نوامبر (10 شهریور تا 9 آذر)

پاییز، یکی دیگر از زمان های دلپذیر گردشگری در ونکوور است. اگرچه سیل گردشگران تابستانی در حال تخلیه شهر هستند و دما تا 15.6 و 10 درجه سانتی گراد افت می نماید (و گاهی حتی 4.4 درجه سانتی گراد)، اما شهر هنوز تا خواب زمستانی فاصله زیادی دارد.

ونکووری ها در پاییز به قدم زدن در مسیرهای پیاده روی پارک استنلی که در این زمان از سال با برگ های قرمز و نارنجی پوشانده شده است و رفتن به سواحل کیتسیلانو و پوینت گری (Point Grey) ادامه می دهند.

پاییز با کاهش قیمت هتل ها روبه رو است و همین موضوع این فصل را زمانی ایده آل برای سفری مقرون به صرفه می نماید.

فصل زمستان: ماه های دسامبر تا فوریه (10 آذر تا 9 اسفند)

اگر ورزش های زمستانی، انگیزه اصلی شما برای سفر است، ونکوور در زمستان پایگاه فوق العاده ای برای شما به شمار می آید. آب و هوای سرد، برف های پودری را به دامنه های نزدیک ونکوور هدیه می دهند. اما کسانی که به دنبال گشت و گذار در شهر هستند، گفتن این نکته لازم است که زمستان زمان مناسبی برای سفر شما نیست.

اگرچه قیمت هتل ها کاهش قابل توجهی را تجربه می نمایند، اما دمای میانگین نیز تا4.4 و 1.1- درجه سانتی گراد پایین می آید و شهر میزبان بارش های مکرر باران است که می تواند سفر شما را به کلی خراب کند.

بهترین زمان سفر به ونکوور بر اساس فستیوال ها و رویدادها

فستیوال ها و رویدادهای فصل بهار

فستیوال بین المللی پایکوبی ونکوور

فستیوال بین المللی پایکوبی ونکوور، یک فستیوال پایکوبی معاصر سالیانه است که به مدت یک ماه در شهر ونکوور در ماه مارس (10 اسفند تا 11 فروردین)، بریتیش کلمبیا برگزار می شود. این فستیوال، ساخته انجمن پایکوبی و تئاتر کوکورو (Kokoro Dance Theatre Society) از سال 1998 به عنوان فستیوال بوتو (فرمی از تئاتر پایکوبی ژاپنی) برگزار گردید. سال بعد، این فستیوال تبدیل به فستیوال بین المللی پایکوبی ونکوور شد.

جی اف ال نرث وست؛ فستیوال کمدی ونکوور (JFL Northwest)

در ششم اکتبر 2015، انجمن نرث ئست کمدی فست اعلام نمود که با جی اف ال (Just For Laugh) وارد شراکت شده است و این دو با یکدیگر، فستیوال کمدی ونکوور، جی اف ال نرث وست را تاسیس کردند. سال گدشته بیش از 70 شوی کمدی با حضور کمدین های مشهور در 16 سالن ونکوور برگزار گردید. این رویداد هر ساله در ماه مارس در ونکوور برگزار می شود.

مسابقه دو سان ران ونکوور (Vancouver Sun Run)

مسابقه دو سان ران ونکوور با اسپانسری روزنامه ونکوور سان، یک دوی جاده ای 10 کیلومتری است که از سال 1985، هر سال در سومین و یا چهارمین یکشنبه ماه آوریل در شهر ونکوور برگزار می شود. این مسابقه یکی از بزرگ ترین مسابقات جاده ای شمال آمریکا به شمار می آید. اولین مسابقه در سال 1985 با 3700 شرکت نماینده برگزار گردید و پس از آن تعداد مسابقه دهندگان رشد قابل توجهی کرد.

فستیوال شکوفه گیلاس ونکوور

فستیوال شکوفه گیلاس ونکوور، یک فستیوال سالیانه ر ماه آوریل در شهر ونکوور است که برای جشن دریافت زیبایی درختان گیلاس ونکوور برگزار می شود. اهداف اساسی این فستیوال شامل آموزش عمومی به وسیله برنامه های گشت و گذار فصلی در شهر با تم درختان گیلاس، اجراهای موسیقی و نمایشگاه های هنری و صنایع دستی است. فستیوال شکوفه گیلاس ونکوور فرصت بینظیری برای لذت بردن از زیبایی های دیدنی ونکوور را در اختیار ساکنین این شهر و گردشگران قرار می دهد.

جشنواره شکوفه گیلاس ونکوور در سال 2005 توسط لیندا پول، مدیر اجرایی آن برای جشن دریافت اهدای 800 درخت گیلاس توسط ژاپن به ونکوور، تاسیس شد.

فستیوال بین المللی بچه ها ونکوور

فستیوال بین المللی بچه ها ونکوور که در آمریکای شمالی در نوع خود، اولین است، به عنوان جشنواره تئاتر برای مخاطبان جوان که آثار بین المللی را ارائه می کرد، تاسیس شد. امروزه این فستیوال با اجراهای تئاتر، موسیقی، پایکوبی، سیرک، خیمه شب بازی و قصه گویی، رویدادی چند رشته ای به شمار می آید و در طول سال ها الهام بخش اصلی شهرها در سراسر کانادا و خارج از کشور بوده است، جایی که جشنواره های سالانه بچه ها برگزار می شود.

هدف برگزاری این فستیوال در ماه های می تا ژوئن، الهام بخشی و انگیزه دادن به ذهن های جوان توسط تجارب حرفه ای هنری است که درک یک کودک از دنیا اطراف خود را تغییر و خلاقیت را به آن ها نشان می دهد.

فستیوال ها و رویدادهای فصل تابستان

فستیوال شکسپیر (Bard on the Beach)

بارد آن د بیچ، بزرگ ترین فستیوال تخصصی شکسپیر در بخش غربی کانادا است. این فستیوال تئاتر هر سال از اوایل ماه ژوئن تا سپتامبر در ونکوور برگزار می شود. این فستیوال توسط انجمن تئاتر بار آن د بیچ، تاسیس شده که ماموریت آن ها، اجرا، کاوش و تجلیل آثار شکسپیر است. قدمت این فستیوال به سال 1990 برمی شود.

بارد (Bard) در پارک وانیر (Vanier Park) در انتهای جنوبی پل خیابان بورارد (Burrard Street Bridge) قرار گرفته است و شامل دو استیج اصلی برای اجراهای تئاتر می شود. گروهی از چادرهای نیز در این منطقه به عنوان دهکده بارد (Bard Village) شناخته می شوند که شامل باجه بلیط فروشی، بوتیک های بارد و مغازه های یادگاری است.

زمین فستیوال همچنین شامل اتاق های تعویض لباس، اداره های امور اجرایی برای کارمندان و خیمه های مهمانپذیر در کنار دو محوطه بزرگ پیکنیک و توالت های قابل حمل برای مشتریان است.

فستیوال بین المللی جاز تی دی

داستان جاز کاستل (Coastal Jazz) و انجمن بلوز، داستان عزم، اشتیاق، ایده آلیسم، جامعه، و البته موسیقی است. فستیوال بین المللی جاز تی دی که در سال 1985 تاسیس شده، فستیوالی نه برای سودآوری بلکه برای سازمان خیریه است.

از همان ابتدا، این انجمن به شدت کار نموده است تا ونکوور را به عنوان مرکز ایجاد و تبادل صداها و ایده ها بین رسانه های محلی، ملی و بین المللی، معرفی کند. این انجمن همچنین بخش قابل توجهی از موتور اقتصاد و گردشگری ونکوور و بریتیش کلمبیا با جذب بیش از نیم میلیون نفر به جشنواره جاز سالانه و فراوری بیش از 43 میلیون دلار در فعالیت های مالی، است. فستیوال بین المللی جاز تی دی هر سال در ماه های ژوئن تا جولای به مدت 10 روز برگزار می شود.

فستیوال بین المللی جاز تی دی 2018 در تاریخ 22 ژوئن تا 1 جولای (1 تا 10 تیر 1397) برگزار گردید.

روز کانادا

روز کانادا نام روز ملی کشور کانادا است که در تمامی استان های آن کشور به عنوان تعطیل رسمی شناخته شده است. این روز سالگرد تصویب قانون بریتانیایی آمریکای شمالی در تاریخ اول جولای سال 1867 است که به موجب آن قانون دو مستعمره و یک استان سابق امپراطوری بریتانیا متحد گردیدند و تشکیل کشوری بنام کانادا را دادند. این مناسبت هر سال در روز اول ماه جولای (10 تیر) در سراسر کانادا و از سوی کانادایی ها، در سراسر دنیا جشن گرفته می شود.

با تصویب قانون بریتانیای شمال آمریکا، کنفدراسیون کانادا در 1 جولای 1867 با زدن زنگ های کلیسای جامع سنت جیمز در تورنتو و آتش بازی و چراغانی، گشت و گذار، نمایش های نظامی و موسیقی و سایر تفریحات جشن گرفته شد.

فستیوال موسیقی فولکلور ونکوور

فستیوال موسیقی فولکلور ونکوور، یک فستیوال موسیقی چند استیجی در فضای آزاد است که هر سال در سومین هفته ماه جولای برگزار می شود. محل برگزاری این فستیوال که در سال 1978 تاسیس شده، پارک ساحلی جریکو (Jericho Beach Park) در بخش غربی ونکوور است.

فستیوال موسیقی فولکلور ونکوور، هنرمندان بزرگ و مشهوری چون آدام کوهن، ریکی پینبال و بسیاری دیگر را به ونکوور کشانده است. علاوه بر موسیقی فولکلور، این فستیوال شامل اجراهای موسیقی دنیای، بلوز، سلتیک، راک، پاپ، آمریکایی و بلوگرس (زیر شاخه کانتری) نیز هست.

فستیوال موسیقی فولکلور ونکوور 2018 در تاریخ 13 تا 15 جولای (22 تا 24 تیر 1397) برگزار خواهد شد.

فستیوال ها و رویدادهای فصل پاییز

فستیوال بین المللی فرینج

فستیوال بین المللی فرینج، یک فستیوال تئاتر در ونکوور است که از سال 1985 به صورت سالیانه در ماه سپتامبر برگزار می شود.

فستیوال بین المللی فیلم

فستیوال بین المللی فیلم ونکوور (VIFF) یک جشنواره فیلم است که هرساله در اواخر سپتامبر و اوایل اکتبر (مهرماه) در ونکوور، بریتیش کلمبیا، کانادا به مدت دو هفته برگزار می شود. این جشنواره از سال 1982 شروع به کار کرد و توسط انجمن جشنواره بین المللی فیلم ونکوور بزرگ که یک نهاد غیرانتفاعی ایالتی و سازمان خیریه ای فدرالی است، اداره می شود.

فستیوال ونکوور آثار کانادایی و بین المللی را نمایش می دهد. این جشنواره همچنین به عنوان یک سکوی پرتاب مناسب برای بسیاری از فیلم سازان جوان آسیایی، به ویژه در بخش رقابتی جایزه اژدهایان و ببرها شناخته شده است. جشنواره در سال 2004 بزرگترین نمایش دهنده فیلم های آسیای شرقی، خارج از این منطقه بود. فیلم های مستند نیز بخش مهمی از جشنواره به شمار می روند. جشنواره سال 2006 بیش از 300 فیلم از بیش از 50 کشور دنیا را به نمایش گذاشت که حدود یک چهارم از آنها غیرداستانی بودند.

این فستیوال همچنین مدیریت و اجرای گردهمایی فیلم و تلویزیون را بر عهده دارد. این گردهمایی چهار روزه، به عنوان حامی محصولات سینمایی و تلویزیونی کانادا، به این صنعت می پردازد. فستیوال ونکوور هرساله بلافاصله پس از خاتمه این گردهمایی شروع به کار می نماید.

رژه هالووین ونکوور و اکسپو (Vancouver Halloween Parade & Expo)

رژه هالووین ونکوور و اکسپو، فستیوالی از اجراهای هنری، پخش انیمیشن، فیلم، کمیک و کازپلی (به پوشیدن لباس به جهت شبیه شدن به شخصیت های مانگا، انیمه، فیلم، کمیک یا بازی های ویدئویی اطلاق می شود) است. این فستیوال شامل یک رژه در فضای باز در بخش مرکزی ونکوور و یک نمایشگاه در فضای بسته با ارائه کردن آثار هنری و کمیک ها می شود. اولین فستیوال رژه هالووین واکسپو در سال 2014 برگزار گردید و از آن پس، هر سال در ماه اکتبر مخاطبین زیادی را به ونکوور می کشاند.

رژه هالووین ونکوور و اکسپو 2018 در تاریخ 29 سپتامبر تا 1 اکتبر (7 تا 9 مهر 1397) برگزار خواهد شد.

فستیوال ها و رویدادهای فصل زمستان

تلوس؛ رژه سانتا کلوس ونکوور

رژه سانتا کلوس ونکوور در 13 سال گذشته با جذب بیش از 300 هزار تماشاچی به مرکز شهر ونکوور، یکی از بهترین سنت های تعطیلات در این شهر بوده است. برنامه های سرگرمی متفاوتی برای خانواده ها و بچه ها در رژه بابانوئل در ماه دسامبر در ونکوور برقرار است.

فستیوال نور

فستیوال نور با نام سابق سمفونی آتش، یک مسابقه آتش بازی موزیکال است که از سال 1990 به صورت سالیانه در ماه دسامبر تا ژانویه در ونکوور برگزار می شود.

شنا در قطب (Polar Bear Swim)

کلاب شنا در قطب ونکوور، یکی از بزرگ ترین و قدیمی ترین کلاب های شنا در قطب دنیا است. اولین بار در سال 1920، تعدادی از شناگران ماجراجو و نترس در روز سال نو در خلیج انگلیسی شنا کردند. این رویداد که در ماه ژانویه در ونکوور برگزار می شود، شناگران ماهر و آماتور بسیاری را به چالش شنا در آب یخ دعوت می نماید.

فستیوال بین المللی اجراهای هنری پوش (PuSh International Performing Arts Festival)

فستیوال بین المللی اجراهای هنری پوش یک فستیوال هنری زمستانی است که از سال 2003، هر سال در طول 20 روز در ماه ژانویه و فوریه در ونکوور برگزار می شود. این جشنواره هنرمندان محلی، ملی و بین المللی را یه ونکوور جذب می نماید تا به وسیله تئاتر، پایکوبی، موسیقی، اشکال مختلف چند رسانه ای و عملکرد ترکیبی در مراکز در ونکوور و اطراف آن، هنر خود را به مخاطبین ارائه نمایند.

فستیوال بین المللی اجراهای هنری پوش 2019 در تاریخ 15 ژانویه تا 3 فوریه (24 دی تا 14 بهمن 1397) برگزار خواهد شد.

فستیوال غذای ونکوور (Dine Out Vancouver Festival)

فستیوال غذای ونکوور، که توسط سازمان گردشگری این شهر سازماندهی می شود، بزرگ ترین فستیوال غذا در کانادا است و از سال 2002، هر سال در طول 17 روز در ماه ژانویه تا فوریه، بیش از 100 هزار نفر از ساکنین و گردشگران را به سمت خود جذب می نماید.

بهترین زمان سفر به ونکوور بر اساس هزینه هتل ها

بهترین زمان سفر به ونکوور بر اساس هزینه هتل ها، ماه های فصل زمستانی یعنی دسامبر تا فوریه است.

رتبه های ونکوور

گزارش رتبه بندی مسافرت دنیای و اخبار یو.اس، بر اساس تجزیه و تحلیل نظرات کاربران و متخصصان است.

رتبه های ونکوور به توضیح زیر است:

دومین مقصد برتر گردشگری خانوادگی در کانادا

سومین مقصد برتر گردشگری در کانادا

چهارمین مقصد برتر گردشگری در ماه سپتامبر

هفتیم مقصد برتر گردشگری برای گشت و گذارهای پاییزی

نهمین مقصد برتر گردشگری برای گشت و گذارهای آخر هفته

نهمین مقصد برتر گردشگری برای تعطیلات بهاری

17امین مقصد برتر گردشگری دنیا

کانادا؛ آب و هوا و اقلیم

در ادامه، با جداولی از میانگین بارش و دما در ماه های مختلف سال و همچنین به تفکیک هفته های مختلف، به شما ارائه خواهیم کرد تا بهترین زمان سفر را به صورت دقیق، انتخاب کنید و چمدانی متناسب با زمان انتخابی خود ببندید.

ماهدما (سانتی گراد)میزان بارش (سانتی متر)
ژانویه521.8
فوریه6.714.7
مارچ1012.7
آپریل14.48.4
می17.87.1
ژوئن20.66.4
جولای23.33
آگوست22.84.3
سپتامبر18.39.1
اکتبر13.914.7
نوامبر8.921.1
دسامبر6.122.4
ماههفته اول (دما و بارش)هفته دومهفته سومهفته چهارم
ژانویه4.7 سانتی گراد- 21.7 سانتی متر4.5 سانتی گراد- 21.5 سانتی متر4.2 سانتی گراد- 21.4 سانتی متر3.9 سانتی گراد- 21.2 سانتی متر
فوریه6.3 سانتی گراد- 12.9 سانتی متر5.9 سانتی گراد- 11.2 سانتی متر5.4 سانتی گراد- 9.4 سانتی متر5 سانتی گراد- 7.6 سانتی متر
مارچ9.2 سانتی گراد- 12.2 سانتی متر8.4 سانتی گراد- 11.7 سانتی متر7.5 سانتی گراد- 11.2 سانتی متر6.7 سانتی گراد- 10.7 سانتی متر
آپریل13.3 سانتی گراد- 7.3 سانتی متر12.2 سانتی گراد- 6.3 سانتی متر11.1 سانتی گراد- 5.2 سانتی متر10 سانتی گراد- 4.1 سانتی متر
می17 سانتی گراد- 6.8 سانتی متر16.1 سانتی گراد- 6.5 سانتی متر15.3 سانتی گراد- 6.1 سانتی متر14.4 سانتی گراد- 5.8 سانتی متر
ژوئن19.9 سانتی گراد- 6.2 سانتی متر19.2 سانتی گراد- 6.1 سانتی متر18.5 سانتی گراد- 5.9 سانتی متر17.8 سانتی گراد- 5.7 سانتی متر
جولای22.6 سانتی گراد- 2.2 سانتی متر22 سانتی گراد- 1.3 سانتی متر21.3 سانتی گراد- 0.5 سانتی متر20.6 سانتی گراد- 0.4 سانتی متر
آگوست22.7 سانتی گراد- 4 سانتی متر22.6 سانتی گراد- 3.7 سانتی متر22.4 سانتی گراد- 3.3 سانتی متر22.3 سانتی گراد- 3 سانتی متر
سپتامبر17.2 سانتی گراد- 7.9 سانتی متر16.1 سانتی گراد- 6.7 سانتی متر14.9 سانتی گراد- 5.5 سانتی متر13.8 سانتی گراد- 4.3 سانتی متر
اکتبر12.8 سانتی گراد- 13.3 سانتی متر11.7 سانتی گراد- 11.9 سانتی متر10.6 سانتی گراد- 10.5 سانتی متر9.5 سانتی گراد- 9.1 سانتی متر
نوامبر7.7 سانتی گراد- 19.5 سانتی متر6.4 سانتی گراد- 17.9 سانتی متر5.2 سانتی گراد- 16.3 سانتی متر3.9 سانتی گراد- 14.7 سانتی متر
دسامبر5.4 سانتی گراد- 22.1 سانتی متر4.7 سانتی گراد- 21.8 سانتی متر4 سانتی گراد- 21.4 سانتی متر3.3 سانتی گراد- 21.1 سانتی متر

چه زمانی به ونکوور برویم

ماهحداقل دمای میانگینحداکثر دمای میانگینحداقل دمای ثبت شدهحداکثر دمای ثبت شدهتعداد روزهای بارانی
ژانویه1617-1420
فوریه2813-1717
مارچ4119-1917
آپریل5153-2714
می91912712
ژوئن122223411
جولای13244327
آگوست13244348
سپتامبر10191-289
اکتبر8156-2616
نوامبر51012-2219
دسامبر3713-1722

هزینه روزانه توریستی در ونکوور

هزینه یک روز اقامت در ونکوور حدودا 340 دلار است. هزینه های تخمین زده شده برای یک نفر در یک روز شامل موارد زیر است:

1. برانچ (وعده صبحانه که دیر خورده می شود و جای دو وعده ناهار و صبحانه است) در رستوران سه ستاره

2. شام در رستوران سه ستاره

3. یک شب اقامت در هتل سه ستاره

این هزینه ها بسته به این که در ماه های داغ سال یا کمتر توریستی به ونکوور سفر می کنید، تغییر می نماید. تخمین هزینه بالا در ماه های داغ در ونکوور اجرا شده است تا برای برنامه ریزی در سفر، به عنوان منبع از آن بهره ببرید.

انتشار: 30 آذر 1402 بروزرسانی: 30 آذر 1402 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 207

به "بهترین زمان سفر به ونکوور کانادا چیست؟" امتیاز دهید

2 کاربر به "بهترین زمان سفر به ونکوور کانادا چیست؟" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین زمان سفر به ونکوور کانادا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید