مبلغ و تعداد افرادی که یارانه دریافت می کنند تغییر نمی کند

به گزارش وبلاگ واحدی، پرداخت نقدی یارانه همچنان انجام می شود و در ماه های آینده اگر موضوع کالابرگ به هر دلیلی پیاده سازی نشود، این روش پرداخت نقدی ادامه خواهد داشت.

مبلغ و تعداد افرادی که یارانه دریافت می کنند تغییر نمی کند

به گزارش خبرنگاران، محمدمهدی سبحانیان گفت: اگر قرار به پرداخت کالابرگ باشد، یارانه ها در قالب اعتبار خرید به کارت های افراد پرداخت می شود که بر اساس آن مردم می توانند در سوپرمارکت ها، فروشگاه ها و مغازه ها از آن اعتبار خرید استفاده کنند.

در پرداخت نقدی فرد می تواند یارانه را برای هر مصرفی از جمله سینما و پارک انجام دهد، اما حاکمیت اعتقاد دارد تا افراد بتوانند با این منابع مایحتاج سفره خودشان را تأمین کنند و به همین جهت از کالابرگ استفاده می کند.

به گفته او، آنچه دولت در قانون بودجه از طریق مجلس مکلف به اجرا شده، پرداخت یارانه ها از طریق کالابرگ الکترونیکی است. انجام این کار مستلزم زیرساخت های لازم در کل کشور بوده و عملاً انجام فوری آن میسر نبود، در نتیجه تصمیم گرفته شد طی دو ماه نخست سال، پرداخت نقدی صورت بگیرد و به محض اینکه زیرساخت های لازم آماده شد و سایر ملاحظاتی که می تواند موردتوجه قرار گیرد، تصمیم درباره تداوم این شیوه یا اختصاص کالابرگ الکترونیکی اتخاذ خواهد شد.

سبحانیان گفت: هیچ تغییری در مبلغ و افرادی که یارانه دریافت می کنند اتفاق نخواهد افتاد. همان افرادی که تا به امروز یارانه دریافت کرده اند و کسانی که بر اساس تقاضا، به فهرست یارانه بگیران اضافه می شوند، مشمول دریافت کالابرگ خواهند شد. عزم دولت این است که کمترین تفاوت و تغییری در شیوه خرید مردم اتفاق بیفتد و رضایت خاطر مردم از این جهت فراهم شود. همچنین تا به امروز هیچ بحثی در هیچ محفلی درباره تغییر یارانه بنزین مطرح نشده است.

اردیبهشت امسال، دولت برای تغییر نحوه پرداخت ارز ترجیحی به کالاهای اساسی تصمیم گرفت تا یارانه پرداختی از واردکننده به مصرف کننده برسد. بنابراین، مبلغ یارانه پرداختی افزایش پیدا کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 21 تیر 1401 بروزرسانی: 21 تیر 1401 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 2225

به "مبلغ و تعداد افرادی که یارانه دریافت می کنند تغییر نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبلغ و تعداد افرادی که یارانه دریافت می کنند تغییر نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید