نهنگ جاسوس دوباره مشاهده شد ، والدیمیر از طریق نیروی دریایی روسیه آموزش دیده است؟

به گزارش وبلاگ واحدی، نهنگ سفید یا نهنگ بلوگای مشکوک به جاسوسی، این بار در سواحل سوئد مشاهده شده است.

نهنگ جاسوس دوباره مشاهده شد ، والدیمیر از طریق نیروی دریایی روسیه آموزش دیده است؟

به گزارش خبرنگاران و به نقل از ساینس الرت، نهنگ بلوگا یا نهنگ سفید مشکوکی که در سال 2109 در نروژ پیدا شد، به تازگی در سواحل سوئد ظاهر شده است. این نهنگ که مهار مصنوعی به دورش بسته شده بود، مشکوک به این بود که جاسوسی آموزش دیده از طرف نیروی دریایی روسیه باشد.

این نهنگ برای اولین بار در منطقه شمالی فینمارک نروژ کشف شد، سپس بیش از سه سال به آرامی در نیمه بالایی خط ساحلی نروژ حرکت کرد و در ماه های اخیر ناگهان سرعت خود را افزایش داد و و به سوئد رفت.

نهنگ سفید مشکوک، روز یکشنبه در سواحل جنوب غربی سوئد مشاهده شد. سباستین استرند، زیست شناس دریایی در سازمان OneWhale گفت: ما نمی دانیم که چرا او در حال حاضر این قدر سرعت گرفته است. این نهنگ بسیار سریع از محیط طبیعی خود دور می شود. ممکن است هورمون ها او را به یافتن جفت سوق داده باشند. یا می تواند تنهایی دلیل این مسئله باشد، زیرا بلوگا گونه ای بسیار اجتماعی است و ممکن است او در جستجوی دیگر نهنگ های بلوگا باشد.

استرند ادامه داد: تصور می شود این نهنگ 13 تا 14 سال سن داشته باشد و در سنی است که سطح فعالیت هورمون هایش بسیار بالاست.

با این حال، نزدیکترین جمعیت بلوگا در مجمع الجزایر سوالبارد، در فاصله زیادی از شمال نروژ واقع شده است. اعتقاد بر این است که نهنگ از زمان ورود به نروژ در آوریل 2019، حتی یک نهنگ سفید دیگر هم ندیده است.

نروژی ها به آن لقب والدیمیر داده اند؛ جناسی برای کلمه نهنگ در نروژی hval و اشاره ای به ارتباط ادعایی آن با روسیه. هنگامی که او برای اولین بار در شمال نروژ ظاهر شد، زیست شناسان دریایی از اداره شیلات نروژ مهار مصنوعی متصل به او را جدا کردند. مهار دارای پایه ای مناسب برای دوربین اکشن بود و عبارت تجهیزات سنت پترزبورگ روی گیره های پلاستیکی مهار چاپ شده بود.

مقامات اداره می گویند که والدیمیر ممکن است از یک محفظه فرار کرده باشد و احتمالا از طریق نیروی دریایی روسیه آموزش دیده، زیرا به نظر می رسد به انسان عادت کرده است. مسکو هرگز واکنش رسمی به برآورد های نروژی ها که این نهنگ می تواند جاسوس روسیه باشد، نشان نداد.

دریای بارنتز یک منطقه استراتژیک ژئوپلیتیکی است که در آن تحرکات زیردریایی های غربی و روسیه زیر نظر گرفته می شود. همچنین دروازه ای به مسیر شمالی است که سفرهای دریایی بین اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام را کوتاه می کند.

  • ببینید | لحظات عجیب کابوس دیدن یک اختاپوس! | آیا این جانور شگفت انگیز دریایی خواب می بیند؟

استرند گفت که سلامت این نهنگ در سال های اخیر بسیار خوب به نظر می رسید و ماهی های وحشی را در مزارع ماهی قزل آلای نروژ جستجو می کرد. سازمان در مورد توانایی والدیمیر برای یافتن غذا در سوئد نگران بود و قبلا کاهش وزن را مشاهده کرده بود.

نهنگ های بلوگا که می توانند به شش متر برسند و بین 40 تا 60 سال عمر می کنند، معمولا در آب های یخی اطراف گرینلند، شمال نروژ و روسیه زندگی می کنند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 خرداد 1402 بروزرسانی: 12 خرداد 1402 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 2387

به "نهنگ جاسوس دوباره مشاهده شد ، والدیمیر از طریق نیروی دریایی روسیه آموزش دیده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نهنگ جاسوس دوباره مشاهده شد ، والدیمیر از طریق نیروی دریایی روسیه آموزش دیده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید