8 وسیله معمولی که از کاربرد جالب شان بی خبرید!

به گزارش وبلاگ واحدی، جیب کوچک درون جیب سمت راست شلوار های جین، بخشی از طراحی اولیه این مدل شلوار است. حدود 150 سال قبل، اولین شلوار های جین آبی رنگ، 2 جیب جلو و یک جیب کوچک هم به عنوان جیب ساعت داشتند که آن موقع اکسسوری متداولی بود. بعد ها رفته رفته مردم از این جیب برای نگه داشتن چیز هایی مثل سکه، بلیت، فندک و دیگر چیز های کوچک استفاده کردند.

8 وسیله معمولی که از کاربرد جالب شان بی خبرید!

شاید با تماشا مربع روی کوله پشتی ها، سوراخ های اضافه روی کفش های کتانی یا طرح روی نوار بهداشتی ها تصور کنید صرفاً چیزی تزئینی هستند. اما اینگونه نیست و همه این ها کاربرد به خصوصی دارند که از آن بی خبرید.

مربع روی کوله پشتی ها

روی بسیاری از کوله پشتی ها یک مربع به همراه دو شکاف بر روی آن وجود دارد. این مربع، اما تزئینی نیست و در اصل برای دونده ها و دوچرخه سوار ها طراحی شد تا با رد کردن یک بند از آن وسایل خود، مانند چراغ قوه، فلاسک و ... را از کوله خود آویزان نمایند. اگر کوله پشتی تان ورزشی نیست، می توانید از این مربع، مثلاً برای آویزان کردن کفش هایتان هنگام رفتن به باشگاه بهره ببرید.

سوراخ سینک روشویی

در سینک های روشویی معمولاً یک سوراخ کوچک اسرارآمیز وجود دارد که به لوله فاضلاب متصل می گردد. در صورت گرفتن سوراخ اصلی سینک، این سوراخ کوچک آب را به سمت لوله فاضلاب راهنمایی می نماید. به لطف این سوراخ، آب از سینک به بیرون سرازیر نمی گردد.

اما این تنها کاربرد آن نیست. این سوراخ به تخلیه بهتر آب یاری می نماید. هوایی که به وسیله این سوراخ به لوله فاضلاب می رسد، باعث تخلیه بسیار سریع تر آب می گردد. سینک هایی که این سوراخ را ندارند، معمولاً آهسته تر تخلیه می شوند.

سوراخ های اضافی روی کفش های کتانی

بیشتر کفش های کتانی سوراخ هایی اضافی برای بستن بند کفش دارند، اما کمتر کسی از آن ها استفاده می نماید. این سوراخ ها به حفظ شدن پا ها در داخل کفش و جلوگیری از تاول زدن آن ها یاری می نماید. کافی است بند کفش را از این سوراخ ها رد کنید و به هم ببندید. با این کار پاهایتان در کفش راحت تر خواهد بود.

شکاف وسط زین دوچرخه

در وسط برخی زین های دوچرخه یک شکاف وجود دارد که از فشار وارده به میان پا ها کم می نماید. این مدل زین در میان دوچرخه سوار هایی محبوب است که ساعث ها روی دوچرخه می نشینند. با این حال، آن هایی که مدت طولانی دوچرخه سواری نمی نمایند، بعید است تفاوتی میان این مدل زین با زین های معمولی ببینند.

سوراخ های روی چوب آبنبات جوبی

شاید تا به حال متوجه شده باشید روی چوب آبنبات های چوبی سوراخ هایی وجود دارد. احتمالاً خیلی هایمان در کودکی به کاربرد این سوراخ ها فکر کردیم. کار این سوراخ ها محکم کردن آبنبات روی چوب و جلوگیری از کنده شدن آبنبات است، به همین علت است که همواره میزانی آبنبات داخل این سوراخ ها می ماند.

جیب کوچک روی شلوار های جین

جیب کوچک درون جیب سمت راست شلوار های جین، بخشی از طراحی اولیه این مدل شلوار است. حدود 150 سال قبل، اولین شلوار های جین آبی رنگ، 2 جیب جلو و یک جیب کوچک هم به عنوان جیب ساعت داشتند که آن موقع اکسسوری متداولی بود. بعد ها رفته رفته مردم از این جیب برای نگه داشتن چیز هایی مثل سکه، بلیت، فندک و دیگر چیز های کوچک استفاده کردند.

سوراخ وسط ملاقه پاستا

ملاقه پاستا هم زدن و سرو کردن پاستا را راحت می نماید؛ و گرچه کاربرد خود ملاقه روشن است، اما کاربرد سوراخ وسط آن چندان واضح نیست.

با این سوراخ می توانید میزان پاستای مناسب برای هر نفر را میزان بگیرید و بنابراین مطمئن شوید که میزان مناسبی پاستا می پزید.

طرح روی نوار بهداشتی ها

روی نواربهداشتی های تولیدنماینده های مختلف، طرح های مختلفی وجود دارد. با این حال، برخلاف تصور عمومی این طرح ها تزئینی نیستند، بلکه باعث می شوند نوار بهداشتی بهتر با فرم بدن سازگار گردد. بعلاوه این طرح ها نوار بهداشتی را نرم تر، منعطف تر و بادوام تر می نمایند.

منبع: روزیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 25 آذر 1401 بروزرسانی: 25 آذر 1401 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 2312

به "8 وسیله معمولی که از کاربرد جالب شان بی خبرید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 وسیله معمولی که از کاربرد جالب شان بی خبرید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید