اجرای پروژه های ترافیکی محله ای در راستای ایمنی شهروندان و روان سازی ترافیک

به گزارش وبلاگ واحدی، شهردار منطقه13 از بهبود شرایط ترافیکی منطقه با استفاده از ظرفیت های موجود در سال 1401 و اجرای پروژه های ترافیکی محله ای اطلاع داد.

اجرای پروژه های ترافیکی محله ای در راستای ایمنی شهروندان و روان سازی ترافیک

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه13، علی احمدی بر پیگیری و اجرای دقیق طرح و برنامه های ترافیکی در راستای بهبود شرایط ترافیکی تاکید نمود و اضافه کرد: با طراحی و اجرای دقیق پروژه های ترافیکی باید شاهد کاهش ترافیک شهری باشیم و ضروری است نهایت ظرفیت های درون سازمانی در طراحی و اجرای پروژه های ترافیکی مورد استفاده قرار گیرد.

وی اضافه کرد: مطالعه واجرای طرح های ترافیکی باید در اولویت کاری قرار گیرد، چرا که رصد و آنالیز موضوعات و شرایط ترافیکی منطقه برای برنامه ریزی دقیق و اجرای آن در حوزه حمل و نقل شهری، ضرورتی انکارناپذیر است.

شهردار منطقه 13 در ادامه با تاکید بر فرهنگ سازی و تأمین زیرساخت ها، برای تشویق و ترغیب شهروندان در راستای استفاده از حمل و نقل عمومی وبه تبع آن کاهش آلودگی هوا وترافیک گفت: باید با انجام مطالعات و اجرای طرح ها و امور مربوطه را هر چه بیشتر ساماندهی و مسائل موضعی ترافیک را حل کنیم و در این راستا گره های ترافیکی و کاهش ظرفیت معابر را با تأمین دسترسی های کافی و رعایت الزامات در سلسله مراتب راه های شهری بهبود بخشیم.

وی اضافه کرد: با اختصاص بهینه و مدیریت در کاربری های حمل ونقل شاهد ساماندهی و کارایی بهتر در معابر شهری، تقاطع ها، خطوط و ایستگاه های تاکسی و اتوبوس هستیم و در این راستا به شرایط پارکینگ ها و تردد عابران پیاده توجه ویژه داریم.

محمد هادی علی احمدی بعلاوه با اشاره به طراحی و اصلاح هندسی معابر گفت: این اقدام بر کاهش تخلفات و تصادفات و بعلاوه روان سازی ترافیک تاثیر به سزایی داشته و هدف از عملیات اصلاح هندسی معابر بازگشایی گره های ترافیکی و دسترسی آسان به شبکه معابر شهری است.

شهردار منطقه 13 با تاکید بر بهبود شرایط ترافیکی منطقه در سال تازه توجه به گروه های حساس جامعه مانند دانش آموزان، سالمندان وتوان یابان را در اولویت دانست و اضافه کرد: در این راستا نصب و تجهیز علایم ترافیکی، خط کشی و بعلاوه مناسب سازی معابر و وسایل حمل و نقل عمومی در دستور کار است.

وی اضافه کرد: اجرای دقیق پروژه های مختلف کوچک مقیاس ترافیکی چنانچه موجب برطرف گره های ترافیکی، تسهیل عبور ومرور و بعلاوه تشویق مردم به استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی و... گردد؛ می تواند رضایت شهروندان را در پی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 خرداد 1401 بروزرسانی: 24 خرداد 1401 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 2200

به "اجرای پروژه های ترافیکی محله ای در راستای ایمنی شهروندان و روان سازی ترافیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای پروژه های ترافیکی محله ای در راستای ایمنی شهروندان و روان سازی ترافیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید