استعفای مدیر ارشد هواوی در کانادا

به گزارش وبلاگ واحدی به نقل از آسین ایج، اسکات بردلی معاون ارشد سابق هواوی در کانادا با ارسال مطلبی در حساب خود در سایت لینکدین علت این استعفا را ذکر نکرده است. وی فعلا نیز در این زمینه اظهارنظری نداشته است.

استعفای مدیر ارشد هواوی در کانادا

از سفر با تور ارزان کانادا لذت ببرید.

شرکت چینی هواوی طی ماه های اخیر فشارهایی بی سابقه را در بسیاری از کشورهای غربی یا حامیان این کشورها تحمل نموده است. از جمله این کشورها می توان به امریکا،انگلیس، ژاپن،استرالیا و غیره اشاره نمود. هواوی متهم به نصب تجهیزات جاسوسی بر روی تولیداتش و همکاری نزدیک با دولت چین برای جاسوسی از مشتریان خود است. اما این شرکت بارها این اتهام را رد نموده و تصریح نموده چنین چیزی صحت ندارد. بعضی آنالیز های مستقل نیز صحت ادعاهای کشورهای غربی را زیر سوال برده است.

روز آدینه همچنین اعلام شد که لهستان یک کارمند هواوی و یک افسر امنیتی سابق لهستان را به اتهام جاسوسی دستگیر نموده است. این اقدام می تواند درگیری میان چین و کشورهای غربی را باز هم بیشتر کند.

بردلی که یکی از سخنگویان برجسته هواوی در کانادا محسوب می شد، بعد از دستگیری مدیر امور ارشد اقتصادی هواوی در این کشور به طور جدی زیر نظر مقامات کانادایی قرار گرفته بود و به نظر می رسد وی با هدف رهایی از فشارهای وارده پست خود را ترک نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 351

به "استعفای مدیر ارشد هواوی در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفای مدیر ارشد هواوی در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید