انتخابات زودهنگام برای اندونزیایی های خارج نشین برگزار گردید

به گزارش وبلاگ واحدی، منابع خبری گزارش دادند بیشتر اندونزیایی های خارج نشین در انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری این کشور شرکت کردند. این انتخابات قرار است روز 17 آوریل (28 فروردین) در سراسر کشور 17 هزار جزیره ای اندونزی برگزار گردد.

انتخابات زودهنگام برای اندونزیایی های خارج نشین برگزار گردید

به گزارش روز دوشنبه خبرنگاران از رسانه های آسیایی، افزون بر 190 میلیون نفر از جمعیت بیش از 260 میلیون نفری اندونزی برای شرکت در انتخابات هفته جاری این کشور از پیش ثبت نام نموده اند.

براساس گزارش های رسانه ای، قریب به 9 میلیون نفر اندونزیایی در خارج از این کشور زندگی و کار می نمایند که اکثر آنها را کارگران مهاجر این کشور جنوب شرق آسیا تشکیل می دهند.

طبق گزارش کمیسیون برگزار نماینده انتخابات سراسری اندونزی، این مهاجران اندونزیایی در روزهای 7 تا 14 آوریل جاری (18 تا 25 فروردین) با شرکت در یک انتخابات زودهنگام آرای خود را برای گزینش نمایندگان مجلس و رئیس جمهوری آینده این کشور و معاون وی در سفارت خانه ها و نمایندگی های سیاسی اندونزی درسراسر دنیا به صندوق ریختند.

چهارمین انتخابات مستقیم ریاست جمهوری اندونزی روز 17 آوریل امسال میلادی (28 فروردین) همزمان با انتخابات سراسری مجلسی در بزرگترین کشور مسلمان و چهارمین کشور پرجمعیت دنیا با بیش از 260 میلیون میلیون نفر در وسعت گسترده 17 هزار جزیره برگزار خواهد شد.

طبق گزارش این کمیسیون، 193 میلیون نفر از افزون بر 260 میلیون نفر جمعیت اندونزی را جامعه انتخاباتی دارای حق رای تشکیل می دهند که قرار است با حضور در 800 هزار پایگاه انتخاباتی درسراسر 17 هزار جزیره این کشور به رئیس جمهوری آینده و معاون وی رای دهند.

براساس گزارش های اعلام شده قرار است 245 هزار داوطلب نمایندگی مجالس مختلف اندونزی برای کسب بیش از 20 هزار جایگاه در مجالس مختلف فدرالی و استانی و منطقه ای با یکدیگر به رقابت بپردازند.

طبق گزارش کمیسیون انتخابات 9 میلیون نفر اندونزیایی در خارج از این کشور مشغول به کار و زندگی هستند که این جامعه جمعیتی بیشتر از 25 استان این کشور را تشکیل می دهند.

نتایج یک آنالیز نشان می دهد که 27 درصد از مهاجران خارجی اندونزی در مالزی زندگی می نمایند.

براساس گزارش کمیسیون انتخابات اندونزی صرفا 2 میلیون نفر اندونزیایی های خارج نشین برای شرکت در انتخابات از پیش ثبت نام نموده اند و هنوز معین نیست چه میزان از هفت میلیون نفر باقی مانده در این انتخابات شرکت خواهند کرد.

طبق گزارش های رسانه ای هزاران نفر از این کارگران به صورت غیرقانونی در دیگر کشورها مشغول به کارهستند و محتمل است این موضوع بر شرکت آنها در انتخابات ریاست جمهوری 2019 این کشور تاثیر گذار باشد.

آخرین گزارش موسسه تحقیقاتی استرالیایی لووی که هفته گذشته منتشر شد حاکی از آن بود که رئیس جمهوری کنونی جوکو ویدودو در مبارزه سیاسی علیه رقیب دیرین خود ژنرال بازنشسته پرابوو سوبیانتو در نظرسنجی های مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری پیشتاز بوده است.

طبق گزارش های رسانه ای جوکوی رئیس جمهوری کنونی توجه ویژه ای بر کسب آرای داخلی در این کشور دارد، این درحالی است که ژنرال سوبیانتو بر کسب آرا از اقشاری مانند کارگران از جمله کارگران خارجی این کشور حساب باز نموده است.

درمجموع درصورتی که 9 میلیون نفر نیروی کار مهاجر اندونزیایی پیروز به شرکت دراین انتخابات شوند، این رقم در نتایج انتخابات و مشخص رئیس جمهوری آینده این کشورتاثیر گذار خواهد بود.

با تور بالی همراه شوید.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 تیر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 223

به "انتخابات زودهنگام برای اندونزیایی های خارج نشین برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات زودهنگام برای اندونزیایی های خارج نشین برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید