اخبار سیاسی

ایتالیا ورود کشتی نجات آلمانی به آب های تحت قلمرو خود را ممنوع نمود

وزارت کشور ایتالیا به کشتی نجات آلمانی با حدود 100 مهاجر نجات یافته از دریای مدیترانه اجازه ورود به آب های تحت قلمرو خود را نداد.

22 شهریور 1398

نشست کمیته مرکزی حزب کمونیست چین بعد از 20 ماه

حزب کمونیست چین قرار است ماه اکتبر مهم ترین نشست سال جاری خود یعنی نشست کمیته مرکزی را برگزار کند؛ نشستی که برای نخستین بار پس از 20 ماه برگزار می گردد.

20 شهریور 1398

واکنش منفعلانه انگلیس به آزادی گریس 1

وزارت خارجه انگلیس در بیانیه ای منفعلانه بعد از آزادی نفتکش گریس-1 گفت که لندن اجازه نخواهد داد ایران یا کشوری دیگر قوانین تحریمی اتحادیه اروپا علیه سوریه را نقض کند.

19 شهریور 1398

یورو نیوز درباره خطر فقر برای 100 میلیون اروپایی هشدار داد

شبکه تلویزیونی یورو نیوز انگلیسی گزارش داد علی رغم این تصور که گویا اروپایی ها نسبت به گذشته ثروتمندتر شده اند، هم اکنون بیش از 100 میلیون نفر در سراسر اروپا در معرض خطر فقر قرار دارند.

19 شهریور 1398

رئیس جمهور ایتالیا خواهان تشکیل دولت جدید توسط برسانی شد

خبرنگاران: رئیس جمهور ایتالیا به منظور سرانجام دادن به بن بست سیاسی این کشور، از رهبر حزب چپ میانه خواست تا ارزیابی خود را برای جلب حمایت نمایندگان مجلس ایتالیا و تشکیل دولت جدید انجام دهد.

18 شهریور 1398

حمایت دولت تایلند از مواضع برجامی ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان برنامه و بودجه، محمدباقر نوبخت در سخنرانی خود در هفتاد و چهارمین اجلاس اسکاپ که با حضور نمایندگان 66 کشور برگزار گردید تاکید نمود: مبنای بسیاری از نابرابری ها نظام بین الملل بی اخلاقی و رفتارهای خارج از هنجارهای مقبول...

16 شهریور 1398

روسای جمهور سریلانکا و اندونزی به تهران می آیند

به گزارش خبرنگاران، از ابتدای دولت یازدهم تاکنون روسای جمهور و وزرای امور خارجه کشورهای مختلف آسیایی 60 مرتبه به کشورمان سفر داشته اند.

16 شهریور 1398

چرا اقتصاد ایران از امثال ترکیه و مالزی عقب افتاد؟

دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایان پتروشیمی با انتقاد از سیاست بانکی کشور گفت: یکی از دلایل اصلی عقب ماندگی ایران به نسبت کشورهایی همچون ترکیه یا مالزی آن است که امروز به جای تعریف سود در فراوری، سودآوری در دلالی و خواباندن پول در بانک ها تعریف شده است.

15 شهریور 1398

آنارشیست های یونان مسؤولیت انفجار در آتن را بر عهده گرفتند

خبرنگاران : یک گروه آنارشیست یونانی مسؤولیت انفجار در یک شرکت خدمات شهری در آتن را بر عهده گرفت. این حمله تلفاتی در پی نداشت.

14 شهریور 1398

نخست وزیر ایتالیا خواهان رای اعتماد مجلس به دولت شد

خبرنگاران: نخست وزیر ایتالیا از نمایندگان مجلس خواست تا برای جلوگیری از تشدید بحران سیاسی این کشور به دولت رای اعتماد دهند.

12 شهریور 1398

پادشاه اردن به انگلیس سفر می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، قرار است عبدالله دوم پادشاه اردن به انگلیس سفر کند.

12 شهریور 1398

کمال وندی: گام سوم در صورت اقدام جدی اروپا ممکن است برداشته نشود

سخنگوی سازمان انرژی اتمی تاکید نمود: با ادامه بی عملی اروپایی ها در انجام تعهدات برجامی، طبق برنامه اعلام شده، ایران حدود یک ماه دیگر گام سوم را برخواهد داشت.

11 شهریور 1398

رزمایش پلیس چین نزدیک مرز هنگ کنگ

پلیس چین در نزدیکی مرز هنگ کنگ در حال برگزاری رزمایش بوده و اعلام نموده است که این رزمایش از پیش برنامه ریزی شده بوده و ارتباطی به رویدادها در هنگ کنگ ندارد.

11 شهریور 1398

ساخت بزرگ ترین پل ارتباطی بین عمان و ایران

خبرنگاران: آنالیز دلایل سقوط جت فالکن 20، فراخوان بین المللی ارزیابی کیفی برقی سازی خطوط را ه آهن، آسیب بخش مسافری ریلی کشور و ساخت بزرگ ترین پل ارتباطی بین عمان و ایران از جمله اخبار هفته سو اسفند در حوزه حمل ونقل بود.

10 شهریور 1398

پروازهای عربستان به کانادا متوقف می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از العالم، خطوط هوایی عربستان امروز (آدینه)، گفت که همه پروازهایش به مقصد تورنتو را از دوشنبه آینده متوقف خواهد شد.

10 شهریور 1398

مخالفت احزاب سیاسی ایتالیا با درخواست رئیس جمهور برای اتحاد

خبرنگاران : کوشش های رئیس جمهور ایتالیا برای متقاعد ساختن احزاب سیاسی به منظور تشکیل دولت با بن بست روبرو شده و احزاب مخالف خواهان برگزاری انتخابات جدید هستند

10 شهریور 1398

هیئت تجاری لرستان به عمان سفر می نماید

خبرنگاران: نائب رئیس اتاق بازرگانی خرم آباد گفت: اعزام هیئت های تجاری ایرانی به کشور عمان سبب شده تا این دو کشور تا حدودی با ظرفیت های موجود در دو کشور آشنا شوند که برای گسترش روابط تجاری یک گروه تجاری از لرستان به زودی به عمان سفر می نماید.

10 شهریور 1398

برنامه چینی ها برای اعزام توریست به ایران

سفیر چین اخیرا گفته است که لغو ویزا برای سفر چینی ها به ایران به افزایش حجم سفر گردشگران چینی به ایران یاری می نماید.

9 شهریور 1398

چین: تمامی طرف ها از هرگونه اقدام تنش زا در کشمیر خودداری نمایند

نماینده چین در سازمان ملل پس از نشست شورای امنیت درباره اوضاع کشمیر گفت که تمامی طرف ها از هرگونه اقدامی که باعث افزایش تنش ها در کشمیر می گردد خودداری نمایند.

8 شهریور 1398

افزایش بی سابقه بیکاری در ایتالیا

خبرنگاران: در حالی که ایتالیا به خاطر اجرای سیاست های ریاضت مالی دچار رکود شدید شده، میزان بیکاری در این کشور در ماه می به رقمی بی سابقه رسیده است.

8 شهریور 1398
تعداد: (57)