عمق گل ولای در صحن شمالی امام زاده داوود (ع) به یک ونیم متر می رسد

به گزارش وبلاگ واحدی، رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: صحن شمالی و جنوبی امام زاده داوود (ع) پس از سیل امروز مملو از گل ولای به عمق یک و نیم متر است و لودر ها در حال تخلیه گل ولای هستند.

عمق گل ولای در صحن شمالی امام زاده داوود (ع) به یک ونیم متر می رسد

به گزارش ایسنا، محمد حسن نامی درباره سیل شب گذشته امام زاده داوود (ع) اظهار کرد: ستاد مدیریت بحران کشور پس از اذان صبح اولین جلسه خود را با حضور وزیر کشور، شهردار تهران، استاندار و رییس جمعیت هلال احمر برگزار کرد. مشکلاتی که هم اکنون در محل حادثه وجود دارد، این است که حوض های آبگیر بالای امام زاده وسعت زیادی داشتند و هنگامی که آب به امام زاده رسیده جهت عبور آن باریک شده است. بعلاوه ساخت وساز زیادی چسبیده به دیوار صورت گرفته و باعث شده تا جهت عبور لودر ها و بابکت ها بسیار سخت گردد.

وی اضافه نمود: عمق گل ولای در صحن شمالی و جنوبی به یک ونیم متر می رسد. لودرها، بابکت ها و بیل مکانیکی در حال تخلیه رسوباتی هستند که به صورت مایع با فشردگی زیاد وجود دارند. باید صحن شمالی کاملا تخلیه گردد تا دستگاه های مکش برای تخلیه رسوبات به اطراف مقبره و خود مقبره منتقل شوند.

نامی افزود: مشکل فعلی ما باریکی دره در امامزاده داوود است که باعث افزایش خطر شده است. در حال حاضر صحن شمالی و جنوبی و مقبره مملو از گل ولای است.

وی با اشاره به تلفات این سیل گفت: تا این لحظه 3 کشته داشتیم و مصدومین در ساعات اولیه تخلیه شدند و حال عمومی خوبی دارند.

نامی درباره خسارات حاصل از این سیل اضافه نمود: خسارات موجود مانند سیل های گذشته سنگین نبوده، اما خود امام زاده خسارت زیادی دیده است. ما مجبور شدیم دیوار جنوبی امام زاده را برای تخلیه گل ولای تخریب کنیم. بعلاوه چند در برداشته شد تا بابکت به صحن شمالی منتقل گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 10 مرداد 1401 بروزرسانی: 10 مرداد 1401 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 2243

به "عمق گل ولای در صحن شمالی امام زاده داوود (ع) به یک ونیم متر می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمق گل ولای در صحن شمالی امام زاده داوود (ع) به یک ونیم متر می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید