تورج نصر و حس خوب نوستالژیک در سالمندی

به گزارش وبلاگ واحدی، تورج نصر، هنرمند پیش کسوت در 75 سالگی از راز طراوت و جوانی دلش می گوید.

تورج نصر و حس خوب نوستالژیک در سالمندی

شور و حرارت هنوز در صدایش هویدا و از چنان انعطافی برخوردار است که مخاطب را جذب خود می نماید. خودش می گوید جوانان با شنیدن صدایش یاد شخصیت شیپورچی در کارتون پسر شجاع می افتند. تورج نصر از قدیمی های دوبله کشور است که از 18 سالگی فعالیتش را با دوبله فیلم دیوید کاپرفیلد آغاز کرد. در کارنامه اش صداپیشگی نقش لورل در مجموعه فیلم های لورل و هاردی هم به چشم می خورد و سال های دراز خاک صحنه تئاتر هم خورده است. در مثبت شصت امروز با وی هم کلام شدیم و از اوقات فراغت و فعالیت های حال حاضرش پرسیدیم.

خانواده ام، چتر نجات من است

در ابتدا آقای نصر به خانواده و اوقات فراغتش اشاره می نماید و می گوید: دو پسر 36 و 32 ساله دارم که هنوز ازدواج نکرد ه اند، پیش خودم زندگی می نمایند و چتر نجاتم هستند. به جز رادیو بیشتر در خانه فیلم می بینم، کتاب مطالعه می کنم و موسیقی گوش می دهم. آخرین فیلم هایی که دیدم و خیلی هم لذت بردم پدر و جوکر بودند. جوکر را از بس که زیبا بود، چندین بار دیدم. درباره کتاب هم بیشتر سراغ کتاب های قدیمی به خصوص رمان می روم و مرورشان می کنم، اصولا تابع چیزهای قدیمی هستم. در واقع با روی آوردن به وسایل نوستالژیک (خاطره انگیز) حس خوبی پیدا می کنم. حتی گاهی به محله قدیمی مان که متولد و عظیم شده آن جا هستم می روم که مرا یاد کودکی و نوجوانی ام می اندازد. الان هم با برخی اهالی و دوستان آن محله در تماس هستم و با همدیگر یادی از گذشته ها می کنیم.

میزبانی از مردم با کوی نشاط

این هنرمند باسابقه صحبت هایش را این طور ادامه می دهد: چند ماهی است که همکارانم را ندیده ام. هر روز از صبح تا شب دور هم جمع می شدیم و با همدیگر گپ می زدیم. خانه نشینی کرونا هم که واقعا کسالت آور و آزاردهنده شده است. کسی بودم که مدام میان مردم می رفتم، اما حالا از این فضا دور شده ام. هم اکنون گویندگی برنامه تولیدی کوی نشاط بر عهده من است که پنج شنبه ها از ساعت 9 تا 11 صبح از رادیو ایران پخش می گردد. در روزگاری که رادیو زیاد مورد توجه مردم نیست، اما خوشبختانه باز هم به این برنامه اقبال زیادی نشان داده شده است. بالاخره مردم موسیقی، شادی و خنده را دوست دارند.

ماهی و ورزش

هنگامی که از تورج نصر درباره میانه اش با ورزش می پرسم با خنده پاسخ می دهد: بدنسازی نمی روم که هیکل را بیرون بیندازم، اما مرتب پیاده روی و نرمش می کنم. تا قبل از کرونا کوه پیمایی هم می کردم و جایتان خالی بیشتر با دوستان به کوه های دربند می رفتیم و نیمرو و آبگوشت می زدیم. توصیه های نصر به همسن و سالانش خاتمه بخش گفت وگویش با ماست که می گوید: مواظب سلامتی شان باشند، سعی نمایند با مطالعه خودشان را از تنهایی در بیاورند. در تغذیه شان دقت نمایند، خود من عاشق ماهی و میگو هستم و توصیه می کنم هیچ وقت این دو خوراکی را از برنامه غذایی شان حذف ننمایند. در واقع بهتر است به جای گوشت و مرغ، ماهی مصرف نمایند. اتفاقا قبل از نوروز برای یک ماموریت کاری به چابهار رفتم، از صبح تا شب ماهی می خوردم و شکمی از عزا درآوردم، ماهی آن جا هم که حرف ندارد. ورزش را هم فراموش ننمایند، چرا که از غذا خوردن هم واجب تر است، به خصوص حالا که کرونا کم تحرک مان هم نموده است.

نویسنده : صادق جهانی | روزنامه نگار

منبع: همگردی
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1847

به "تورج نصر و حس خوب نوستالژیک در سالمندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورج نصر و حس خوب نوستالژیک در سالمندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید