فرکی: نمی دانم از برگزاری بازی با پرسپولیس در غیاب تماشاگران خرسند باشم یا ناراحت، نگاه ویژه ای به جام حذفی داریم

به گزارش وبلاگ واحدی، سرمربی تیم فوتبال پیکان در واکنش به محرومیت تماشاگران پرسپولیس از حضور در ورزشگاه گفت: نمی دانم بگویم از این اتفاق شاد هستم یا نه.

فرکی: نمی دانم از برگزاری بازی با پرسپولیس در غیاب تماشاگران خرسند باشم یا ناراحت، نگاه ویژه ای به جام حذفی داریم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، حسین فرکی سرمربی تیم فوتبال پیکان در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل شهدا رزکان کرج در مرحله یک شانزدهم مسابقات جام حذفی گفت: در جام حذفی براساس قرعه با حریفی از لیگ دسته دو بازی داریم. جام حذفی جام شگفتی هاست.

وی ادامه داد: از آنجایی که در جام حذفی همیشه شگفتی رخ می دهد، ممکن است ذهنیت های مثبت یا منفی وجود داشته باشد. هر تیمی می خواهد از اولین فرصتش در جام حذفی بهره ببرد. جذابیت های جام حذفی برای مربیان و بازیکنان بسیار مهم است چون جام شگفتی هاست. گاهی اوقات تیم های هم رده با هم بازی می کنند و زمانی هم تیم هایی از لیگ برتر با تیم های لیگ دسته دوم یا سوم روبه رو می شوند و الان هم ما مقابل این تیم دسته دومی قرار گرفته ایم. هیچ چیز در فوتبال قابل پیش بینی نیست. ممکن است در لیگ فرصت جبران وجود داشته باشد ولی در جام حذفی فرصت جبران نداریم. می خواهیم از شانسی که پیش رویمان است عبور کنیم و حریف را به هیچ عنوان دست کم نمی گیریم. نه در این مرحله و نه درمراحل بعد چنین کاری نمی کنیم. می خواهیم شانس خود را برای کسب سهمیه در جام حذفی امتحان کنیم و نگاه ویژه ای به این مسابقات داریم.

فرکی شرح داد: در بازی فردا از بازیکنانی که کمتر فرصت بازی داشته اند استفاده خواهیم کرد و به همین دلیل برای ما یک بازی متفاوت است. ما برای برد به میدان می رویم و می خواهیم از حریفان عبور کنیم و فرقی هم نمی کند با چه تیمی بازی داریم.

سرمربی تیم فوتبال پیکان در خصوص اینکه سرمربی شهدای رزکان گفته ما باانگیزه تر از پیکان هستیم و می خواهیم پیروز شویم، گفت: من هم جای سرمربی حریفمان بودم همین حرف را می زدم. همه تیم هایی که دوست دارند دیده شوند انگیزه زیادی دارند و این می تواند کار ما را سخت کند. این شرایط را در سال های قبل با تیم های دیگر داشته ام، چه زمانی که در نفت، فولاد، سایپا یا حتی سپاهان بوده ام. شرایط جام حذفی را درک می کنم. به حریفان احترام می گذاریم و حق طبیعی آنهاست که با انگیزه کار کنند. شهدای رزکان کرج در لیگ دسته دوم در دو بازی اول خود به تساوی رسیده و با انگیزه و تلاش مقابل ما قرار می گیرد.

وی در خصوص اینکه استفاده از ذخیره ها ریسک بالایی مقابل یک تیم دسته دومی دارد، گفت: من نگفتم از بازیکنان ذخیره استفاده می کنم، بلکه گفتم از بازیکنانی که کمتر بازی کرده اند استفاده خواهم کرد. آن بازیکنان هم در حد نفرات اصلی ما هستند ولی در لیگ کمتر فرصت بازی داشته اند. نگاه ما به آنها هم مثبت است. بعد از بازی دوشنبه روز جمعه هم بازی داریم اما در لیگ فقط فرصت استفاده از 14 بازیکن در هر بازی را داریم. چه بسا همین تعداد نفراتی که در لیگ کمتر بازی کرده اند در آینده جزو نفرات اصلی ما باشند. من به همه بازیکنانمان اعتماد و اعتقاد دارم.

فرکی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرنگاران مبنی بر اینکه هواداران پرسپولیس در بازی با پیکان که اولین بازی خانگی شان مقابل پیکان با حکم کمیته انضباطی محروم شده اند و نظر شما در این خصوص چیست؟ گفت: من از این موضوع خبر نداشتم. این خبر را اکنون شما به من دادید، اما نمی دانم بگویم از این اتفاق خرسند هستم یا نه. همیشه گفته ام فوتبال بدون تماشاگر جذابیت ندارد. همیشه دوست داشته ایم که مقابل تماشاگران بازی کنیم.

سرمربی پیکان اضافه کرد: تیم ما در شهر قدس تماشاگر زیادی ندارد و ما لذت تماشاگر را حس نمی کنیم اما مقابل تیم های بزرگ شرایط متفاوت است. همیشه اعتقاد دارم باید به گونه ای بازی کنیم که هم خودم، هم بازیکنانم و هم تماشاگران از فوتبال لذت ببرند. به همین دلیل نمی توانم بگویم از محرومیت تماشاگران پرسپولیس خرسند هستم یا ناراحت. حضور تماشاگران در تیم ما انگیزه بیشتری ایجاد می کند، ولی از سوی دیگر این قرعه به نام ما خورده و رعایت قانون و مقررات در اولویت است و باید از آن تبعیت کنیم. می خواهیم در بازی با پرسپولیس هم با انگیزه بازی کنیم و به دنبال 3 امتیاز هستیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 532

به "فرکی: نمی دانم از برگزاری بازی با پرسپولیس در غیاب تماشاگران خرسند باشم یا ناراحت، نگاه ویژه ای به جام حذفی داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرکی: نمی دانم از برگزاری بازی با پرسپولیس در غیاب تماشاگران خرسند باشم یا ناراحت، نگاه ویژه ای به جام حذفی داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید