مشکل هماهنگی تیم ملی باید رفع گردد، هندبال ایران آماده است

به گزارش وبلاگ واحدی، به گزارش خبرنگاران ، رقابت های هندبال انتخابی المپیک 2020 توکیو از روز آدینه 26 مهرماه با حضور هشت تیم در دوحه قطر برگزار می گردد و تیم ایران در گروه دوم با تیم های بحرین، کره جنوبی و کویت هم گروه است.

مشکل هماهنگی تیم ملی باید رفع گردد، هندبال ایران آماده است

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

این تیم روزهای خوبی را برای تمرین از دست داد و تنها با پنج اردوی داخلی، یک اردوی 10 روزه در دوحه و چند بازی با تیم های قطری قرار است به مصاف رقبای قدر خود برود. در این رویداد، تنها یک سهمیه المپیک به برترین تیم آسیا تعلق می گیرد و با این تفاسیر کار شاگردان علیرضا حبیبی بسیار سخت است.

گفتگوی خبرنگاران با علیرضا حبیبی سرمربی تیم ملی هندبال کشورمان را در مورد وضعیت اردوهای برگزار گردیده، میزان سطح آمادگی تیم ملی، بازیهای تدارکاتی و حضور لژیونرها می خوانید.

مشکل حضور لژیونرها جدی ترین دغدغه تیم ملی هندبال

حبیبی در ابتدای گفتگوی خود در پاسخ به این پرسش خبرنگاران که پس از پیگیری های فراوان فدراسیون بالاخره 5 لژیونر تیم ملی را در مسابقات انتخابی همراهی می نمایند، آیا حضور کمرنگ آنها در تمرینات مسئله ای برای تیم ایجاد نخواهد کرد؟، گفت: مشکل حضور لژیونرها یکی از بزرگترین و جدی ترین دغدغه های تیم ملی هندبال در سالهای اخیر بود. کوشش شد در شرایطی که تیم تنها با چهار، پنج اردوی تدارکاتی به این رقابت ها اعزام شده از همان ابتدا بازیکنان جوان و خوب با انگیزه را به تیم دعوت کنیم که تا لحظه سرانجامی تیم را همراهی نمایند و در نهایت بتوانیم زیر ساخت های آینده هندبال را به این شکل تامین کنیم. می دانستیم که شاید نتوانیم از بازیکنان لژیونر در کنار تیم استفاده کنیم و احتمالا این مشکل مجددا در اعزام تیم وجود خواهد داشت.

نمی توانیم 10 بازیکن را جایگزین کنیم

وی ادامه داد: ایجاد این زیرساختها احتیاج به زمان دارد ما نمی توانیم به یکباره 10 بازیکن را جایگزین 10 بازیکن کنیم. باید زیرساخت ها ایجاد گردد، بازیکنان به اردوها دعوت شوند تا در نهایت بتوانیم بازیکنان خوبی را به جامعه هندبال کشور تحویل دهیم. ما در مرحله اول اردو از این لژیونرها دعوت کردیم که تنها چند نفر آمدند و مابقی حضور نداشتند.

رایزنی که حاصلش حضور 5 لژیونر در ترکیب تیم بود

سرمربی تیم ملی هندبال در مورد پروسه پیگیری فدراسیون برای همراهی بازیکنان لژیونر در ترکیب تیم نیز توضیح داد: از یک ماه گذشته فدراسیون هندبال رایزنی خود را با باشگاه های اروپایی برای در اختیار دریافت لژیونرها شروع کرد. تقویم فدراسیون جهانی تعیین هست و باشگاه ها نیز این را می دانند و کوشش شد با توجه به این مسئله مسئله ای برای پیوستن آنها به تیم ملی به وجود نیاید. از ده بازیکنی که در لیگ های خارجی بودند تنها دو بازیکن حاضر در تیم الاهلی قطر یعنی افشین صادقی و مهرداد صمصامی از ابتدا مسئله ای برای پیوستن به تیم نداشتند و از روز اول اردوی قطر نیز همراه ما بودند. البته من نیز با مربی این تیم صحبت کردم و از همان ابتدا مسئله ای برای همراهی این نفرات با تیم نبود.

وی ادامه داد: از مجموع 5 نفری که در لیگ رومانی بازی می کردند در نهایت با مکاتبات فراوان و فشاری که به فدراسیون رومانی و فدراسیون جهانی آوردیم در نهایت سه بازیکن الله کرم استکی، محسن باباصفری و شاهو نصرتی با توجه به اینکه بازی های آنها لغو یا به اتمام می رسید مسئله ای برای پیوستن به تیم در زمان مسابقات نداشتند و در چند روز گذشته به جمع ما پیوستند. مابقی نفرات مانند سعید حیدری راد نیز به دلیل ناهماهنگی فدراسیون هندبال اروپا با فدراسیون جهانی در تاریخ 20 اکتبر و در فاصله چند روز بعد از مسابقات آسیایی مسابقه دارد و عملا فدراسیون رومانی و باشگاه دینامو بخارست با حضور وی در این رویداد مخالفت کرد و ما پیروز نشدیم از حضور این بازیکن و دیگر لژیونرها استفاده کنیم.

حبیبی بیان نمود: ما در کنار این 5 بازیکن، بازیکنان جوانی داریم که اولین تجربه آسیایی خود را در تیم بزرگسالان خواهند داشت و احتیاج به تجربه دارند. این نفرات از اردوی اول در کنار تیم بودند چرا که دیدگاه ما به سمت آینده است و کوشش شد هیچ بازیکنی را از ترکیب تیم خارج ننموده و نفرات را حفظ کنیم.

هدف اصلی ما کسب سهمیه جهانی است

مدرس فدراسیون جهانی و سرمربی تیم ملی هندبال با تاکید بر اینکه هدف اصلی وی حضور پیروز در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی جهانی است، گفت: هدف اصلی ما حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی جهان است که در فاصله اندکی با رقابت های انتخابی المپیک در کشور کویت برگزار می گردد. در آنجا سهمیه آسیا سه تیم است که مسلما شانس بیشتری برای صعود به دیدارهای جهانی خواهیم داشت. در این دوره از 5 بازیکن لژیونر استفاده می گردد و کوشش می گردد تا در این رویداد انتخابی به یک هماهنگی نسبی برسیم تا در انتخابی جهان با تمام پتانسیل و موجودیت هندبال ایران حضور داشته باشیم.

ریسک نکردیم؛ تنها بازیکنانی که حضورشان قطعی بود معرفی شدند

اسامی تیم در حالی چند روز قبل از اعزام اعلام شد که لژیونرها در اردوها حاضر نبودند، آیا اطمینانی از حضور قطعی آنها در مسابقات داشتید؟، وی در این باره به مهر گفت: تیم بسته شده است و ما لیست 18 نفره خود را از قبل به کشور برگزار نماینده رقابت های انتخابی داده بودیم و از قبل به این موضوع فکر نموده و برنامه ریزی نموده بودیم تا حین مسابقات مسئله ای برای ما پیش نیاید. ما از قبل تصمیم خود را گرفته بودیم که تنها بازیکنانی که حضورشان همراه تیم قطعی بود را در لیست قرار دهیم و بازیکنانی که حضورشان در هاله ابهام بود را از لیست خارج کردیم. ریسک نکردیم و از ابتدای اعلام اسامی تیم وضعیت ما تعیین بود.

مشکل هماهنگی را تا حدودی رفع نموده ایم

حبیبی در پاسخ به این پرسش که عدم حضور لژیونرها در اردوها آیا باعث ناهماهنگی در تیم نخواهد شد؟ ، گفت: مشکلاتی به دلیل عدم هماهنگی به خاطر عدم حضورشان در اردوها هست. این بازیکنان قبلا باهم بازی نموده اند و از نظر فیزیکی بسیار آماده اند و امیدوارم تا فاصله مسابقات بتوانند باهم هماهنگ تر شوند. از این نظر ضعف داریم اما در این اردوی چند روزه و چند بازی تدارکاتی که انجام شد، کوشش گشت کمی این ضعف رفع گردد. به هر حال چاره ای نیست این نفرات تجربه لازم را دارند و سرمایه های ما هستند. این ها سرمایه های هندبال ما هستند که در لیگ های مطرح جهان هستند و 50 درد آنها هم در لیست نهایی ما قرار دارند و کوشش شده با استفاده از ظرفیت آنها و تجربه آنها این ناهماهنگی را به حداقل برسانیم.

اگر بازیها بیشتر بود هماهنگی بیشتر می شد

وی پیرامون برگزاری اردو و چند مسابقه تدارکاتی در کشور قطر نیز اعلام کرد: اردوی خوبی در این ده روز برگزار گردید. دو بازی خوب و قوی در برابر تیم قطر چند ملیتی که سابقه قهرمانی جهان را دارد انجام دادیم . خیلی وقت بود که تیم ما در برابر شرایط سخت و تیم قوی قرار نگرفته بود. این مسئله به ما خیلی یاری کرد تا به هماهنگی نسبی برسیم. در این دو بازی تنها دو لژیونر را در اختیار داشتیم اما در بازی با الاهلی از حضور همه بازیکنان لژیونر بهره بردیم . قطعا اگر بازی های تدارکاتی ما بیشتر بود می توانستیم به هماهنگی های بیشتری برسیم.

آماده حضور در مسابقات هستیم

سرمربی تیم ملی هندبال کشورمان در سرانجام توضیح داد: با 18 نفر خود آماده حضور در مسابقات هستیم. در این دو روز روی تاکتیک های حمله و دفاع کار می کنیم تا بازیکنان هماهنگ تر شوند. روز آدینه در اولین بازی خود برابر تیم کره جنوبی قرار می گیریم. کره تیمی قدرتمند است که در سال 2019 در مسابقات قهرمانی جهان آلمان هم حاضر بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 562

به "مشکل هماهنگی تیم ملی باید رفع گردد، هندبال ایران آماده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل هماهنگی تیم ملی باید رفع گردد، هندبال ایران آماده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید