نحوه گزارش آگهی های مشکوک در اپلیکیشن دیوار

به گزارش وبلاگ واحدی، در روز هایی که خرید های اینترنتی بیشتر از هر زمان دیگری هوادار پیدا نموده باید حواسمان باشد در دام کلاه برداران نیفتیم. کاربران با هر موقعیت اقتصادی و سنی می توانند طعمه جذابی برای کلاه برداران اینترنتی باشند. در این میان، اما نکته مهمی که باید به آن خوب دقت کنیم این است که کلاه برداران بسیار باهوش هستند و همواره یک قدم جلوتر از ما ایستاده اند.

نحوه گزارش آگهی های مشکوک در اپلیکیشن دیوار

به زبان ساده تر، یک آگهی کلاه برداری زمانی پیروز می گردد که شما نتوانید آن را از سایر آگهی های حقیقی تشخیص بدهید؛ بنابراین افراد کلاه بردار سعی می نمایند تا جایی که ممکن است جلب توجه ننموده و چراغ خاموش عمل نمایند. اگر در فضای مجازی احساس کردیم با یک کلاه بردار طرف هستیم، باید خیلی سریع دست به کار شویم و اجازه ندهیم اتفاق مشابه برای دیگران هم رخ دهد. در این مواقع است که گزارش کردن آگهی مشکوک می تواند مفید باشد و نباید از آن غافل شویم.

گزارش کنید تا کلاه برداران ناامید شوند

گزارش کردن یکی از قابلیت هایی است که بسیاری از سایت های معتبر خرید و فروش از آن برخوردار هستند و سایت دیوار هم از این قاعده مستثنی نیست. شما می توانید با دانستن چند نکته ساده، در زمان پیش آمدن هرگونه مسئله ای تنها در کمتر از یک دقیقه اقدام به گزارش کردن آگهی مشکوک کنید. مثلاً اگر آگهی دهنده از شما درخواست مبلغی به اسم بیعانه کرد، یا قیمتی پایین تر از سایر قیمت های متداول گفت و موارد دیگری ازاین دست که باعث گردد توجه و نظر خریداران را به خود جلب کند.

چرا گزارش کردن مهم است؟

اما گزارش کردن چه یاریی می تواند بکند؟ گزارش کردن آگهی مشکوک، چند یاری بسیار سازنده می نماید، هم به خریداران و هم به گردانندگان سایت. اول از همه گزارش کردن یک آگهی می تواند راهی باشد تا آگهی های کلاه برداری از میان سایر آگهی ها برداشته گردد.

فقط کافی است شما به مواردی که مشکوک است دقت نموده، بعد آن را گزارش کنید. سایت دیوار آن آگهی را آنالیز نموده و آگهی گزارش شده برداشته می گردد. با این کار اگر شما به آگهی مشکوکی برخورده اید، هم از متضرر شدن دیگران جلوگیری می کنید و هم به سایت های خرید و فروش آنلاین یاری می کنید تا فضای امن تری در اختیار شما قرار دهند.

چطور یک آگهی مشکوک را گزارش کنیم؟

اگر از آن دسته افراد هستید که تا به حال آگهی را گزارش ننموده اید؛ همراه ما باشید تا در چند قدم ساده یک آگهی مشکوک را گزارش کنیم.

1. اگر در جست وجوی خود در سایت دیوار به یک آگهی مشکوک بر خوردید، برای گزارش کردن این آگهی ها باید به پایین صفحه بروید و قسمت گزارش مشکل آگهی را انتخاب کنید.

2. سپس برای شما صفحه ای با اسم دقیقا چه مسئله ای وجود دارد؟ باز می گردد که از بین گزینه ها مناسب ترین را انتخاب کنید. مثلا اگر با آگهی مشکوکی رو به رو شدید که به نظرتان ممکن است کلاه برداری باشد، گزینه کلاه برداری، نقص قانون یا وقوع جرم را انتخاب کنید.

3. پس از آن، نزدیک ترین گزینه به مورد پیش آمده را انتخاب کنید. مثلا اگر آگهی دهنده درخواست بیعانه داده، گزینه اول را انتخاب کنید. به همین ترتیب می توانید سایر گزینه های که به نظرتان نزدیک است را علامت بزنید.

4. در مرحله بعد اگر احساس کردید که احتیاج به اعلام توضیحات بیشتری است، می توانید توضیحات مورد نظرتان درباره آگهی مشکوک را وارد کنید. توجه کنید که این گزینه اختیاری است و می توانید از اعلام آن طرف نظر کنید. با انتخاب گزینه تایید، آگهی مشکوک به تیم نظارت سایت دیوار منتقل می گردد و این آگهی در سریع ترین زمان ممکن آنالیز شده و اگر مشکل آن تایید شد، از سایت حذف می گردد.

این چهار قدم ساده برای گزارش آگهی های مشکل دار که زمان زیادی از شما نمی گیرد، می تواند یاری بزرگی هم به خریداران دیگر کند و هم به سایت دیوار یاری می نماید که آگهی نامناسب را حذف کند.

منبع: فرارو
انتشار: 14 مرداد 1400 بروزرسانی: 14 مرداد 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1882

به "نحوه گزارش آگهی های مشکوک در اپلیکیشن دیوار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه گزارش آگهی های مشکوک در اپلیکیشن دیوار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید