یورو نیوز درباره خطر فقر برای 100 میلیون اروپایی هشدار داد

به گزارش وبلاگ واحدی، شبکه تلویزیونی یورو نیوز انگلیسی گزارش داد علی رغم این تصور که گویا اروپایی ها نسبت به گذشته ثروتمندتر شده اند، هم اکنون بیش از 100 میلیون نفر در سراسر اروپا در معرض خطر فقر قرار دارند.

یورو نیوز درباره خطر فقر برای 100 میلیون اروپایی هشدار داد

برای رزرو قطار اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش، شبکه تلویزیونی یورو نیوز انگلیسی گزارش داد علی رغم این تصور که گویا اروپایی ها نسبت به گذشته ثروتمندتر شده اند، هم اکنون بیش از 100 میلیون نفر در سراسر اروپا در معرض خطر فقر قرار دارند.

فرانسه میخواهد موضوع نابرابری های اجتماعی را در نشست آینده گروه 7 مطرح کند.

بیش از 100 میلیون نفر در سراسر اروپا در معرض خطر فقر قرار دارند. در روز های آینده شاهد گزارش خبرنگاران ما در کشور های مختلف اروپایی در این رابطه خواهید بود. فقر یکی از بزرگترین چالش های پیش روی اروپا است.

شاید اگر نگاهی کلی به وضعیت اروپا داشته باشید تصور شما این باشد که اروپایی ها نسبت به گذشته ثروتمندتر شده باشند. اما با نگاهی به آمار های موجود و استاندارد های زندگی، اروپایی ها فقیرتر شده اند.

بر اساس گزارش بانک دنیای در سال 1990 در حدود 2 میلیارد نفر در دنیا در فقر شدید زندگی می کردند. در سال گذشته این تعداد به 1 میلیارد نفر رسیده است، اما هنوز رقم بالایی است.

فقر شدید به معنای آن است که فرد روزانه درآمدی به میزان 1 دلار و 90 سنت داشته باشد. اگر چه درآمد اروپایی ها از این میزان بیشتر است، اما هزینه های زندگی در اروپا بسیار زیاد است.

با نگاهی به آمار های اجتماعی به این نتیجه می رسیم که 20 درصد مردم در سراسر اروپا در خطر فقر قرار دارند. بعضی اشتغال آفرینی را به عنوان سدی در برابر فقر می دانند، اما به نظر می رسد که این سد دیگر موثر نباشد.

در ادامه لئو ویلیامز از نهاد ضد فقر اروپا گفت: ما شاهد نرخ اشتغال آفرینی و قرارداد های کاری همانند گذشته نیستیم. افرادی هم که کار می نمایند نمی توانند در انتها ماه احتیاج های خود را برآورده نمایند. افراد به خدمات اجتماعی مناسب دسترسی ندارند. آن ها به آموزش، مسکن، حمایت های اجتماعی، بیمه های بیکاری و حداقل درآمد مناسب دسترسی ندارند.

اگر اروپایی ها درآمدی نداشته باشند آن ها نمی توانند هزینه های خود راپرداخت نمایند. آن ها نمی توانند هزینه های آموزش، خوراک و پوشاک خود را تامین نمایند. آن ها حتی نمی توانند خانه خود را گرم نمایند.

یک دهه پیش اتحادیه اروپا اهدافی کلیدی را مشخص کرد. این اتحادیه قرار است بر اساس برنامه ای که تا سال 2020 ایجاد نموده است به اهداف خود در رابطه با کاهش فقر دست پیدا کند. بر اساس این برنامه قرار است شمار افراد در خطر فقیر به میزان 20 میلیون نفر کاهش پیدا کند. اما آخرین آمار ها بیانگر این است که تنها 5 نفر از خطر فقر دور شده اند.

کارشناسان معتقدند ارتباط عمیقی بین فقر و نابرابری های اجتماعی مشاهده می گردد. شکاف بین فقرا و ثروتمندان در اروپا به شدت گسترش پیدا نموده است. اگر چه این شکاف به اندازه آمریکای شمالی نیست، اما غیرقابل پذیرش است.

در ادامه لئو ویلیامز از نهاد ضد فقر اروپا گفت: باید اتحادیه اروپا سرمایه گذاری قابل توجهی در بخش خدمات اجتماعی انجام دهد. ما نشست گروه 7 را در پیش داریم و همچنین از طرف دیگر شاهد روی آمدن رهبران سیاسی جدید در اتحادیه اروپا هستیم. زمان آن فرا رسیده است که آن ها به تعهدات خود در رابطه با فقر عمل نمایند. آن ها باید به تعهدات خود در رابطه با توسعه پایدار در اروپا عمل نمایند.

در ادامه مایکل دودر اشتات کارشناس مسائل اجتماعی از اندیشکده فردریش ایبرت شهر بن در آلمان در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: ارتباط زیادی بین فقر و نابرابری در اروپا وجود دارد، به نظر شما این وضعیت تا چه اندازه جدی است، گفت: فقر در کشور های فقیرتر اروپا و به ویژه در مرکز و شرق و منطقه بالکان به مراتب بسیار بیشتر است. فقر رو به افزایش است. ما شاهد اختلافی فاحش بین درآمد بعضی از افراد و نرخ فقر در کشور های اروپایی هستیم.

وی اضافه کرد: نرخ فقر در کشور های شرق اروپا بالاتر است. ما شاهد اختلاف درآمد بین کشور های شمال غرب و جنوب غربی اروپا هم هستیم. این موضوع سبب مهاجرت افراد به کشور های دیگر می گردد. این موضوع سبب کاهش فرصت های شغلی و حتی انتقال کارخانه ها در شمال غرب اروپا می گردد. این موضوع سبب ایجاد موضوعی به نام برگزیت شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 356

به "یورو نیوز درباره خطر فقر برای 100 میلیون اروپایی هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یورو نیوز درباره خطر فقر برای 100 میلیون اروپایی هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید