کرونا در اروپا، از تمایل کشورها برای خودکفایی در فراوری واکسن تا پیش بینی تداوم شرایط بد مالی تا اواسط 2022

به گزارش وبلاگ واحدی، رئیس بانک مرکزی اروپا پیش بینی نموده که اوضاع مالی منطقه یورو تازه از اواسط سال 2022 می تواند به شرایط قبل از کرونا برگردد و کشورهای اروپایی هم یکی پس از دیگری برای فراوری واکسن های تایید شده در اروپا ابراز تمایل می نمایند.

کرونا در اروپا، از تمایل کشورها برای خودکفایی در فراوری واکسن تا پیش بینی تداوم شرایط بد مالی تا اواسط 2022

با ما سفر کنید و با سفر اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، انواع موج های جهش یافته کرونا در اروپا در حال شیوع است و شرایط بسیار سخت و دشواری را برای شهفرایندان و مقامات این اتحادیه ایجاد نموده است.

انتقاد مقام آلمانی به کاهش محدودیت ها در مناطق مرزی بین اتریش و جمهوری چک

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که مارکوس بلوم، دبیر کل حزب سوسیال مسیحی آلمان به کاهش محدودیت ها در مناطق مرزی بین اتریش و جمهوری چک انتقاد وارد نموده و اعلام نموده که این دو کشور با سیاست های بازگشایی غیر مسئولانه خود موفقیت در آلمان برای مهار کرونا را در معرض خطر قرار می دهند.

صدر اعظم اتریش: ماه های سختی در انتظار ماست

سباستین کورتس، صدر اعظم اتریش هم در سخنانی با وجود بعضی کاهش محدودیت های ارتباطی در کشورش که از روز دوشنبه شروع می شود اعلام نمود: من بر این عقیده ام که شرایط در تابستان با توجه به واکسیناسیون بهتر خواهد شد و ما در بسیاری زمینه ها می توانیم به زندگی نرمال بازگردیم.

وی اضافه نمود: اما من در عین حال اطمینان دارم که ماه های آینده دوران سختی خواهد بود. صدر اعظم اتریش تصمیم دولت برای کاهش محدودیت ها با توجه به تداوم آمارهای بالای مبتلایان را با آمادگی پایین مردم برای تداوم این محدودیت ها بعد از یک قرنطینه 6 هفته ای توجیه کرد.

وی هشدار داد که اگر آمارها همچنان افزایش یابد باید با تشدید اقدامات به آن واکنش نشان دهیم.

طرح اتریش برای فراوری واکسن های چینی و روسی در کشور خود

کورتس می خواهد در مبارزه با بحران کرونا واکسن هایی را از روسیه و چین در کشور خود فراوری کند. وی تاکید نمود که البته پیش شرط این اقدام تایید این واکسن ها در اتحادیه اروپا است.

وی نکات مهم در یک واکسن را ایمنی، در دسترس بودن و اثربخشی آن و نه مسائل ژئوپلیتیکی دانست.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

صدر اعظم اتریش همچنین آژانس دارویی اروپا را متهم کرد که بسیار بوروکراتیک و کُند در زمینه تایید واکسن ها کار می نماید. وی خواستار تایید سریع تر واکسن های خارج از این اتحادیه شد.

231 مرگ کرونایی روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 8616 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت و 231 مرگ کرونای جدید اطلاع داده است.

اداره فدرال پلیس جنایی آلمان (BKA) از افزایش چشمگیر تهدیدها و خصومت ها علیه سیاستمداران، دانشمندان و روزنامه نگاران در دوران بحران کرونا اطلاع داده است.

افزایش تهدیدها و دشمنی ها علیه مقامات آلمانی

هولگر مونش، رئیس این نهاد امنیتی در آلمان که در مصاحبه با هفته نامه اشپیگل سخن می گفت توضیح داد: ما با نگرانی به شمار روزافزون تهدیدها و دشمنی ها در جامعه می نگریم. این تهدیدها بیشتر متوجه سیاستمداران و افراد دیگر مانند ویروس شناسان است که در دوران بحران کرونا بخصوص در رسانه ها حضور دارند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی اضافه نمود: ما به صورت روز افزون حملاتی را علیه سیاستمداران ثبت می کنیم. احساسات و احساسی گری تشدید شده است. بنابراین اداره فدرال پلیس جنایی آلمان طرح های حفاظتی خود را در هماهنگی با ایالات و با شرایط منطبق می نماید.

این مقام امنیتی در آلمان همچنین توضیح داد که شفاف سازی اقدامات از طرف عرصه سیاسی در این شرایط اهمیت دارد. همچنین حمایت ها برای افرادی که به دلیل کرونا در شرایط اضطراری مالی قرار گرفته اند جامعه را پایدار می نماید.

این مسئله که اقدامات دولتی علیه بحران کرونا انگیزه بالایی برای خصومت ایجاد می نماید همچنین در پاسخ وزارت کشور آلمان به درخواست یک نماینده حزب چپ آلمان هم آمده است.

بر این اساس نهادهای امنیتی در سال گذشته حدود 2629 مورد جرائم علیه مقامات و مسئولین را ثبت نموده اند. این در حالی است که در سال 2019 تعداد این جرائم 1674 مورد و در سال 2018 ، 1256 مورد بوده است. به این ترتیب شمار این گونه جرائم در آلمان در عرض 2 سال بیش از دو برابر شده است.

بر اساس اطلاعات وزارت کشور آلمان 374 مورد از این جرائم در ارتباط با بحران کرونا بوده است.

وزارت کشور آلمان همچنین اعلام نمود که اخیرا وقایع کرونا و اقدامات دولتی برای مهار آن به اعتراضات و مخالفت های روزافزون علیه دولت و نمایندگان آن منجر شده است.

آمارهای مبتلایان و مرگ های کرونایی در آلمان هم همچنان بالاست. قرار است روز چهارشنبه مقامات دولتی و ایالتی در آلمان در نشستی درباره چگونگی ادامه فرایند مبارزه با بحران کرونا و محدودیت ها مشاوره نمایند.

هشدار مقامات آلمانی درباره کاهش عجولانه محدودیت ها

پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان درباره کاهش چشمگیر محدودیت ها در این شرایط هشدار داده و با نگاهی به نشست پیش روی مقامات آلمانی گفت: شمار مبتلایان جدید در حال حاضر به ندرت پایین تر از اواخر اکتبر و زمانی که محدودیت ها شروع شده بود است. تازه از حدود دو هفته پیش آمارها در حال کاهش است و آمار مرگ های کرونایی همچنان بالا است.

وی تاکید نمود: من بسیار امیدوارم که ما حدبیشتر تا اوایل بهار و عید پاک این موج کرونا را کاملا بشکنیم و کاهش محدودیت ها امکان پذیر شود.

وزیر اقتصاد آلمان همچنین در این باره که ویروس جهش یافته انگلیسی تقریبا در سراسر آلمان مشاهده شده است ابراز نگرانی کرد.

آلتمایر از طرح های منطقه ای برای کاهش محدودیت ها استقبال کرد.

مغازه داران آلمانی در آستانه ورشکستگی

تعطیلی های مداوم و یاری های پرداخت نشده دولت و یک آینده نامعلوم بسیاری از مغازه های آلمانی را در معرض تهدید موجودیت قرار داده و یا آن ها را با ورشکستگی روبرو نموده است. فروش آنلاین هم جایگزینی برای این شرایط نیست.

فرانک اولریش مونتگومری، رئیس سازمان نظام پزشکی آلمان هم در آستانه نشست مقامات دولتی درباره کرونا با کاهش محدودیت های گسترده مخالفت نموده و درباره عواقب آن هشدار داده است.

مارکوس زودر، نخست وزیر ایالت بایرن و رئیس حزب سوسیال مسیحی هم درباره کاهش محدودیت های چشمگیر در شرایط فعلی هشدار داده و آن را با توجه به شرایط همسایگان خطرناک ارزیابی نموده است.

افزایش اختلالات روانی در بین جوانان آلمانی

اختلالات روانی در بین جوانان آلمانی هم پیامد بحران کرونا در آلمان افزایش پیدا نموده است. یک کارشناس آلمانی از افزایش روزافرون این گونه اختلالات در بین جوانان آلمانی سخن گفته و اعلام نموده که باید توجه بیشتری در این راستا انجام شود.

توبیاس رنر، رئیس انجمن روان شناسی کودک و نوجوان توبینگن گفته است که در حال حاضر ما شاهد افزایش چشمگیر احتیاج به مراقبت های روزانه هستیم. وی از تشدید اوضاع در ماه های اکتبر، نوامبر و دسامبر اطلاع داد.

وی از عرصه سیاسی خواست که بچه ها و نوجوانان و کلینیک ها را مورد بی توجهی قرار ندهد.

اعتراضات علیه محدودیت های کرونایی در شهر مرزی آلمان

روز گذشته اعتراضاتی علیه محدودیت ها و اقدامات ضد کرونایی در شهر مرزی فرای لاسینگ آلمان برگزار گردید. سخنگوی پلیس آلمان آمار دقیقی از شمار معترضان را اعلام ننموده و تنها از حضور بیش از هزار نفر سخن گفت.

مخالفت نیمی از شهفرایندان آلمانی با کاهش محدودیت ها

یک نظرسنجی انستیتو یوگو هم نشان می دهد که حدود نیمی از شهفرایندان آلمانی مخالف کاهش محدودیت ها برای مهار کرونا هستند.

حدود 37 درصد شهفرایندان آلمانی خواستار تمدید محدودیت های فعلی و 13 درصد هم خواستار تشدید آن هستند.

بر این اساس، 30 درصد شهفرایندان هم خواستار کاهش محدودیت ها و 13 درصد هم خواستار بازگشت به زندگی نرمال هستند. 7 درصد هم اعلام نموده اند که هیچ اطلاعاتی در این باره ندارند.

در آلمان هم بر اساس اطلاعات مقامات بهداشتی تا به حال 3.1 میلیون نفر اولین دوز واکسن کرونا را دریافت نموده اند.

بانک مرکزی اروپا: شرایط مالی تا اواسط سال 2022 به شرایط قبل باز نمی شود

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا هم در مصاحبهیی با یک رسانه فرانسوی اعلام نموده که بهبود اوضاع مالی منطقه یورو تازه در نیمه دوم امسال شروع می شود. به گفته وی قابل انتظار است که همچنان ناامنی هایی در زمینه مالی شکل گیرد.

وی تاکید نمود که کاملا واضح است که اقتصاد تا اواسط سال 2022 به شرایط قبل از همه گیری کرونا باز نخواهد گشت.

وی بر لزوم هر چه سریع تر به کار افتادن صندوق یاری های کرونایی اروپا برای یاری به بهبود اوضاع مالی کشورها تاکید نموده است.

رومانی در اندیشه فراوری واکسنی تایید شده در داخل

رومانی هم می خواهد حداقل یکی از واکسن های تایید شده در اتحادیه اروپا را در کشور خود فراوری کند. نخست وزیر این کشور این طور اعلام نموده و گفت: کمیسیون اروپایی از ما پرسیده که آیا ظرفیت این کار را دارید و ما پاسخ مثبت داده ایم.

اعتراضات ضد محدودیت ها در دانمارک

در دانمارک هم صدها نفر علیه اقدامات برای مهار کرونا به خیابان ها آمدند و اعتراض کردند. در بین معترضان که در برابر مجلس این کشور تجمع نموده بودند همچنین بچه ها هم دیده می شدند.

معترضان قرنطینه سراسری اعمال شده در کشورشان را به عنوان اقدامی دیکتاتوری ارزیابی می کردند. آن ها خواستار آزادی بودند.

در دانمارک هم از اواسط دسامبر مدارس، رستوران ها و بیشتر مغازه ها تعطیل است. در ژانویه هم دولت قرنطینه سراسری در این کشور را تا اواخر فوریه تمدید کرد.

حدود 1200 نفر در شهر منهایم آلمان هم با 600 خودرو تجمعی اعتراضی را علیه محدودیت های کرونایی به راه انداختند.

تشدید محدودیت های سفر در دانمارک

دانمارک هم برای مهار کرونا قواعد و محدودیت های سفر به این کشور را تشدید می نماید. مسافرانی که به وسیله راه های زمینی و یا بنادر به دانمارک سفر می نمایند باید از روز یکشنبه در عرض 24 ساعت بعد از ورود به این کشور یک تست کرونا بدهند و بعد از تست گیری هم به مدت 10 روز در قرنطینه خانگی قرار گیرند.

افرادی که به محدودیت های سفر به این کشور پایبند نباشند جریمه 470 یورویی در انتظارشان خواهد بود.

بی توجهی ایتالیایی ها به محدودیت ها

ایتالیایی ها هم با خوب شدن شرایط آب و هوا به محدودیت ها بی توجه شده اند. کارشناسان نهادهای بهداشتی در این کشور درباره بدتر شدن شرایط کرونایی هشدار داده اند. در هشت روز اخیر در ایتالیا بیش از 83 هزار نفر به کرونا مبتلا شده اند.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

در 24 ساعت اخیر در انگلیس 823 مرگ کرونایی، در فرانسه 191 مرگ و در ایتالیا 385 مرگ کرونایی گزارش شده است.

در این مدت زمان در انگلیس 18262 نفر، در فرانسه 20586 نفر و در ایتالیا هم 13442 نفر دیگر به کرونا مبتلا شده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 3929835 نفر به کرونا مبتلا شده و 112092 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 3317333 نفر به کرونا مبتلا شده و 78794 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در اسپانیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 2971914 نفر به کرونا مبتلا شده و 61386 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 2625098 نفر به کرونا مبتلا شده و 91003 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 2284999 نفر به کرونا مبتلا شده و 61998 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1598

به "کرونا در اروپا، از تمایل کشورها برای خودکفایی در فراوری واکسن تا پیش بینی تداوم شرایط بد مالی تا اواسط 2022" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از تمایل کشورها برای خودکفایی در فراوری واکسن تا پیش بینی تداوم شرایط بد مالی تا اواسط 2022"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید