آیا ونیز دیگر توریست ها را دوست ندارد؟

به گزارش وبلاگ واحدی، ممنوعیت سفر یک روزه به ونیز

شهرت جهانی ونیز در کشور ایتالیا را کسی نیست که نشنیده باشد، شکل عجیب این شهر باعث بوجود آمدن سبک جدیدی از زندگی یعنی زندگی روی آب در آن شده است و همین موضوع این شهر آب و پل را به یکی از رویایی ترین شهرهای جهان و مقاصد سفر برای گردشگران تبدیل نموده است. در ونیز، فرصتی برای خستگی ندارید، آنقدر قدم به قدم این شهر خاطره ساز و دیدنی است که حتی دوست ندارید شب ها پلک روی هم بگذارید و می خواهید فقط و فقط تماشا کنید. اما این شهر دیگر پذیرای گردشگرانی که 1 روزه به آن می آیند تا ببینند و بروند، نیست. همراه خبرنگاران از قانون جدید شهر ونیز بیشتر خواهیم دانست:

آیا ونیز دیگر توریست ها را دوست ندارد؟

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

مقامات ونیز، تصمیمات سخت گیرانه ای برای شهر ونیز گرفته اند البته سخت گیرانه برای توریست ها و به نفع شهر ونیز که طبق آن، به حفاظت این شهر از گردشگرانی که سفر یک روزه به ونیز دارند، یاری گردد. چنین گردشگرهایی برای اقامت در هتل پولی نمی پردازند، در رستورن ها غذا نمی خورند و احتمالا غذاهای حاضری خودشان را همراه دارند و حتی از استفاده از سرویس های پولی اجتناب می نمایند. بنابراین مقامات شهر ونیز فکر می نمایند این شهر فقط در صورتی زنده می ماند که هجوم گردشگران یک روزه به آن، متوقف گردد.

البته چنین تصمیمی مطمئنا درباره شهرهای نزدیک به ونیز است که مسافت کوتاه است. بر اساس قوانین جدید گردشگری ای که گرفته شده است، فقط گردشگرانی می توانند از این شهر دیدن نمایند که در هتل، اتاقی رزرو نمایند. آقای انریکو مینگاردی (Enrico Mingardi) که از مقامات مسئول در سیستم حمل و نقل ونیز است در این باره می گوید: ونیزی ها دیگر نمی توانند حجم زیاد توریست ها را تحمل نمایند.

البته دقیقا هنوز تعیین نیست که مسئولان شهر ونیز چطور می خواهند حضور فیزیکی توریست های یک روزه را محدود نمایند.

در حال حاضر جمعیت شهر ونیز حدود 60 هزار نفر است و مسملما این تعداد افراد آن هم در یک شهر اروپایی، نمی توانند جوابگوی گردشگرانی باشند که این شهر را به یک موزه بزرگ 1 روزه تبدیل نموده اند!

در همین حین برای کنترل آزادی های خارج از مرز گردشگران در این شهر قوانین دیگری هم مثل ممنوعیت غذا دادن به پرندگان، ممنوعیت نشستن روی فواره ها و پوشیدن لباس های مناسب وضع شده است. علاوه براین، پروژه دیگری مثل اجباری بودن ثبت نام توریست ها قبل از سفر هم در حال آنالیز است و کسی که از این قوانین سرپیچی کند مجازات خواهد شد. برای مثال مجازات غذا دادن به کبوترها، 300 یورو در نظر گرفته شده است.

منبع: الی گشت
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 558

به "آیا ونیز دیگر توریست ها را دوست ندارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا ونیز دیگر توریست ها را دوست ندارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید