برانکو و دستیارانش چقدر دیگر بگیرند بیخیال پرسپولیس می شوند؟

به گزارش وبلاگ واحدی، اگر پرسپولیسی ها و هوادارانش فکر می نمایند که مالیات برانکو و دستیارانش با چند میلیارد تومان ناقابل حل و فصل می گردد سخت در اشتباه هستند و آن ها باید منتظر حکم سنگین تری از سوی فیفا برای این پرونده باشند.

برانکو و دستیارانش چقدر دیگر بگیرند بیخیال پرسپولیس می شوند؟

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، پرسپولیسی ها بعد از بازگشت از فینال لیگ قهرمانان آسیا با خبر بدی روبه رو شدند و آن هم کنار کشیدن دیوان عدالت ورزش از دادرسی پرونده ماریو بودیمیر بود. حالا آن ها کمتر از یک ماه دیگر برای پرداخت آن موقع در اختیار دارند و اگر نتوانند در این زمان مشکل این پرونده را حل وفصل نمایند با محرومیت از 3 پنجره نقل وانتقالاتی روبرو می شوند و این برای یحیی که در ذهن خود تقویت تیمش در نیم فصل را مرور می نماید اصلا خبر خوبی به شمار نمی رود.

این، اما سرانجام کار نیست و قرمزپوشان پایتخت در ادامه باید در انتظار احکام CAS درخصوص پرونده کالدرون و دستیارانش و همچنین جری بنگستون باشند و حالا هم که از گوشه و کنار خبر می رسد که برانکو و دستیارانش قصد دارند یک بار دیگر علیه پرسپولیس اقامه دعوا نموده و موضوع پرداخت مالیات خود را به وسیله فیفا دنبال نمایند. حالا مدیران پرسپولیس به دنبال این موضوع هستند که درصورت شکست در آخرین پرونده باید چه مبلغی بپردازند.

توافق ایران-کرواسی در سال 76

حدود 13 سال قبل دولت های ایران و کرواسی در راستای بهبود همکاری های خود اقدام به تهیه و امضای توافقنامه ای کردند که بر اساس آن اگر یکی از شهروندان هر کشور در کشور دیگر مشغول به کار باشد و پس از سرانجام فعالیت خود در آن کشور از پرداخت مالیات طفره رفت و به کشور خودش بازگشت، اداره مالیات کشور مبدا این حق را داشته باشد که اموال شهروند خود را در زمان حضور نداشتن در کشور آنالیز نموده و مالیات آن را اخذ کند.

این توافقنامه که لغو اخذ مالیات مضاعف نام دارد باعث می گردد که اگر به طور مثال یک فرد ایرانی 5 سال در کرواسی حضور داشت و مالیات پرداخت نکرد و به ایران بازگشت، دولت ایران بتواند با استعلام از دولت کرواسی گزارش کامل درآمد شهروند خود را اخذ نموده و بر اساس قوانین خود از آن فرد مالیات دریافت و به خزانه کشور واریز کند و برعکس این مورد درخصوص شهروندان کروات که در ایران مالیات نداده اند نیز صدق می نماید.

البته موضوعی که باید به آن توجه داشت این است که کروات های حاضر در ایران که بدون پرداخت مالیات کشورمان را ترک می نمایند باید این مالیات را بر اساس یورو و البته قوانین محاسباتی کشور خودشان پرداخت نمایند. برهمین اساس بد نیست بدانید که طبق قوانین کشور کرواسی، شهروندان این کشور باید 35 درصد از درآمد های خود را به عنوان مالیات به دولت خود بپردازند که این رقم در مقایسه با نرخ مالیات در کشورمان، بسیار سنگین است.

قرارداد سال پنجم هم پای پرسپولیس نوشته می گردد

برانکو ایوانکوویچ که در زمان مدیریت نژادفلاح در باشگاه پرسپولیس حضورش را در این تیم قطعی کرد از همان بدو ورودش پرداخت مالیات درآمدش را به دوش باشگاه انداخت و این رویه تا سرانجام قراردادش در سرزمین سرخ ها نیز ادامه داشت.

اما نکته ای که در این بین وجود دارد مربوط می گردد به قرارداد سرانجامی این مربی کروات با پرسپولیس که 2 ساله بسته شد، اما در نهایت بعد از سرانجام یک فصل از این قرارداد، برانکو به دلیل عدم دریافت حق حقوقش آن را به صورت یکطرفه فسخ کرد و راهی الاهلی عربستان شد.

در این خصوص شنیده می گردد بر اساس قوانین مالیاتی کشورمان اگر قراردادی به هر دلیل فسخ و ادامه همکاری میسر نباشد باید برگه فسخ دوطرفه این قرارداد به صورت کاملا قانونی در پرونده وجود داشته باشد. اما با توجه به اینکه قرارداد سال سرانجامی برانکو با پرسپولیس به صورت یکطرفه فسخ شده و سرخ ها مدرکی برای اثبات این موضوع در دست ندارند و این قرارداد هم دوطرفه فسخ نشده، مالیات سال پنجم نیز به پای پرسپولیسی ها نوشته می گردد.

لازم به ذکر است سرخ ها در این سال ها هیچ مالیاتی برای مربیان کروات خود پرداخت ننموده اند و حالا اگر در این پرونده هم وکیل برانکو و دستیارانش پیروز باشند، این باشگاه باید مالیات دستمزد پنج ساله مربیان اسبق خود را پرداخت کند.

جرایم سنگین تر از اصل مالیات!

حالا به نظر می آید که پرسپولیسی ها در بد مخمصه ای گرفتار شده اند و باید خودشان را آماده نمایند که به زودی این معضل را هم پشت سر بگذارند. نکته جالب در این بین قوانینی است که در عدم پرداخت مالیات به چشم می خورد و باعث می گردد که بدهی پرسپولیسی ها به اداره مالیات بیشتر از آنچه هست گردد. در قوانین مالیاتی نکاتی همچون 5/2 درصد جریمه دیرکرد به صورت ماهیانه و همچنین جرایمی درخصوص عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی در هر سال به چشم می خورد و این موضوع باعث می گردد که جرایم سرخ ها درخصوص مالیات مربیان کروات خود از اصل آن بیشتر گردد و این اصلا خبر خوبی برای سرخ ها نیست.

بدهی جدید نیم میلیون یورویی

اگر پرسپولیسی ها و هوادارانش فکر می نمایند که مالیات برانکو و دستیارانش با چند میلیارد تومان ناقابل حل و فصل می گردد سخت در اشتباه هستند و آن ها باید منتظر حکم سنگین تری از سوی فیفا برای این پرونده باشند.

بر اساس شنیده ها بدهی مالیاتی سرخ ها برای برانکو و دستیارانش رقمی در حدود نیم میلیون یورو است که این مبلغ می تواند این باشگاه را با چالشی جدید و جدی روبرو کند و در شرایطی که آن ها درآمد ارزی ندارند و بدهی های زیادی را هم پیش روی خود می بینند، این موضوع می تواند شرایط را در این باشگاه بغرنج تر از قبل کند.

نکته قابل تامل ماجرا اینجاست که این پول قرار نیست به حساب برانکو و دستیارانش واریز گردد و تمام این پول به جیب دارایی کرواسی می رود که نشان می دهد عدم مدیریت صحیح تا چه اندازه می تواند برای یک باشگاه عظیم و حتی کشور دردسر ایجاد کند.

بدهکار مالیاتی چطور از کشور خارج می شد؟

در لابه لای تمامی این حرف ها و حدیث ها موضوعی که شاید چندان خودش را نشان نمی دهد این است که چطور یک فردی که بدهکار مالیاتی بوده سالیانه به طور متوسط 20 تا 30 بار با دلایل مختلف از کشور خارج می شده و کسی نبوده که مقابل این بی قانونی را بگیرد؟

این موضوع نشان می دهد که بعضی از افراد به دلیل نفوذ هایی که دارند می توانند به راحتی فرار مالیاتی نمایند و با یک تلفن یا نامه نگاری ساده با کلی بدهی مالیاتی از کشور خارج شوند. اما آن روز ها که بعضی ها به باشگاه پرسپولیس یاری می کردند که بدون پرداخت مالیات مربی اش را از کشور خارج کند، فکر اینجای کار را ننموده بودند که پرونده در جایی تشکیل گردد که آن ها نفوذی ندارند و به همین سادگی پولی که باید به حساب اداره مالیات کشور واریز می شد، حالا باید به صورت ارز از کشور خارج گردد و دود این کار به چشم پرسپولیس و هوادارانش فرو می رود.

فرهیختگان

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1560

به "برانکو و دستیارانش چقدر دیگر بگیرند بیخیال پرسپولیس می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برانکو و دستیارانش چقدر دیگر بگیرند بیخیال پرسپولیس می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید