سکوت آقای کاپیتان شکست؛ گفتند وریا نمی دود پس دعوتش نمی کنیم

به گزارش وبلاگ واحدی، تهران (پانا) - کاپیتان استقلال تهران پس از قهرمانی نیم فصل از انگیزه بالای بازیکنان این تیم برای قهرمانی در انتها فصل اطلاع داد.

سکوت آقای کاپیتان شکست؛ گفتند وریا نمی دود پس دعوتش نمی کنیم

به گزارش ایران ورزشی، وریا غفوری به عنوان کاپیتان استقلال، نقش مهمی در ایجاد چنین آرامشی ایفا نموده. او در گفت و گو با ایران ورزشی، بعد از مدت ها سکوت خود را شکست و از قهرمانی نیم فصل صحبت کرد و البته دلایلی که برای به دست آمدنش نقش داشتند. او از مدیریت گفت، به کادرفنی رسید و سپس از بازیکنان تمجید کرد. کاپیتان استقلال بعلاوه یک بار برای همواره از دلایل عدم دعوتش به تیم ملی پرده برداشت. او تأکید کرد که به دلایلی دیگر که فنی هم نیست فعلاً از حضور در تیم ملی محروم مانده. راه حل وریا برای حل همیشگی مسائل استقلال و پرسپولیس هم جالب است. واگذاری این دو باشگاه به بخش خصوصی. اتفاقی که وقوع آن به همین سادگی ها میسر نمی شود.

استقلال در نیم فصل اول لیگ بیست و یکم نتایج درخشانی به دست آورد و در نهایت عنوان قهرمانی را کسب کرد. می خواهم از نیم فصلی که گذشت صحبت کنی و اینکه چگونه توانستید در صدر جدول قرار بگیرید و چه مسائلی در رقم خوردن این اتفاق نقش داشتند؟

یک نیم فصل گذشت، البته با تمام مسائلی که بود اما خدا را شکر توانستیم دور رفت مسابقات را به برترین شکل ممکن تمام کنیم. نتایج ما حتی می توانست بهتر از این هم باشد. چند تساوی استقلال در لحظات آخر رقم خورد که اگر آن بازی ها را با برد تمام می کردیم شرایط امتیازی ما از حالا هم ایده آل تر بود. در کل به نظر من نتایج عالی بود و بزرگترین نکته ای که می توانم به آن اشاره کنم و روی آن مانور بدهم، اتحاد، همدلی و آرامشی بود که در تیم وجود داشت.

فکر می کنم حضور مصطفی آجورلو به عنوان مدیرعامل هم نقش ویژه ای در شکل گیری این آرامش داشت.

قطعاً همین طور است. یادم نمی رود اولین صحبتی که آقای آجورلو انجام داد در خصوص آرامش و ثبات در استقلال بود که می تواند رمز موفقیت تیم باشد. البته در این مدت شاید کمبودهایی هم وجود داشت اما همه ما با توجه به اعتمادی که به آقای آجورلو داشتیم به فرایند خوب مان ادامه دادیم و نتیجه اش را هم گرفتیم. امیدوارم هر چه جلوتر که می رویم، بعضی مسائل هم حل شوند. چون آقای آجورلو توان حل آنها را دارد.

در روزهای اخیر بعضی از بازیکنان تیم رقیب در مصاحبه هایی تأکید نموده اند که به قهرمان نیم فصل جام نمی دهند. این صحبت ها قهرمانی شما را زیر سؤال نمی برد؟

من اصلاً این صحبت ها را ندیدم، چون برایم مهم نیست که چه کسی چه صحبتی انجام می دهد. تمام تمرکز من و سایر بازیکنان روی تیم خودمان است. فقط خوشحالم که اتحاد و اعتماد زیادی در مجموعه ما وجود دارد. بین بازیکنان با مربی و مدیریت باشگاه که می تواند در ادامه ما را به موفقیت برساند. این نتیجه برای ما ارزش ندارد، چون هدف مان چیزی دیگری است. فعلاً کاری انجام نداده ایم اما به نقطه ای رسیده ایم که اتحاد در تیم به وجود آمده و حس اعتمادی که رمز موفقیت استقلال محسوب می شود.

حتماً می دانید که تیم شما و نتایج آن زیر ذره بین واقع شده است. از این نمی ترسید که برای استقلال حاشیه ای ایجاد شود و تیم را از فرایند کنونی خارج کند؟

مطمئناً نمی گذاریم و اجازه نمی دهیم حاشیه ای برای ما به وجود بیاید. با درایت کادرفنی، از آقایان فرهاد مجیدی و پین تا مصطفوی، غلامپور و نوشادی، بازیکنان و کادر مدیریتی باشگاه که زحمات فراوانی کشیده اند، همه می دانیم که کار سختی تا انتها فصل پیش رو داریم اما اتحاد ما قطعاً اجازه نخواهد داد حاشیه خاصی برای مان رقم بخورد. معمولاً استقلال هر وقت اوج می گیرد مسائل و حواشی چندین برابر می شوند و عده ای سعی می نمایند تمرکز ما را به هم بریزند و تیم را خراب نمایند. بازیکنان ما همه باتجربه اند و خیلی های مان الان چندین فصل است که کنار هم بازی می کنیم. بنابراین می توانیم بر حواشی ساختگی بعضی غلبه کنیم تا فرایند کنونی تیم حفظ شود.

فرهاد مجیدی در صحبت های خود همواره تأکید نموده که وریا غفوری جام را در انتها فصل روی سر خواهد برد. خودت چقدر به رقم خوردن این اتفاق امید داری؟

ان شاءالله همین طور خواهد شد. راه سختی داریم و همه تیم ها هم کوشش می نمایند تا از ما سبقت بگیرند. رقبای قدرتمندی داریم، بخصوص همین تیم هایی که الان هم داعیه قهرمانی دارند. سه، چهار تیم بالای جدول که خطرناک هستند و با تقویت خود در نیم فصل می کوشند تا قهرمان لیگ بیست و یکم شوند.

دوست دارم نظرت را درباره حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا بدانم. فکر می کنی مقصر اصلی در این اتفاق چه کسی یا چه ارگانی است؟

شما اگر بخواهید سطحی نگری کنید، قطعاً فدراسیون فوتبال را مقصر می دانید اما اگر بخواهیم ریشه ای حرف بزنیم باید به بحث خصوصی شدن این دو باشگاه برسیم. عده ای از سیاسیون که اجازه نمی دهند این دو باشگاه به بخش خصوصی واگذار شوند، مقصر اصلی ماجرا هستند. استقلال و پرسپولیس باید به اهلش واگذار شوند تا راستا ورزشی شان را جلو ببرند. من معتقدم مقصر اصلی افرادی هستند که اجازه چنین کاری را نمی دهند و تصمیماتی می گیرند که پس از آن چنین اتفاق هایی رخ می دهد. تا این دو باشگاه خصوصی نشوند و راستا اصلی خود را طی ننمایند، همین آش هست و همین کاسه.

در سال هایی که پرسپولیس عنوان قهرمانی را کسب می کرد، همواره در فضای مجازی این شایعه وجود داشت که وزیر ورزش پرسپولیسی است و از این تیم حمایت می نماید. حالا که دولت تغییر نموده و استقلال به صدر جدول رسیده، این بار طرفداران تیم رقیب معتقدند که وزیر ورزش استقلالی است و از شما حمایت می نماید. این نوشته ها اذیت تان نمی نماید؟

واقعیتش من راجع به پرسپولیس نمی خواهم صحبتی کنم و جوابی به سؤالی بدهم. در خصوص تنها چیزی که می خواهم حرف بزنم، تیم خودمان است. ما تیمی هستیم که مسائل فراوانی داریم اما نمی خواهیم آنها را رسانه ای کنیم و جار بزنیم. با قاطعیت می گویم، شک نکنید که ما از نظر امکانات و بودجه یکی از ضعیف ترین تیم های لیگ هستیم.

منظور شما زمین تمرین و مسائل اقتصادی است؟

همه اینها هستند اما ما دوست نداریم آرامش موجود در تیم مان را به هم بریزیم. چون برای رسیدن به این نقطه کوشش بسیاری انجام داده و سختی های زیادی متحمل شده ایم.

با این شرایط، آیا ربط دادن قهرمانی شما به وزیر، قضیه را لوث نمی نماید و کوشش های شما را کم اثر جلوه نمی دهد؟

این دقیقاً برمی شود به همان بحث خصوصی سازی و اینکه دو باشگاه باید از زیرمجموعه دولت خارج شوند. تا زمانی که این دو باشگاه خصوصی نشوند، نه قهرمانی پرسپولیسی ها برای طرفداران استقلال ارزش دارد و نه بر عکس، طرفداران پرسپولیس می پذیرند که استقلال با کوشش خودش به موفقیت رسیده است. چون همواره این شائبه وجود دارد که از یک باشگاه حمایت بیشتری صورت می گیرد. همین طور که ما سال ها چنین اعتقادی داشتیم و واقعاً شرایط تیم های آماتور را تجربه می کردیم، الان هم شرایط مثل قبل است اما با حداقل ها توانسته ایم نتیجه بگیریم. دوست هم نداریم این نتایج زیر سؤال بفرایند.

شرایط مصدومیت تو به کجا رسید؟

خدا را شکر در دو بازی آخر توانستم به زمین بروم و آرام آرام هم به فرم خوبم برمی گردم تا بتوانم تأثیر بیشتری در نتایج استقلال داشته باشم و به تیم یاری کنم.

در خصوص تیم ملی هم دوست دارم صحبت کنی.

صحبتی ندارم.

اما یک بار برای همواره بگو که چرا دعوت نمی شوی، حتی در روزهایی که یکی از بازیکنان خوب لیگ هستی.

من نمی دانم چرا دعوت نمی شوم. البته بهانه هایی آورده اند که اصلاً برای من قابل قبول نبوده و نیست. آخرین موضوعی که من شنیدم و به هیچ وجه هم قابل توجیه نیست، این است که گفته اند وریا نمی دود و به همین دلیل دعوت نمی شود! در صورتی که آمار نشان می دهد من قبل از مصدومیت 10 تا 11 کیلومتر در زمین دوندگی داشتم. البته آسیب دیدگی باعث شد تا این ریتم خوب را از دست بدهم اما در خودم می بینم که برای تیم ملی بازی کنم و مؤثر هم باشم. البته دعوت نشدن من سلیقه ای است و بعید می دانم فنی باشد.

یک بار هم گفتند سن و سال وریا بالاست و می خواهند بازیکنی برای سال های آینده تیم ملی بسازند.

آمار و ارقام، مقدار دوندگی و تأثیرگذاری در یکی دو فصل اخیر همه چیز را نشان می دهد. ضمن اینکه همین حالا در تیم ملی بازیکنانی حضور دارند که یکی دو سال با من اختلاف سنی دارند. باز هم تأکید می کنم من می توانم به تیم ملی یاری کنم. هر چند سکان راهنمایی تیم ملی در دست آقای اسکوچیچ است و او باید در این مورد تصمیم نهایی را بگیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 خرداد 1401 بروزرسانی: 12 خرداد 1401 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 2189

به "سکوت آقای کاپیتان شکست؛ گفتند وریا نمی دود پس دعوتش نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سکوت آقای کاپیتان شکست؛ گفتند وریا نمی دود پس دعوتش نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید