بوم گردی های روستایی؛ لذت فوق العاده سفر به روستاها

به گزارش وبلاگ واحدی، خبرنگاران: اقامتگاه های بومگردی که چند سالیست در راستای هدف معرفی پتانسیل های روستا و معرفی فرهنگ و آداب و رسوم بومی روستا راه اندازی شده فرصت مناسبی است برای گردشگران تا با سفر به روستا علاوه بر لذت بودن در طبیعت و هوای پاک، مهمان اهالی باشند که آماده اند شما را در خلق تجربه فرهنگ و سنت روستا یاری نمایند.

بوم گردی های روستایی؛ لذت فوق العاده سفر به روستاها

برای دریافت خدمات ویزای توریستی کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

سفر زمانی سفر است که آلودگی هوا محبوست نکند در چهاردیواری های کرایه ای مقصد. سفر زمانی سفر است که آغاز روزش نغمه پرندگان و صدای مرغ و خروس های مرغدونی باشد و پایانش آرامشی وصف ناپذیر در باغ پرستاره آسمان.

سفر زمانی سفر است که یاد گرفته باشی بومی روستا بودن چه کیفی می دهد و در این راه اقامتگاه های بومگردی و روستاییان بهترین میزبان و همراه شما در سفرند تا طعم سفر به روستا برای همواره لای دندان هایتان گیر کند.

گاهی باید بازگشت به خانه ای که در روستایی دور یا نزدیک جایش گذاشته ایم. باید به خانه برگشت تا کمی آرام بود در فکر و خیال گذشته. سفر به روستا معجزه می نماید. هوای پاک روستا، صفا و صمیمیت اهالی، طبیعت بکر و کمتر دست خورده روستا و آرامش محض آن روح و روان آدم را صیقل می دهد و نسخه ای بی ریا تر و معصومانه تر از من همیشگی تحویل می دهد.

در واحد های بومگردی، سفر لذت تجربه آغاز روزیست متفاوت و زمانی خاطره انگیز می شود که صبح هنگام برای تهیه صبحانه خودت سراغی از مرغ و خروس ها بگیری؛ تخم مرغ تازه برداری، شیر بدوشی، به باغچه بروی و سبزی و میوه بچینی و میزبانتان را برای تهیه نان تنوری همراهی کنی. سفره های دورهمی صبحانه اقامتگاه های بومگردی عجیب عادت بی میلی به صبحانه را برهم میزند و تخم مرغ های عسلی شده با کره محلی، چای ایرانی در استکان های کمر باریک، پنیر محلی که دور چینش سبزی، گوجه فرنگی و خیار باغچه همین خانه است، لبنیات تازه روستا و طعم نان داغ تنوری که همگی بر روی سفره های پارچه ای چیده شده اند می تواند از خاطرات فراموش نشدنی سفر باشد.

روستا تمدن است، و خشت و گل خانه هایش اصالت تبار ایران. گاهی باید خود را در میان تکه تکه کلوخ های خشک شده زمینی بایر جستجو کرد، گاهی باید خود را در طبیعت پیدا کرد، طبیعتی سبز در میان شالی های شمال و شاید طبیعتی بیابانی و پر ستاره در دشت های کویری.

شرکت گردشگری پرسیس تور

نیز در راستای افزایش سفر های روستایی با موضوع گردشگری تجربه محور اقدام به راه اندازی سامانه تخصصی www.persistour.com کرده که در این سامانه می توانید به خدمات جامعی چون: معرفی و رزرو اقامتگاه های بوم گردی، معرفی و رزرو راهنما های گردشگری، معرفی روستاها، تورهایی به مقصد روستا، رویداد های گردشگری روستایی و ... به راحتی چند کلیک دست پیدا کنید.

همین حالا جهت رزرو با ما تماس بگیرید.

031-32686002

09120816500

خانه برزُک - کاشان

خانه برزُک متشکل از دو خانه است که قدمتشان یکی به دوره صفوی بازمی شود و دیگری به پهلوی. این اقامتگاه در شهر برزک در 45 کیلومتری کاشان واقع شده و با دارا بودن ظرفیت 25 مهمان آماده است تا چشمانتان را با زیبایی های منطقه پیوند زند.

خانه ای با سبک و سیاق معماری های درون گرا و چیدمانی بومی و چشم نواز. اتاق های اقامتگاه هم با زیبایی های منطقه گره خورده است؛ یکی گل محمدی نام گذاری شده و دیگری شاتوت، یکی کوه نام دارد و دیگری قالی که هر کدام داستانی با خود روایت می نمایند. دور تا دور اتاق ها با صنایع دستی و المان های بومی تزئین شده و تمامی آن ها به جز گل محمدی و بالاخانه سرویس بهداشتی اختصاصی دارند.

@persis-tour

ماه جون - مازندران، ساری

اقامتگاه ماه جون در روستای سرکت در 24 کیلومتری شهر ساری واقع شده است. این اقامتگاه با 3 اتاق ظرفیت پذیرایی از 16 مهمان را دارد.

شهرستان ساری دارای قدمتی کهن و باستانی است و به دارالملک مشهور است و دوره هایی از تاریخ پایتخت تمدن زمانه خویش بوده است.

ساری غذا های سنتی فراوانی مشترک با استان مازندران دارد که در سفر به این شهرستان حتما از این غذا ها لذت ببرید. مرغ شکم پر، ماهی شکم پر، نازخاتون، کدوپلو، چاشنی ساک، خورشت آلو، مالابیج، خورشت ناردون، قلیه ماهی، بورانی بادمجان و... از مهم ترین غذا های شهرستان و استان است.

افضل روار - مازندران، سوادکوه شمالی

اقامتگاه بوم گردی افضل روار، در روستای چالی شهر شیرگاه قرارگرفته که تنها 5 کیلومتر با این شهر فاصله دارد. روار به گویش محلی به معنی پرآب است که به آبشار ها و رودخانه های بسیار جذاب این منطقه اشاره دارد. این اقامتگاه دارای 4 اتاق و یک خانه باغی است که می تواند نزدیک به 30 گردشگر را در خود جای دهد. افضل روار در فضایی شش هزار متری از باغ و جنگل احداث شده و سرو غذا های محلی از جمله مرغ ترش، ته چین گوش غاز و خورشت آلو نیز به صورت روزانه در این اقامتگاه در اختیار مسافران قرار گرفته است.

شهر شیرگاه از شهر های بسیار دیدنی شمال ایران است که فاصله نزدیکی به دریا دارد. این منطقه به علت وجود جنگل های زیبا، رودخانه های پر آب و آبشار های دیدنی به عنوان یک جاذبه توریستی بکر و دیدنی شناخته می شود. پارک جنگلی اوریم، جنگل هلی دار، آبشار گزو، آبشار ورسک، غار زنگیان و غار کیجاک چال، از جمله زیبایی های طبیعی و تاریخی این منطقه است که پیشنهاد می کنیم در هنگام اسکان در اقامتگاه افضل روار، از آن ها دیدن کنید.

مینسی - مازندران، سوادکوه شمالی

اقامتگاه بوم گردی مینسی در روستای نفت چال در 45 کیلومتری شهر ساری، در شهرستان سوادکوه شمالی واقع شده است. این اقامتگاه دارای سه اتاق با ظرفیت مجموعاً 12 نفر است که به صورت کف خواب و با سرویس بهداشتی مشترک در اختیار مسافران قرار دارند. معماری خاص این اقامتگاه، برگرفته از فرهنگ قدیمی مازندران است. چشم انداز مینسی به سمت طبیعت بکر روستا و رشته کوه البرز است که تجربه ای متفاوت از سفر به مازندران را در ذهن شما حک می نماید.

هرچند فضای محلی این اقامتگاه آنقدر جذاب است که بعید است مسافران به دیگر جاذبه های محلی توجه نمایند، اما به هرحال اگر قصد دیدن آبشار های زیبای این منطقه را داشته باشید می توانید با پیمودن چندین کیلومتر فاصله، به آبشار های گزو، هفت آبشار و پلنگ دره برسید. غذا های محلی و خاص مازندران نیز در مینسی سرو می شوند که تجربه شما از این سفر بوم گردی را منحصر به فرد می نماید.

اله اموت - قزوین

اقامتگاه بوم گردی اله اموت در فاصله 90 کیلومتری شهر قزوین و در 9 کیلومتری معلم کلایه قرار گرفته است. این اقامتگاه دارای 9 اتاق است که مجموعاً ظرفیت اسکان 29 مسافر را دارد. بوم گردی اله اموت در روستای کوهستانی شهرک قرار گرفته است. روستایی در جنوب شهر معلم کلایه با جاده ای بسیار زیبا و خاطره انگیز که تجربه این اقامتگاه را بسیار منحصربه فرد می نماید.

روستای شهرک در منطقه ای کوهستانی قرار گرفته است که دو رودخانه اندج و الموت، طبیعتی زیبا را برای آن پدید آورده است. دقت داشته باشید که علاوه بر جاذبه های طبیعی این روستا، دسترسی به تمامی جاذبه های تاریخی و فرهنگی شهر قزوین نیز در این سفر بوم گردی امکان پذیر است و شما تنها با طی کردن چندین کیلومتر می توانید از غار شمس کلایه، دریاچه اوان، روستای مرگ و قلعه الموت دیدن کنید.

www.persistour.com

موغان یوردو - آذربایجان شرقی، مرند

اقامتگاه موغان یوردو یک تجربه متفاوت از زندگی روستایی است که بدون شک به خاطره ای هیجان انگیز در ذهن شما تبدیل خواهد شد. در موغان یوردو خبری از یخچال و لوله کشی آب و دیگر امکانات شهری نیست. آب نوشیدنی شما از کوزه تأمین می شود و موتوربرق تنها تا ساعت 12 شب در اختیار شما قرار گرفته است. حمام نیز در دسترس نیست و تنها یک سرویس بهداشتی مشترک برای هر 3 کلبه موغان یوردو در نظر گرفته شده است. برای رسیدن به اقامتگاه باید مدتی را پیاده طی کنید.

اقامتگاه بوم گردی موغان یوردو در روستای گلجار شهر مرند در 66 کیلومتری شمال غربی تبریز و 19 کیلومتری شهر مرند واقع شده است. این اقامتگاه ظرفیت پذیرایی از 50 مهمان را در خود جای داده است. نزدیکی به شهر جلفا نیز به جاذبه های تجاری این بوم گردی می افزاید هرچند تجربه منحصربه فرد موغان یوردو احتمالاً آنقدر برای شما جذاب باشد که بیشتر زمان خود را در همان منطقه سپری کنید. غذا های محلی سرو شده از جمله آبگوشت هیزمی، تاوا کبابی، یرالما یومورتا و املت محلی این منطقه نیز در این سفر خاص در اختیار شما قرار دارند.

گردشگری پرسیس

مرجع گردشگری روستایی ایران

همین حالا جهت رزرو با ما تماس بگیرید.

031-32686002

09120816500

@persis-tour

www.persistour.com

منبع: برترین ها
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 759

به "بوم گردی های روستایی؛ لذت فوق العاده سفر به روستاها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوم گردی های روستایی؛ لذت فوق العاده سفر به روستاها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید