تردید ژاپن درباره نوسازی اف-15 به دلیل هزینه های سرسام آور

به گزارش وبلاگ واحدی، رسانه های ژاپنی خبر دادند که وزارت دفاع این کشور به دلیل بار سنگین اقتصادی، درباره برنامه قبلی خود برای نوسازی جنگنده های اف-15 دچار تردید شده است.

تردید ژاپن درباره نوسازی اف-15 به دلیل هزینه های سرسام آور

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، با گذشت کمتر از سه ماه از اعلام دستور وزارت دفاع ژاپن برای نوسازی جنگنده های آمریکایی اف-15 رسانه های ژاپنی از تردید توکیو برای اجرای این برنامه به دلیل هزینه سرسام آور آن اطلاع دادند.

خبرگزاری اسپوتنیک روز یکشنبه (امروز) در گزارشی به نقل از منابع محلی در ژاپن اطلاع داد، دولت این کشور درباره برنامه نوسازی جنگنده های آمریکایی اف-15 دچار تردید شده است.

طبق این گزارش، بنا بر گفته رسانه ها افزایش هزینه ها باعث شده که وزارت دفاع ژاپن در دستور ماه آوریل خود برای نوسازی کامل جنگنده های اف-15 مردد گردد.

خبرگزاری کیودوی ژاپن در این باره گزارش داد، توکیو در حال آنالیز این موضوع است که جت های جنگنده اف-15 را به موشک های آمریکایی مجهز نکند.

طبق این گزارش، تجهیز اف-15 به موشک های کروز JASSM و LRASM که بُرد 900 کیومتری دارند، بسیار بیشتر از آنچه که ئولت و وزارت دفاع ژاپن فکر می کردند، هزینهبر است.

این رسانه ژاپنی البته تاکید نمود که دولت این کشور هنوز تصمیم نهایی خود را درباره برنامه نوسازی اف-15 و تجهیز یا عدم تجهیز این جنگنده به موشک های آمریکایی را نگرفته است.

بنا بر گزارش رسانه ها، هزینه نوسازی اف-15 از حدود 745 میلیون دلار به 2.2 میلیارد دلار افزایش یافته است.

دولت ژاپن پیش از این به دلیل هزینه سنگین، از استقرار دو سپر دفاع موشکی ساخت آمریکا منصرف شد چرا که هزینه آن از هزینه ابتدایی 740 میلیون دلار برای هر سامانه بسیار فراتر رفته بود.

تردیدهای توکیو درباره هزینه های سرسام آور تسلیحات آمریکایی در شرایطی اجرا شده که واشنگتن طی سال های اخیر با استفاده از تنش ها در شرق آسیا، اختلافات ارضی بعضی کشورها، تشدید چین هراسی و برنامه اتمی و موشکی کره شمالی فروش انواع تسلیحات و تجهیزات نظامی را به کشورهای منطقه در دستور کار ثابت خود قرار داده و این دستور کار در دولت های جمهوری خواه و دموکرات ثابت بوده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1836

به "تردید ژاپن درباره نوسازی اف-15 به دلیل هزینه های سرسام آور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تردید ژاپن درباره نوسازی اف-15 به دلیل هزینه های سرسام آور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید