وقتی مکرون در دل مرکل جای می گیرد

به گزارش وبلاگ واحدی، صد سال پس از خاموش شدن آتش تفنگ های جنگ جهانی اول، رهبران فرانسه و آلمان سالگرد امضای پیمان ترک مخاصمه را گرامی داشتند.

وقتی مکرون در دل مرکل جای می گیرد

به گزارش خبرگزاری وبلاگ واحدی به نقل از وب سایت خبرگزاری رویترز، رهبران فرانسه و آلمان صدمین سالگرد سرانجام جنگ جهانی اول را گرامی داشتند. این مراسم در حالی برگزار گردید که رئیس جمهوری آمریکا نیز در اجلاس صلح پاریس حضور دارد و پیشتر به جنگ طلبی و یک جانبه گرایی محکوم گردیده است. این اجلاس قرار است حول نظریه چند انبه گرایی و اجرایی شدن آن در سطح بین الملل آنالیز گردد.

در همین حال در حاشیه این اجلاس، صبح امروز، امانوئل مکرون، رییس جمهور فرانسه و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان پیش از رونمایی از لوحی برای گرامی داشت مصالحه خود و تجدید دوستی میان این دو دشمن در دو جنگ جهانی، به آنالیز وضعیت سربازان تیپ مشترک فرانسه و آلمان پرداختند.

بیش از سه میلیون سرباز فرانسوی و آلمانی در میان 10 میلیون سربازی قرار دارند که تخمین زده می گردد در جنگ جهانی اول بین سال های 1914 تا 1918 کشته گردیده اند. بخش بزرگی از درگیری های سنگین این جنگ در سنگرهای شمال فرانسه و بلژیک صورت گرفت.

هیئتی از نمایندگان آلمان این توافق ترک مخاصمه را پیش از طلوع آفتاب 11 نوامبر 1918 در قطار خصوصی فردیناند فوش، فرمانده نیروهای فرانسه که در ریل راه آهنی در جنگل کمپین متوقف گردیده بود، امضا کردند. چند ساعت بعد، در 11 صبح جنگ تمام شد. مکرون در حالی که در کنار مرکل ایستاده بود، در جمع جوانان گفت: اروپا 73 سال است که در صلح قرار گرفته است. اروپا در صلح است زیرا ما می خواهیم که باشد، چون آلمان و فرانسه خواهان صلح هستند.

به گزارش رویترز، رییس جمهور فرانسه ادامه داد: پس اگر بخواهیم به سربازان قربانی گردیده (در این جنگ) که گفتند دیگر نه احترام بگذاریم، باید هیچ گاه تسلیم ضعیف ترین غرایض خود و کوشش ها برای ایجاد تفرقه میان خود نشویم.

مرکل نیز اظهار کرد، این مراسم برایش تکان دهنده بوده و دعوت مکرون از خود را حرکتی بسیار نمادین دانست.

مکرون و مرکل در نمایشی قدرتمند از اتحاد خود، در واگن قطار بازسازی گردیده از قطاری که توافق ترک مخاصمه در آن امضا شد، نشستند و کتاب یادبودی را امضا کردند و بار دیگر دست یکدیگر را گرفتند.

جنگ جهانی دوم آخرین صحنه ای بود که فرانسه و آلمان درآن در قالب دشمنان یکدیگر ظاهر شدند و از سرانجام این جنگ تاکنون با یکدیگر روابط تنگاتنگی داشته اند.

مکرون و مرکل در زمنیه های اقتصادی در چارچوب اتحادیه اروپا و همچنین در حوزه نظامی و مساله مهاجرت با یکدیگر همکاری داشته اند.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 آبان 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 63

به "وقتی مکرون در دل مرکل جای می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی مکرون در دل مرکل جای می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید