خبرنگاران مربی تیم ملی فوتسال: فدراسیون فوتبال نمی تواند رای زنان را حذف کند

به گزارش وبلاگ واحدی، تهران- خبرنگاران- مربی تیم ملی فوتسال زنان گفت: با وجود نهادهای نظارتی در فیفا و ای اف سی، فدراسیون فوتبال نمی تواند طبق اساسنامه تایید شده رای زنان را از مجمع انتخاباتی حذف کند.

خبرنگاران مربی تیم ملی فوتسال: فدراسیون فوتبال نمی تواند رای زنان را حذف کند

فاطمه شریف روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: هنوز تا انتخابات فدراسیون فوتبال زمان داریم و قطعا حضور زنان در مجمع را خواهیم داشت. طبق آیین نامه باید سرمربی و کاپیتان تیم ملی فوتبال و فوتسال و نماینده داور زن و نیز باشگاه هایی که در لیگ برتر زنان مقام نخست را کسب نموده اند در مجمع انتخاباتی شرکت نمایند و حضورشان قطعی است اما اینکه هنوز فرمی برای نمایندگان زن ارسال نشده، موضوع دیگری است.

وی اضافه نمود: آیین نامه ای را فدراسیون فوتبال نوشت و ای اف سی و فیفا هم آن را تایید کردند و طبق آیین نامه و اساسنامه جدیدی که نوشتند و رای زنان را در آن قید کردند، فدراسیون فوتبال با وجود چنین نهادهای نظارتی نمی تواند رای زنان را حذف کند.

مربی تیم ملی فوتسال زنان بیان کرد: آینده فدراسیون فوتبال را نمی توان پیش بینی کرد و گفت که کدام یک از نامزدها بهتر هستند. همین که افرادی چون علی کریمی این توانایی را در خود دیدند و جلو آمدند، قدم خوبی است. اما فوتبالی بودن نمی تواند کافی و در کنارش باید آن فرد مدیریتی قوی داشته باشد.

وی ادامه داد: فدراسیون فوتبال برخلاف دیگر فدراسیون ها تنها یک تیم نیست، بلکه سه رشته مجزا چون فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی و آن هم در بخش زنان و مردان داریم. به همین دلیل باید نامزد مورد نظر با تمام این مشغله ها مدیریت قوی داشته باشد تا از پس همه این جریان ها برآید. می توان نامزد شدن فوتبالی ها را به فال نیک گرفت اما باید آن فرد همه جوره کامل، ورزشی و مدیر قوی باشد.

سرمربی تیم هیات فوتبال خراسان در مورد بازی های لیگ برتر فوتسال زنان گفت: با توجه به کرونا، تیم ها نتوانستند بازی های محبت آمیز داشته باشند به همین دلیل عیار تیم ها از هفته سوم به بعد تعیین می گردد و نمی توانیم با اولین بازی معیار تعیینی برای توانایی تیم ها در نظر بگیریم. الان تیم های قوی و ضعیف تعیین نیست و ما هم در اولین بازی برابر اسفراین در نیمه نخست عقب بودیم اما در نیمه دوم توانایی خود را به نمایش گذاشتیم و در نهایت این تیم را شکست دادیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1589

به "خبرنگاران مربی تیم ملی فوتسال: فدراسیون فوتبال نمی تواند رای زنان را حذف کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مربی تیم ملی فوتسال: فدراسیون فوتبال نمی تواند رای زنان را حذف کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید