خرید روی آب را در بانکوک تجربه کنید

به گزارش وبلاگ واحدی، بانکوک، یکی از مهمترین شهرهای توریستی این کشور است که جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوانی دارد. یکی از دیدنی ترین جاذبه های توریستی تایلند که مورد توجه بسیاری از گردشگران واقع شده است، بازارهای شناور آن است. در این بازارها، فروشندگان بر روی قایق هایی پر از میوه و سبزیجات تازه، آب میوه، غذاهای محلی، صنایع دستی، سوغاتی ها نشسته و بر روی آب شناور هستند. تعدادی از این قایق ها نیز به عرضه غذاهای محلی و سنتی تایلند اختصاص دارند. غذاخوری های محلی را می توان یکی از جذاب ترین بخش های بهترین بازارهای شناور بانکوک معرفی کرد که مورد استقبال گردشگران قرار دارند. برای اینکه بتوانید از فروشندگان شناور بر روی آب خرید کنید یا طعم غذاهای خوشمزه آن ها را بچشید، باید یک قایق کرایه نموده و خود را به آن ها برسانید. اگر قصد سفر به تایلند و شهر زیبای بانکوک را دارید، حتما ادامه مطلب را دنبال نمایید تا با بازارهای شناور این شهر آشنا شوید. سفر به این منطقه بدون دیدن بازارهای شناور تایلند کامل نیست.

خرید روی آب را در بانکوک تجربه کنید

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

بازار شناور دامنوئن سادواک (Damnoen Saduak)

دامنوئن سادواک، یکی از قدیمی ترین و معروف ترین بازارهای شناور بانکوک بوده که در 100 کیلومتری این شهر واقع شده است. در این بازار می توانید انواع سوغاتی های خاص تایلند مانند میوه های استوایی، کلاه های حصیری، کیف های گلدوزی شده، عروسک های سنتی و صنایع دستی دیگر را پیدا نموده و مطابق با سلیقه خود یکی از آن ها را خریداری نمایید. اغلب بازدیدنمایندگان این بازار توریست ها و گردشگران بانکوک هستند که برای تماشا و لذت بردن از دنیای رنگارنگ روی آب به اینجا آمده اند. از این رو، بیشتر کالاهای عرضه شده نیز مطابق با احتیاج و خواسته آن ها ارائه شده و برای سوغاتی مناسب هستند. گردشگران در این بازار سوار قایق های مخصوص شده و به سمت فروشندگان شناور در آب حرکت می نمایند. قایقران ها در کل راستا با گردشگران همراه بوده و آن ها را به سمت قایق های مورد نظرشان راهنمایی می نمایند. اگر این بازار را برای بازدید انتخاب کردید، پیشنهاد می کنیم در کنار یکی از قایق های عرضه نماینده غذاهای محلی توقف نموده و خوراکی های لذیذشان را امتحان کنید. فروشندگان این غذاها را با مواد اولیه تازه و در جلوی چشمان شما آماده می نمایند. پس از بازدید از قایق های شناور روی آب می توانید به کناره کانال رفته و از مغازه های حاشیه نیز دیدن کنید. در این غرفه ها انواع سوغاتی های خاص تایلند و کالاهایی چون کیف های لویی ویتون، شنل های قلابی و اجناس کوچک مانند جاکلیدی، مگنت به فروش می رسند. بهترین بازارهای شناور بانکوک معمولا کار خود را از صبح خیلی زود آغاز نموده و تا ظهر به فعالیت ادامه می دهند. با توجه به شلوغ بودن این بازار و گرم شدن هوا در اواسط روز، بهتر است صبح خیلی زود از خواب بیدار شده و برای بازدید و خرید به این بازار بیایید. بازار دامنوئن سادواک در منطقه Samut Songkram قرار داشته و حدود یک ساعت با بانکوک فاصله دارد. برای رسیدن به بازار می توانید با یکی از تورهای بازدید همراه شوید. این تورها گردشگران را سوار یک مینی ون نموده و به سمت بازار راهنمایی می نمایند. همراه شدن با این تورها این فرصت را به شما می دهد که از اطلاعات راهنمایان تور بهره مند شده و از توضیحاتشان در خصوص بازار و فرهنگ مردم منطقه استفاده نمایید. پیشنهاد می کنیم دوربین عکاسی خود را حتما به همراه داشته باشید. در اینجا می توانید تصاویر بسیار زیبایی را از قایق های رنگارنگ شناور بر روی آب ثبت نمایید. بسته به توری که با آن همراه می شوید، در راه رسیدن به بازار این فرصت را خواهید داشت که از مزارع نارگیل بازدید نموده و با نحوه تهیه شکر نیز آشنا شوید.

بازار شناور آمفاوا (Amphawa)

بازار شناور آمفاوا، دومین بازار شناور بانکوک است که در 50 کیلومتری آن واقع شده و مورد استقبال بسیاری از گردشگران این شهر واقع شده است. هرچند بزرگی این بازار به اندازه بازار دامنوئن سادواک نیست، اما از آن اصیل تر بوده و تنوع بیشتری خصوصا در زمینه غذاهای محلی و شیرینی های سنتی دارد. از این رو، اگر به خوردن غذاهای سنتی تایلندی علاقمندید، پیشنهاد می کنیم بازدید از این بازار را از دست ندهید. آمفاوا بازار بزرگی است و تنها محدود به قایق های شناور روی آب نیست. تعداد زیادی مغازه و غرفه های چوبی نیز در حاشیه کانال وجود دارند که به عرضه انواع سوغاتی و صنایع دستی می پردازند. تعداد این غرفه ها به حدی است که تا خیابان های اطراف نیز کشیده شد. جذاب ترین بخش بازار آمفاوا سرو انواع غذاهای دریایی در قایق های شناور روی آب است که مورد توجه بسیاری از گردشگران واقع شده است. اگر دوست دارید تا غذای خود را با آرامش بیشتری نوش جان کنید، می توانید به غذاخوری و رستوران های اطراف کانال بروید. تنوع غذاهای این غرفه ها بسیار بالا بوده و جوابگوی تمامی سلیقه ها هست. علاوه بر غذا، شیرینی های سنتی تایلندی و انواع بستنی نیز در این غرفه ها عرضه می شوند. پس از بازدید از این مورد از بهترین بازارهای شناور بانکوک می توانید به معبد دیدنی و جذابی که در نزدیکی این بازار واقع شده، بروید. این معبد در داخل یک درخت قرار داشته و یک تندیس طلایی بودا در آن دیده می گردد. با توجه به اینکه اغلب بازدیدنمایندگان بازار آمفاوا را محلی ها تشکیل می دهند، این بازار معمولا در نزدیکی های ظهر خیلی شلوغ می گردد. از این رو، بهترین زمان برای بازدید از بازار و خرید سوغاتی ساعت 9 صبح تا قبل از ظهر هست.

بازار شناور بانگ خو ویانگ (Bang Khu Wiang)

بانگ خو ویانگ برخلاف دو بازار آمفاوا و دامنوئن سادواک، بازار بسیار خلوتی است و در آن خبری از حضور زیاد گردشگران نیست. این عدم استقبال بیشتر به دلیل ساعت کاری بازار بوده که از 4 صبح آغاز شده و تا 7 صبح ادامه دارد. از این رو، تورهای کمتری برای بازدید از این مورد از بازارهای شناور تایلند با گردشگران همراه می شوند. با توجه به توریستی نبودن این بازار و اینکه اغلب مشتریان محلی های بانکوک هستند، سوغاتی یا صنایع دستی در این بازار به فروش نمی رسند و اغلب کالاهای ارائه شده در بانگ خو ویانگ شامل محصولات کشاورزی تازه ای هستند که توسط کشاورزان بومی منطقه فراوری شده اند. اگر قصد دارید از این بازار سنتی بازدید نموده و با فرهنگ و آداب و رسوم مردم این منطقه از نزدیک آشنا شوید، می توانید از قایق استفاده نمایید. برای دسترسی به قایق ها می توانید از دو اسکله چانگ پیر (Chang Pier) و بانگ کروی (Bang Kruai) اقدام نمایید. قایق های اسکله بانگ کروی از ساعت 5 صبح تا 20 هر 15 دقیقه یک بار حرکت می نمایند و هزینه مناسبی نیز دارند. با استفاده از این قایق ها در مدت زمان حدود 10 دقیقه به بازار خواهید رسید. راه دیگر رسیدن به بازار خو ویانگ استفاده از تاکسی و توک توک بوده که می توانید از آن ها نیز استفاده نمایید.

بازار شناور تالینگ چان (Taling Chan)

بازار سنتی تالینگ چان یکی از نزدیک ترین بازارها به بانکوک بوده که تنها 12 کیلومتر با آن فاصله دارد. با این حال، نسبت به سایر بازارهای شناور این شهر خلوت تر هست. همین خلوت تر بودن باعث شده تا این بازار بیشتر سبک و سیاق سنتی خود را حفظ نموده و حال و هوای جذاب تری داشته باشد. در این مورد از بهترین بازارهای شناور بانکوک می توانید سوار بر قایق های کرایه ای کوچک شده و به خرید از فروشندگان شناور روی آب بپردازید. پیشنهاد می کنیم طعم غذاهای محلی و شیرینی های سنتی این بازار را از دست ندهید. با توجه به نزدیک بودن بازار شناور تالینگ چان به بانکوک، دسترسی به آن بسیار راحت بوده و خودتان به راحتی می توانید از آن بازدید نمایید. در هر جای شهر که اقامت داشته باشید، کافیست به ایستگاه متروی بانکوک رفته و در ایستگاه Wongwian Yai پیاده شوید. از آنجا با یک تاکسی به بازار تالینگ چان خواهید رسید. به یاد داشته باشید که این بازار تنها روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت 8 صبح تا 17 برقرار است.

بازار شناور کلانگ لات مایوم (Khlong Lat Mayom)

بازار کلانگ لات مایوم تنها 2 کیلومتر با بازار سنتی تالینگ چان فاصله دارد. از این رو، می توانید بازدید از این دو بازار را در یک روز بگنجانید و هر دو را در کنار هم داشته باشید. در این مورد از بازارهای شناور تایلند نیز انواع میوه های رنگارنگ استوایی به مشتریان عرضه شده و غرفه هایی نیز به پخت و سرو غذاهای محلی اختصاص داده شده اند. غرفه های لباس، گل، اسباب بازی، صنایع دستی و سوغاتی از دیگر غرفه های موجود در این بازار هستند که اجناس خود را با قیمتی بسیار مناسب و ارزان تر از سایر بازار ها به مشتریان خود عرضه می نمایند. با توجه به باریک بودن کانال آب این ناحیه، اغلب غرفه ها در حاشیه کانال قرار دارند. از این رو گردشگران کمتری این مورد از بازارهای شناور تایلند را برای بازدید و خرید انتخاب می نمایند. بازار کلانگ لات مایوم در 20 کیلومتری بانکوک قرار داشته و به راحتی قابل دسترسی است. این بازار روزهای شنبه، یکشنبه و روزهای تعطیل از ساعت 9:30 صبح تا 4:30 دقیقه بعدازظهر برپا بوده و بازدید از آن نیز حدود 2 ساعت از زمان شما را خواهد گرفت.

بازار شناور بانگ نام پئونگ (Bang Nam Pheung)

با رونق دریافت بازارهای شناور تایلند و استقبال بی نظیر گردشگران از این نوع بازارها، روستاییان از فرصت استفاده نموده و هرجا که رودخانه ای وجود داشت، یکی از این بازارها را برپا کردند. بازار بانگ نام پئونگ یکی از بهترین بازارهای شناور بانکوک بوده که چندان بزرگ نیست. این بازار توسط روستاییان در کنار رودخانه چائو فرایا (Chao Phraya) مشهور به ریه سبز بانکوک بنا شده است. در این رودخانه تنها چند قایق شناور بر روی آب دیده می شوند و سایر غرفه ها به صورت زمینی و در کنار رودخانه به فروش محصولات می پردازند. بانگ نام پئونگ در بخش شرقی بانکوک واقع شده است و با اینکه بسیار نزدیک به شهر است، اما دسترسی به آن چندان ساده نیست. از این رو، مورد استقبال کمتری واقع شده و معمولا خلوت و آرام هست. اگر قصد دارید به دور از هرگونه شلوغی و هیاهو طعم واقعی غذاهای محلی تایلند را بچشید، می توانید به این مورد از بازارهای شناور تایلند آمده و انواع غذاهای دریایی، نودل و شیرینی های محلی را امتحان کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 640

به "خرید روی آب را در بانکوک تجربه کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید روی آب را در بانکوک تجربه کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید