دادگستری آمریکا از تحقیقات علیه هوندا، بی ام و، فورد و فولکس واگن منصرف شد

به گزارش وبلاگ واحدی، سپتامبر سال 2019، وزارت دادگستری آمریکا تحقیقاتی درباره شرکت های خودروسازی هوندا، بی ام و، فورد و فولکس واگن شروع کرد. دلیل این اقدام، طرفداری این خودروسازان از استانداردهای آلودگی کالیفرنیا در مقابل بازگشت استانداردهای ملی مصرف سوخت توسط دولت ترامپ بود.

دادگستری آمریکا از تحقیقات علیه هوندا، بی ام و، فورد و فولکس واگن منصرف شد

حالا وزارت دادگستری آمریکا از ادامه تحقیقات درباره این شرکت ها منصرف شده و به این نتیجه رسیده که آن ها هیچ قانونی را زیرپا نگذاشته اند.

این دعوا پس از این شروع شد که ترامپ استانداردهای آلودگی هوای قدیمی را دوباره روی کار آورد و گفت کالیفرنیا نمی تواند قوانین مخصوص خودش را در این زمینه وضع کند.

این ایالت از زمان پیاده سازی لایحه هوای پاک در سال 1970 شرایطی ایجاد نموده تا بتواند قوانین مقابله با آلودگی هوای مخصوص خودش را وضع کند. هیچ ایالت دیگری نمی تواند این کار را انجام دهد، اما می تواند به صورت داوطلبانه از قوانین کالیفرنیا پیروی کند.

استانداردهای دوران ریاست جمهوری اوباما خودروسازان را مجبور می کرد محصولاتشان تا سال 2026 متوسط مسافت 51 مایل را با هر گالن طی نمایند. در دوران ترامپ این رقم به 40 مایل با هر گالن در همان بازه زمانی کاهش یافت.

استاداردهای اختیاری و سختگیرانه کالیفرنیا

در جولای 2019، چهار خودروساز گفتند همچنان از استانداردهای کالیفرنیا پیروی خواهند کرد. وقتی این خبر منتشر شد، سخنگوی سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده آمریکا پیروی خودروسازان از قوانین کالیفرنیا را یک اشتباه خطاب کرد که هیچ کمکی به رشد استاندارد ملی که تضمین نماینده آرامش و آسایش مصرف نمایندگان آمریکایی است نخواهد کرد.

چند ماه بعد تحقیقات درباره این اقدام خودروسازان شروع شد. اما روز آدینه وکلای وزارت دادگستری گفتند این خودروسازان هیچ قانونی را زیرپا نگذاشته اند.

قطعا کالیفرنیا و دولت ترامپ همچنان در دادگاه به جدال درباره این موضوع خواهند پرداخت، اما فعلا قرار نیست این خودروسازان به دلیل طرفداری از استانداردهای آلودگی سختگیرانه کالیفرنیا به دادگاه کشیده شوند.

منبع: CARANDDRIVER

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 917

به "دادگستری آمریکا از تحقیقات علیه هوندا، بی ام و، فورد و فولکس واگن منصرف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادگستری آمریکا از تحقیقات علیه هوندا، بی ام و، فورد و فولکس واگن منصرف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید