دخالت بوتاکس در ابراز غم و اندوه

به گزارش وبلاگ واحدی، امروزه جراحی های زیبایی در بیشتر کشورها و کشور ما رونق زیادی یافته است، مثل عمل های زیبایی بینی، گونه، لب و ... که البته هر کدام عوارض خاص خود را دارند.

دخالت بوتاکس در ابراز غم و اندوه

دخالت بوتاکس در ابراز غم و اندوه

امروزه جراحی های زیبایی در بیشتر کشورها و کشور ما رونق زیادی یافته است، مثل عمل های زیبایی بینی، گونه، لب و ... که البته هر کدام عوارض خاص خود را دارند.

یکی از این عمل های زیبایی که برای برطرف چین و چروک پوست انجام می گردد، تزریق بوتاکس است. بوتاکس (Botox) مخفف (botulinum toxin type A) می باشد. در این عمل، ژل مخصوصی در عضلات صورت به منظور کاهش چین و چروک تزریق می گردد.

بر اساس تحقیقات اخیر که نتایج آن به تازگی در مجله روان شناسی چاپ شده است، این نوع عمل زیبایی باعث اختلال در ابراز غم و اندوه و اخم کردن می گردد.

در این مطالعات، محققان 40 نفر را قبل و بعد از تزریق بوتاکس در صورت، تحت آنالیز و آزمایش قرار دادند و دریافتند که در این عده بعد از تزریق بوتاکس، تغییرات زیادی هنگام ابراز ناراحتی دیده شد، در حالی که تغییر چندانی در ابراز شادی مشاهده نگردید.

از آنجایی که بین حالات روحی ـ روانی و عضلات صورت ارتباط مستقیمی وجود دارد و افراد حالات روحی و روانی خود را در چهره شان نشان می دهند معین شد، افرادی که از عمل بوتاکس استفاده می نمایند، پس از این عمل نمی توانند اخم و احساساتی مثل غم و اندوه را به آسانی نشان دهند ، زیرا با انجام این عمل آن دسته از ماهیچه های صورت که مسوول بروز اخم و اندوه هستند، بی حس و فلج شده و فرد در بروز این احساسات با تاخیر زیادی روبرو می گردد.

در حالت طبیعی عضلات چهره به آسانی قادرند با تغییر احساسات فرد، تغییر نموده و احساس فرد را به دیگران منتقل نمایند، اما پس از تزریق بوتاکس، عضلات صورت آزادی عمل خود را از دست داده و نمی توانند تغییرات لازم را پدید آورند. در واقع مدت زمان بسیار بیشتری طول می کشد تا فرد بتواند اخم و ناراحتی خود را نشان دهد.

با وجود این که شاد بودن در هر لحظه بسیار خوب و مفید است، اما عدم ابراز ناراحتی و اندوه در درازمدت سبب آسیب های روحی ـ روانی زیادی در افراد می گردد، زیرا این افراد نمی توانند به آسانی نارضایتی و احساسات منفی خود را به دیگران نشان دهند.

البته همان گونه که گفتیم تزریق بوتاکس تاثیری در ابراز احساس شادی و خوشحالی افراد ندارد.

منبع: abc news

تبیان زنجان

ارسال به وسیله کاربر محترم سایت : mohamadaminsh

منبع: راسخون
انتشار: 11 مهر 1400 بروزرسانی: 11 مهر 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1947

به "دخالت بوتاکس در ابراز غم و اندوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دخالت بوتاکس در ابراز غم و اندوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید