قیمت تور عمان: دعوت خانه کتاب و ادبیات ایران برای حضور در بیست وششمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط

به گزارش وبلاگ واحدی، به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط به عنوان یکی از مهم ترین و معتبرترین نمایشگاه های کتاب در حوزه کشورهای عربی هرساله پذیرای بسیاری از فعالان نشر است.

قیمت تور عمان: دعوت خانه کتاب و ادبیات ایران برای حضور در بیست وششمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط

با قیمت تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط عمان آشنا شوید.

با توجه به برپایی غرفه جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب مسقط 2022 از تاریخ 4 تا 14 اسفندماه 1400 به وسیله بخش بین الملل خانه کتاب و ادبیات ایران از کلیه تشکل های صنفی نشر، ناشران و آژانس های ادبی سراسر کشور برای ثبت نام به منظور ارائه برنامه جهت حضور در این نمایشگاه با توجه به ضوابط و زمان های اعلام شده دعوت می گردد. متقاضیان می توانند از تاریخ 1400/10/13 تا 1400/10/22 به سایت https://www.ketab.ir مراجعه و ثبت نام نمایند.

اختصاص فضا در غرفه ملّی جمهوری اسلامی ایران به منظور عرضه و نمایش آثار منتخب، هماهنگی و اختصاص فضا جهت برگزاری نشست ها و دیدارهای دوجانبه یا چند جانبه و اخذ دعوت نامه از نمایشگاه کتاب مسقط از جمله امکانات و تسهیلاتی است که در اختیار متقاضیان حضور در این نمایشگاه قرار خواهد گرفت.

تشکل های صنفی نشر، ناشران، نهادها، موسسات و آژانس های ادبی سراسر کشور متقاضی حضور در بیست وششمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط باید تا تاریخ 1400/10/22 در سایت ketab.ir ثبت نام نموده و برنامه های خود را ارائه نمایند. ضروری است در صورت کسب شرایط حضور حداکثر تا تاریخ 1400/10/28 تفاهم نامه همکاری را امضا نموده و یک نفر را به عنوان متصدی غرفه به صورت ثابت (contact person) معرفی نمایند.

حداکثر تا تاریخ 1400/11/05 فرصت باقی است تا پیشنهاد و معرفی کتاب های مناسب و قابل عرضه در نمایشگاه، ارائه شده و تهیه رایت کاتالوگ (مطابق شیوه نامه مربوط) و ارائه ترجمه متن چکیده کتاب ها (ترجیحاً به زبان های عربی و انگلیسی) نیز حداکثر تا تاریخ 1400/11/15 انجام گردد. انتقال کتاب های منتخب مطابق لیست اعلام شده به محل غرفه نیز باید حداکثر تا تاریخ 1400/11/17 صورت گیرد.

بدیهی است بر اساس اولویت های مربوط و ظرفیت محدود، نسبت به انتخاب و انعقاد تفاهم نامه همکاری در این خصوص اقدام خواهد شد.

گفتنی است کتاب هایی در بیست وششمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط قابل عرضه است که مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با قابلیت عرضه در بازارهای جهانی نشر و امکان فروش حق امتیاز (رایت) به ناشران سایر کشورها را داشته باشند؛ کتاب های پیشنهادی باید تالیفی باشند و ارجحیت با کتاب های منتشرشده به زبان های خارجی یا کتاب های دوزبانه به یکی از زبان های دیگر (نظیر عربی و انگلیسی) و نیز کتاب های برگزیده دریکی از جوایز یا جشنواره های ملّی و یا بین المللی است.

جدیدالانتشار بودن کتاب های پیشنهادی (اولویت با کتاب هایی است که آخرین ویرایش و یا تجدید چاپ آن در پنج سال اخیر باشد)، تناسب موضوعی کتاب های پیشنهادی با موضوع نمایشگاه و دارا بودن بروشور و چکیده 150 کلمه ای به زبان عربی یا انگلیسی برای کتاب های ارائه شده نیز از دیگر ملزومات عرضه کتاب در این دوره از نمایشگاه مسقط است.

ناشرانی که کتاب هایی به زبان غیرفارسی چاپ نموده و یا حق امتیاز کتاب های خود را به ناشران خارجی فروخته اند و ناشرانی که آثارشان جوایز بین المللی دریافت نموده باشد در اولویت انتخاب برای حضور در این نمایشگاه قرار دارند. ارائه برنامه منسجم حضور، قرار دیدار و آماده سازی کاتالوگ به زبان انگلیسی و ایتالیایی، ارائه برنامه برای معرفی و مذاکره درباره آثار خود در غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران و کوشش برای عرضه آثار در بازار نشر بین الملل از جمله موارد حائز اهمیتی است که در انتخاب تشکل های صنفی نشر، ناشران، نهادها، موسسات و آژانس های ادبی برای حضور در غرفه جمهوری اسلامی ایران در بیست وششمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط تاثیرگذار است.

گفتنی است؛ پذیرش بر اساس وصول تقاضا و ارائه مستندات مبنی بر توانایی اجرای اقدامات متقاضیان و دارا بودن اولویت های یادشده است.

درصورت داشتن هرگونه سوال و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 66415540-021 مدیریت امور نمایشگاه های خارجی تماس حاصل فرمایید.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 6 بهمن 1400 بروزرسانی: 6 بهمن 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 2071

به "قیمت تور عمان: دعوت خانه کتاب و ادبیات ایران برای حضور در بیست وششمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت تور عمان: دعوت خانه کتاب و ادبیات ایران برای حضور در بیست وششمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید