راهنمایی برای سفر به چین پهناور

به گزارش وبلاگ واحدی، چین سرزمینی شگفت انگیز در آسیاست با صنعتی بسیار پیشرفته که این کشور را به یک قدرت اقتصادی در جهان تبدیل نموده است، تاریخچه چین پر از فرازونشیب هایی است که از روی یادگارهای آن خط صعود و فرودهایش قابل مشاهده است، در ادامه میخواهیم از جاذبه های چین برایتان بگوییم.

راهنمایی برای سفر به چین پهناور

کشورهای کمی در جهان وجود دارند که مانند چین فرهنگ متمایز و مجزایی داشته باشند. چین کشوری سرشار از تفاوت‌ها است، با وجود شهرهای بزرگ و درحال رشدی همچون پکن، شانگهای و هنگ کنگ، مناطق غربی این کشور، حالتی کاملا روستایی دارند. چین کشوری حد واسط بین کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه است. پیشرفت سریع کشور چین، توجه بسیاری از مردم کنجکاو سرتاسر جهان را به خود جذب کرده و تور چین محبوبیت فراوانی یافته است، پس زمان بسیار خوبی است تا اندکی با فرهنگ غنی و شگفت انگیز این کشور آشنا شویم.

راهنمای مقاصد سفر به چین

هزینه‌های عادی و روزمره

اقامت در چین

در اکثر شهرهای چین هزینه محل خواب از حدود شبی 5-6 دلار برای یک خوابگاه شروع می‌شود اما در پکن تا حدود 20 دلار برای اتاقی خصوصی و 30 دلار برای سوئیتی خصوصی می‌رسد. کرایه هتل‌ها از حدود شبی 22 دلار برای اقامت با امکانات پایه شروع می‌شود که امکانات کمی دارد ولی به صرفه است. البته در هنگ‌کنگ قیمت‌ها کمی بالاتر است و از حدود شبی 33 دلار برای یک اتاق شروع می‌شود.

غذای چینی

غذا خوردن در رستوران‌های متوسط، هزینه‌ای حدود 7 دلار خواهد داشت. غذایی ساده مثل رشته فرنگی (نودل) یا برخی غذاهای آماده، هزینه بسیار کمتری دارند. مواد غذایی ارزان و خوشمزه بسیار زیادی در چین وجود دارد (که در رستوران‌های چینی در امریکا یافت نمی‌شوند)، بنابراین شما هیچ مشکلی برای غذا خوردن نخواهید داشت.

حمل و نقل در چین

درست است که چین کشوری بزرگ است، اما رفتن از مکانی به مکان دیگر آن، بسیار آسان و ارزان است. اتوبوس در تور چین محبوب‌ترین وسیله سفر است و معمولا هزینه‌ای بین 25-50 دلار برای انتقال در داخل یک شهر دارد. هر ساعت سفر با اتوبوس‌های بین‌شهری هزینه‌ای حدود 3 دلار دارد. شهرهای بزرگ چین نیز سیستم‌های زیرزمینی گسترده‌ای دارند که کمتر از 1 دلار در هر سفر هزینه دارد. کرایه تاکسی‌ها از حدود 1 دلار شروع می‌شود.

نکاتی برای صرفه جویی در هزینه‌ها

برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها بهتر است شب سفر کنید و برای مسافرت سوار قطارهایی شوید که جای خواب دارند. برای صرفه جویی در هزینه‌ها، از چند روز قبل بلیط رزرو کنید. اگر شما برای انتخاب نیاز به کمک دارید، برخی از ایستگاه‌ها دفاتر بلیط برای خارجی‌ها دارند.

سرگرمی‌ها و جاهای دیدنی

دیوار بزرگ چین

سفر به چین، بدون بازدید از دیوار بزرگ چین، معنی و مفهوم ندارد. تورهای زیادی به بخش‌های مختلف دیوار چین وجود دارند، بنابراین با توجه به بودجه خود و اینکه کدام بخش را بیشتر دوست دارید دیدن کنید، تور مورد نظرتان را انتخاب کنید. برخی از تورها حتی بسته‌هایی چند روزه برای بازدید از کل دیوار چین، ارائه می‌دهند. به طور کلی، بازدید از مناظر دیدنی در چین مقرون به‌صرفه است. تنها برخی فعالیت‌های خاص، مانند بازدید از دیوار بزرگ چین با استانداردهای محلی (50.7 دلار بعلاوه 16 دلار هزینه اختیاری برای تله کابین)، بسیار پرهزینه هستند. با این حال، گردش در اطراف شهرها و بازدید از بسیاری از معابد تاریخی چین، رایگان است. همچنین هزینه‌ها در هنگ کنگ با بازدید از موزه‌ها تا حدود 10 دلار می‌شود.

میدان Tiananmen

شما بدون شک این میدان را در فیلم‌ها و تلویزیون دیده‌اید، اما تصور اندازه بزرگ این میدان تا زمانی که وسط آن قرار نگیرید، سخت است. مکان‌های زیادی در این میدان برای بازدید وجود دارند که شامل برج Tiananmen، تالار بزرگ مردم، بنای یادبود قهرمانان مردم، موزه ملی و Mao Zedong می‌شود. شما در این میدان اجازه فیلم‌برداری یا عکاسی نخواهید داشت.

پکن

این شهر بسرعت در‌حال پیشرفت، دارای جمعیت 22 میلیون نفری است. شما در پکن به غیر از میدان Tiananmen، از شهر ممنوعه، مراکز خرید بی‌شمار، معبد بهشت و البته از دیوار بزرگ چین هم بازدید خواهید کرد.

هنگ کنگ

هنگ کنگ بخاطر اینکه به‌مدت 99 سال تحت کنترل بریتانیا بوده، به‌راحتی شرق و غرب را به‌هم متصل می‌کند. در این کلان شهر شلوغ، ترکیبی از ساختمان‌های بلند با بازارهای خیابانی سنتی و معابد دینی دیده می‌شود. هنگ‌کنگ همچنین بخاطر جمعیت زیاد مهاجران، خرید خوب، شب‌های فوق العاده و مواد غذایی خوشمزه، به‌خود می بالد.

شانگهای

شانگهای یکی دیگر از بزرگ‌ترین، شلوغ‌ترین و پربازدیدترین شهرهای کشور چین است. شانگهای شهری شلوغ و با تکنولوژی بالاست که امروزه به عنوان مرکز زیرساخت‌های تجارت مدرن در دنیا به‌حساب می‌آید. برای درک تاریخ تمدن کشور چین، حتما سری به این شهر قدیمی و بخصوص باغ‌های YuYuan بزنید. شانگهای شهری شلوغ است که روزانه در‌حال تغییر است.

Xian

شهر Xian که به Changan هم معروف است، بزرگترین شهر در شمال غربی کشور چین است و یکی از پایتخت‌های باستانی آن به شمار می‌رود. مطمئنا شما بازدید از ارتش Terracotta، دیوار شهر و معماری شگفت انگیز محله‌های مسلمانان را از دست نخواهید داد.

پرخوری در تغذیه

کشور چین بهشت عاشقان غذا است. غذاخوردن در اینجا قطعا بازگشت شما به خانه را به تعویق خواهد انداخت. در چنین کشور بزرگی، جای تعجب نیست که نواحی مختلف سبک آشپزی متفاوتی خواهند داشت. شما در سفر خود به چین، به‌آسانی می‌توانید از چهار سبک آشپزی چینی (کانتونی، پکنی، شانگهایی و سیچوانی) لذت ببرید.

سفر دریایی در رودخانه Li

برای لذت واقعی از زیبایی‌های طبیعی کشور چین، سفری دریایی در رودخانه لی داشته باشید. این مکان به‌عنوان یکی از ده شگفتی آبی برتر جهان توسط نشنال جئوگرافیک انتخاب شده است. این رودخانه 272 مایل طول دارد و ده‌ها مکان در طول مسیر برای دیدن وجود دارد، مانند اسکله Zhujiang، Yangdi و Guilin.

بازدید از جنگجویان Terracotta

ارتش Terracotta که در XiAn قرار گرفته است به عنوان یک بنای تاریخی مربوط به اولین امپراتوری چین، Qin است. گفته می‌شود که سربازان سنگی در اندازه‌های واقعی نشان‌دهنده ارتش پیروز در چین است که نقش مهمی در تشکیل کشور چین ایفا کرده‌اند. صدها مجسمه در یک مکان، منظره شگفتی خلق می‌کند.

بازدید از شهر ممنوعه

این جاذبه معروف در پکن، از زمان سلسله مینگ تا سلسله چینگ کاخ سلطنتی بوده است. در حال حاضر موزه این کاخ آثار کشف شده از این دو سلسله را در خود نگه می‌دارد و محل مناسبی برای یادگیری در مورد تاریخ ژرف کشور چین است.

سفر به جاده ابریشم

تاریخچه‌ای بیش از 2000 سال، بازدید از این جاده را برای بازدیدکنندگان ضروری می‌کند. مکان‌های بسیاری در نقاط مختلف این جاده که در اصل از Changan به رم و ایتالیا می‌رسد، برای دیدن وجود دارد. طول کل این جاده بیش از 2400 مایل بوده که نیمی از آن در قلمرو کشور چین بوده است.

گشت و گذار در تبت

تبت همچنین به عنوان بام جهان شناخته می‌شود، این منطقه برای مسافران ماجراجو که به دنبال جاذبه‌های منحصر به‌فرد هستند بسیار مناسب است. در کوه‌های برفی گشت و گذار کنید و با آداب و رسوم عجیب و غریب و دین بودایی آن‌ها آشنا شوید. تبت گذشته جنجال برانگیزی داشته است، بنابراین عاقلانه است که در طول سفر خود بحثی از Dali Lama مطرح نکنید. برای بازدید از این منطقه شما نیاز به مجوز ویژه دارید.

نگاهی به کوه‌های Karst

این کوه‌ها که تصویرشان در پشت اسکناس 20 یوانی وجود دارد منظره خیره کننده‌ای ایجاد می‌کنند. شما می‌توانید در حین سفری با قایق از خلال رودخانه Li از نمایش خیره‌کننده این کوه‌ها لذت ببرید.

غارهای Mogao شهر دانهوانگ

این غارها همچنین به‌عنوان غارهای هزار بودا نیز شناخته می‌شوند، این غارها خانه بزرگترین، واضح‌ترین و غنی‌ترین هنر بودایی در جهان به‌شمار می‌روند - اولین غار در اینجا 366 سال پس از میلاد حکاکی شده است.

کاخ Potala

این کاخ که در حال حاضر موزه است تا سال 1959 منزل Dalai Lama بوده و سالن‌ها، معابد و حیاط‌های بسیار زیاد این کاخ از چوب و سنگ ساخته شده است.

انتشار: 7 تیر 1397 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 10

به "راهنمایی برای سفر به چین پهناور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمایی برای سفر به چین پهناور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید