رشد مالی کشورهای اروپایی ضعیف ماند

به گزارش وبلاگ واحدی، متوسط رشد مالی کشورهای عضو اتحادیه اروپا به 0.3 درصد رسید.

رشد مالی کشورهای اروپایی ضعیف ماند

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، در سه ماهه سوم سال جاری متوسط رشد مالی 19 کشورهای عضو منطقه یورو 0.2 درصد و در 28 کشور عضو اتحادیه اروپا 0.3 درصد بوده است که در مقایسه با رشد سه ماهه دوم سال جاری در منطقه یورو بدون تغییر باقی مانده اما در سطح اتحادیه اروپا 0.1 درصد افزایش پیدا نموده است.

هم چنین رشد مالی در دوازده ماه منتهی به سپتامبر در سطح منطقه یورو به طور متوسط 1.2 درصد ودر سطح اتحادیه اروپا به طور متوسط 1.4 درصد بوده است.

در بین کشورهای اروپایی، بیشترین رشد مالی در سه ماهه سوم سال جاری متعلق به لهستان با 1.3 درصد بوده است و پس از این کشور، مجارستان با 1.1 درصد و استونی با یک درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین رشد مالی مربوط به آلمان، ایتالیا و اتریش بوده است که هر سه کشور رشد 0.1 درصدی را تجربه نموده اند.

در بین دیگر کشورهای اروپایی، رشد سه ماهه دوم دانمارک و فرانسه 0.35 درصد، سوئد و انگلیس 0.37 درصد، بلژیک و اسپانیا 0.4 درصد و فنلاند 0.7 درصد اندازه گیری شده است.

در بین بخش های مختلف، رشد مخارج نهایی مصرفی خانوارها در سطح منطقه یورو 0.5 درصد و در سطح اتحادیه اروپا 0.48 درصد بوده است. این رقم برای سرمایه ثابت ناخالص به ترتیب 0.3 درصد و 0.4 درصد و برای واردات در سطح منطقه یورو 0.6 درصد افزایش و در سطح اتحادیه اروپا 0.7 درصد افزایش بوده است.

منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای 28 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 652

به "رشد مالی کشورهای اروپایی ضعیف ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد مالی کشورهای اروپایی ضعیف ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید