زائران کوهستان رمان تازه ای از محمدرضا بایرامی در راه بازار نشر

به گزارش وبلاگ واحدی، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محمدرضا بایرامی، نویسنده پیروز سال های اخیر به ویژه در حوزه دفاع مقدس این بار با کتاب جدیدی به بازار کتاب خواهد آمد. این اثر که از سوی انتشارات کتاب نیستان در دست انتشار است ، زائران کوهستان نام دارد.

بایرامی خود درباره موضوع رمان زائران کوهستان می گوید: اوخر دهه 70 یا اوایل دهه 80 با تنی چند از دوستان، به قصد سفری زیارتی به سوی طالقان رفتیم. قرارمان این بود که تا شب خودمان را به بالای پناهگاه برسانیم و تا ظهر روز بعد به روستایی که امام زاده ای داشت و در آن تعزیه ای به مناسبت 28 صفر برگزار می شد. اما روز دوم در پرتگاهی گیر افتادیم و کمی هم سقوط کردیم و زمان را هم از دست دادیم. شب بعد و موقع بازگشت هم فهمیدیم که راهنمای محلی ما، راه را گم کرده است. بهتر از این نمی شد! و این طور شد که در کوه ها سرگردان شدیم، خسته و گرسنه و زخمی... سال ها بعد، با رضا امیرخانی و جمعی از دوستان نویسنده به سفر بسیار سختی رفتیم در مناطق صعب العبور زیلایی و سیلابکولیوار و... هدفمان رساندن کتاب به روستاهای دور دست بود ... یکی از روزها در مرز چهار محال و بختیاری با کهگیلویه و بویراحمد، از کوه خشن و بکری بالا رفتیم که ناگهان در آن خلوت محض که گویی قبل از ما پای هیچ بشری با آن نرسیده بود، ماجرایی پیش آمد و... این دو سفر دستمایه خلق زائران کوهستان شد.

بیشتر بخوانید

زائران کوهستان رمان تازه ای از محمدرضا بایرامی در راه بازار نشر
  • انتشار آثاری از محمدرضا بایرامی و فریبا وفی در ارمنستان و آذربایجان با حمایت گرنت

بایرامی در این کتاب نیز به مانند دیگر آثار خود، اقلیم را مورد توجه قرار داده و تلاش کرده است تا از المان های طبیعی برای بیان ماجراهای بکر تاریخی مناطق مختلف کشور استفاده کند.

محمدرضابایرامی در 1340 در روستای لاطران اردبیل در دامنه کوه سبلان استان اردبیل به جهان آمد. اقلیم در بیشتر آثار بایرامی رنگ و بویی ویژه دارد. وی با کتاب کوه مرا صدا زد از مجموعه قصه های سبلان توانست جایزه کبرای آبی سوئیس و جایزه کتاب سال سوئیس را از آن خود کند. مردگان باغ سبز دیگر اثر بایرامی نیز به زبان های ترکی ، آذربایجانی و روسی ترجمه شه است.

انتشارات کتاب نیستان تا سرانجام پاییز زائران کوهستان را روانه بازار نشر خواهد کرد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1479

به "زائران کوهستان رمان تازه ای از محمدرضا بایرامی در راه بازار نشر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زائران کوهستان رمان تازه ای از محمدرضا بایرامی در راه بازار نشر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید