آشنایی با20 پارک ملی زیبای اروپا

به گزارش وبلاگ واحدی، آشنایی با 20 پارک ملی زیبای اروپا

در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران درباره آشنایی با 20 پارک ملی زیبای اروپا ،سخن خواهیم گفت.

آشنایی با20 پارک ملی زیبای اروپا

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

بلیط هواپیما در طاهاگشت

قاره اروپا، در نیم کره شمالی زمین قرار گرفته است و پس از قاره اقیانوسیه، دومین قاره کوچک جهان است. قاره اروپا با قاره آسیا در یک پهنه خشکی قرار گرفته اند و با یک دیگر خشکی بزرگ اوراسیا را تشکیل می دهند. مرز طبیعی میان اروپا و آسیا را کوه های اورال تشکیل می دهند.

مساحت اروپا حدود 10 میلیون کیلومتر مربع است و بیش از 730 میلیون نفر جمعیت دارد که یازده درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهند. با وجود مساحت نسبتاً کم خود، اروپا پس از آسیا دومین قاره جهان از نظر تراکم جمعیت است.

وقتی فضای شهری و شلوغی آن جهان را برایمان کوچک و کسل نماینده می نماید، فضاهای باز و باشکوه پارک های ملی داروی خوبی می تواند باشد. اروپا پر از زیباترین پارک های ملی طبیعی و محافظت شده در جهانست که از جنگل های انبوه، دریاچه های بکر و چشم اندازهای وحشی برخورداند. در مجله گردشگری خبرنگاران به بهترین و زیباترین پارک های ملی اروپا اشاره می کنیم…

آشنایی با20 پارک ملی زیبای اروپا

پارک ملی دریاچه های پلیتویک (Plitvice Lakes National Park) در کرواسی

این پارک در فهرست میراث جهانی قرار گرفته است و وقتی که از آن دیدن کنید دلیلش را درمی یابید. یکی قدیمی ترین پارک های ملی در جنوب شرقی اروپاست و پر از کوه های زیباست که در میان آنها شانزده دریاچه قرار گرفته است و این دریاچه ها بخاطر سطوح مختلف مواد معدنی به رنگ های مختلف هستند. جنگل های آن از درختان راش، صنوبر و کاج تشکیل شده اند و زیستگاه خرس، گرگ، خفاش و سیاه گوش هستند.

پارک ملی ساکسون سوئیس (Saxon Switzerland National Park) در آلمان

این پارک ملی که در نزدیکی شهر درسدن واقع شده پر از چشم اندازهای منحصر بفرد است. این پارک به خاطر مخروطیان بلندش معروف است که بالای صخره ها قرار گرفته اند و جنگل های انبوه دور و بر آنها را گرفته اند. پس از سالها این پارک که در بخش دورافتاده ای در شرق آلمان واقع شده، حالا به جاذبه ای برای پیاده روی، دوچرخه سواری و کوهنوردی تبدیل شده است. کوه ها و جنگل های انبوه آن باعث شده اند که این منطقه تبدیل به جاذبه ای نادر در اروپا تبدیل شود.

پارک ملی لوک لوموند و تروساکس (Loch Lomond & the Trossachs National Park) در اسکاتلند

این پارک ملی با 720 مایل دشت های خوش منظره اسکاتلندی، یکی از زیباترین و بزرگترین پارک های ملی بریتانیاست. ارتفاعات اسکاتلند بهشت افرادی است که پیاده روی در طبیعت را دوست دارند و تروساکس با چشم اندازهای وحشی، دریاچه های زلال و تپه های زیبا به حق در این لیست قرار گرفته اند.

پارک ملی سوئیس (Swiss National Park) در سوئیس

این پارک که بخشی از ذخیره بیوسفر یونسکو است، بزرگترین منطقه حفاظت شده در سوئیس است. این پارک در مرز دره انگادین ایتالیا قرار گرفته است و یکی از قدیمی ترین پارک های ملی است که پر از چشم اندازهای زیباست. در این پارک شاهد رودهای نیلگون، قله های باشکوه و جنگل های انبوه آلپ خواهید بود.

سَنک تِر (Cinque Terre) در ایتالیا

اگر می خواهید پارکی متفاوت و زیبا ببینید، پارک سنک تر انتخاب خوبی است که در لیست میراث جهانی یونسکو هم قرار گرفته است. این منطقه متشکل از دهکده های خوش منظره، خط ساحلی زیبا و تپه های پست و بلند است. با خودرو نمی توان به دهکده ها دسترسی پیدا کرد و فقط به وسیله قطار یا قایق است که می توانید به این مناطق دست نخورده برسید.

پارک ملی اولانکا (Oulanka National Park) در فنلاند

این پارک هم در تابستان و هم در زمستان بسیار زیباست. این پارک 270 کیلومتر مربعی در اوستروبوسنیای شمالی و مناطق لپلند فنلاند واقع شده است. این پارک در نزدیکی دایره قطبی قرار گرفته است و منطقه دورافتاده ای است که رودهای آن با جنگل های کاج محاصره شده اند. در زمستان مناظر آن دوستداران پیاده روی در طبیعت را به خود جذب می نماید تا بتوانند فرصت مشاهده شفق شمالی را بدست آورند.

پارک ملی بلونو دولومیت (National Park of the Belluno Dolomite) در ایتالیا

این پارک روی لبه جنوب شرقی کوه های آلپ در شمال ایتالیا واقع شده است. این پارک در سال 1990 تأسیس شد تا از زیبایی طبیعی آن محافظت شود. بیشتر جاهای این پارک وحشی هستند و تابحال پای کسی به آنها نرسیده است. هوای تازه کوهستان و گسترده وسیع گل های زیبای وحشی، باعث شده که این پارک نقطه محبوبی در تابستان باشد.

تریگلاو (Triglav) در اسلونی

این پارک تنها پارک ملی اسلونی است، ولی می توان گفت که یکی از زیباترین پارک های ملی اروپاست. کوه باشکوه تریگلاو تقریباً در وسط آن قرار گرفته است و 2864 متر ارتفاع دارد و این منطقه پر از قله ها و دره های باشکوه است که باعث شده نقطه ایده آلی برای کوهنوردان حرفه ای باشد. اسکی، رفتینگ و ورزش های آبی هم از فعالیت های محبوب دیگر این منطقه هستند که گردشگر های زیادی را جذب می نمایند.

پارک ملی پیرنه (Pyrénées National Park) در فرانسه

یکی از زیباترین و دوست داشتنی ترین پارک های ملی فرانسه است که از آلپ وحشی تر است و پر از کوه های بزرگ، آبشارهای خروشان و دریاچه های آرام است. در این منطقه اسب سواری و کوهنوردی محبوب است.

پارک ملی اوردسا (Ordesa National Park) در اسپانیا

این منطقه با زیبایی طبیعی شگفت انگیزش یکی از بهترین و اولین پارک های ملی اروپاست. این منطقه با 156 کیلومتر مربع مساحت که در مرز فرانسه قرار گرفته است، پر از رودهای خروشان، آبشارها، صخره های عمودی و بیشه های انبوه است. برای دوستداران حیات وحش جای خوبی است و جنگل های آن زیستگاه مارموت، گراز وحشی، عقاب طلایی، کرکس ریشدار، شاهین و انواع و اقسام پرندگان است.

پارک آبی ملی آلونیسوس نورثرن اسپورادس (National Marine Park of Alonnisos Northern Sporades) در یونان

این پارک در حال حاضر بزرگترین منطقه آبی حفاظت شده در اروپاست و دارای یک منطقه دریایی آرام، شش جزیره باشکوه (پریسترا، کایرا پاناجیا، گیورا، ساثورا، پیپری و اسکانتزورا) و جزیره اصلی آلونیسوس است. این پارک در بخش شمالی دریای اژه واقع شده است و 22 جزیره کوچک غیرمسکونی هم در آن وجود دارد. در این منطقه حیات وحش دریایی جاذبه اصلی محسوب می شود.

واتنا جوکال (Vatnajokull) در ایسلند

واتناجوکال یکی از سه پارک ملی ایسلند است. این پارک 8 درصد از کل کشور را گرفته و محل بزرگترین یخچال طبیعی اروپاست. ایسلند بخاطر چشم اندازهای سورئال و زیبایش معروف است و پر از یخرودها، ستیغ های کوهستانی، آبشارها، تنگدره های بزرگ، صخره های بزرگ و آتشفشان های ایسلندی معروف است.

پارک ملی جنگلی باواریا (Bavaria Forest National Park) در آلمان

اولین پارک ملی آلمان بخاطر جنگل های بلند، دریاچه های مردابی، مراتع آبی و خانه های چوبی اش معروف است. سه قله اصلی چشم انداز آن را کامل می نمایند و می توانید در این پارک شاهد حیات وحش طبیعی باشید.

پارک ملی اسنودونیا (Snowdonia National Park) در ویلز

این پارک که بزرگترین کوه را در ویلز دارد، چشم اندازهایی بینظیر در کل کشور دارد. پارک ملی اسنودونیا همچنین یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری و تعطیلات هم هست. قله های صخره ای، رشته کوه های خوش منظره و دریاچه های آرام، منظره هایی می سازند که برای کوهنوردان و دوچرخه سواران بهشت محسوب می شود.

پارک ملی دورمیتور (Durmitor National Park) در مونته نگرو

این پارک به اندازه پارک های دیگر شهرت ندارد، ولی به همان اندازه زیباست. یونسکو آن را میراث جهانی بشریت نامیده است و اگر با چشم خودتان از آن دیدن کنید، متوجه می شوید که به حق این عنوان را دریافت نموده است. این پارک باشکوه حدود 50 قله، 18 دریاچه یخی، تنگدره های شگفت انگیز و حیوانات و گیاهان مختلفی دارد.

پارک ملی سارک (Sarek National Park) در سوئد

اغلب می گویند این پارک آخرین طبیعت دست نخورده سوئد است که کمترین فعالیت انسانی در آن اجرا شده است. این پارک 100 یخچال طبیعی زیبا، 6 قله خوش منظره و چندین دره عمیق و رودهای خروشان دارد.

پیک دیستریکت (Peak District)، انگلستان

انگلستان پر از پارک های ملی زیباست، ولی این منطقه زیباترین و متفاوت ترین چشم اندازها را دارد. این پارک بهشت دوستداران پیاده روی و کوهنوردی، دوچرخه سواران و اسب سواران و افرادی است که به دنبال مناظر زیبا هستند. تپه های مخملی و معادن آهکی و غارها و دریاچه های اسرارآمیز آن از جاذبه های عمده این پارک محسوب می شوند.

پارک ملی هوهه تائرن (Hohe Tauern National Park) در اتریش

اولین پارک ملی اتریش هم بزرگترین ذخیره طبیعی در بخش اروپایی آلپ محسوب می شود و با رشته کوه های زیبای هوهه تائرن محاصره شده است. با حدود 40 قله باشکوه، این منطقه جایی است که احتمالاً در آن موقع را فراموش خواهید کرد. هوای تازه، مناظره شگفت انگیز و زیبایی طبیعی و بکر از مشخصات اصلی آن هستند.

پارک ملی اکرن (Écrins National Park) در فرانسه

رشته کوه اکرن یکی از زیباترین مناطق کوهستانی در آلپ اروپایی است. این منطقه متشکل از تمام مناظری است که می توانید تصورشان را بکنید: دریاچه ها، مراتع آلپی، یخچال ها، کوهستان های مرتفع، بیشه زارهای آلپی، درهای یخچالی و قله های مرتفع. همچنین حیات وحش خاص این منطقه که شامل عقاب ها، بزهای کوهی، مارموت و انواع قاقم ها می شود.

پارک ملی گورمه (Goreme National Park) در ترکیه

این پارک به خاطر فرم های صخره های آتشفشانی دودکشی و ویژگی های طبیعی سورئالش معروف است و یکی از غیرطبیعی ترین چشم اندازهای طبیعی را در جهان دارد. قدمت این پارک به سال 4000 قبل از میلاد برمی شود و فرم های صخره ای آن از یک سری فوران های آتشفشانی و فرسایش طبیعی تشکیل شده اند. این منطقه حالت سنتی، معنوی و اسرارآمیزی دارد.

لمینت دندان کامپوزیت دندان ایمپلنت

منبع: تاپ تراول
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1112

به "آشنایی با20 پارک ملی زیبای اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با20 پارک ملی زیبای اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید