ساخت مودم اینترنت کوانتومی با کمک آینه

به گزارش وبلاگ واحدی، پژوهشگران فیزیک کوانتومی علاوه بر محاسبات کوانتومی، اینترنت کوانتومی را نیز توسعه داده اند. اخیراً دانشمندان پیروز شدند تا فناوری ای را ایجاد کنند که در آن مودم های کوانتومی نیز مورد استفاده قرار گیرند.

ساخت مودم اینترنت کوانتومی با کمک آینه

اینترنت کوانتومی نوع اینترنت است که از نوع کنونی امنیت بالاتری داشته و همچنین امکان هک آن وجود نخواهد داشت. دانشمندان بسیاری علاوه بر کامپیوترهای کوانتومی تجاری و عملی، توسعه اینترنت کوانتومی را نیز در دستور کار خود قرار داده اند. در ادامه این مطلب از خبرنگاران درباره این فناوری جدید کوانتومی خواهید خواند.

آندریاس رایزر، فیزیکدان موسسه ماکس پلانک در آلمان در مورد اینترنت کوانتومی در آینده و برای ارتباط کامپیوترهای کوانتومی گفته است: به زودی این فناوری برای ارتباط مورد استفاده قرار می گیرد و قادر است قدرت محاسباتی کامپیوترهای کوانتومی را نیز افزایش دهد.

دانشمندان همچنین توانستند با استفاده از فیزیک کوانتومی فوتون های نوری را برای ذخیره اطلاعات مورد استفاده قرار دهند. بدین ترتیب امکان استفاده از شبکه های فیبر نوری کنونی نیز در اینترنت کوانتومی فراهم خواهد بود.

برای استفاده از اینترنت کوانتومی از عنصر شیمیایی اربیوم و الکترون های آن استفاده شده که تمایل زیادی به جهش کوانتومی ندارد. به همین دلیل محققان برای ساخت مودم های قابل استفاده در این فناوری از اتم های اربیوم و فوتون های اینفرارد در حال حرکت استفاده کردند. همچنین درون این مودم ها نوعی کابینت آینه مینیاتوری قرار داده شده که از سیلیکات ایتریوم ساخته شده است و دمای آن نیز تا منفی 271 درجه سلسیوس کاهش یافته است.

کریستال خنک شده اتمهای اربیوم تا حدودی پایدار بود و می توانند به صورت تعاملی دهها هزار بار فوتونهای اینفرارد را پرتاب کنند وجود آینه ها در این سیستم پرتاب کوانتومی را تا 60 برابر سریع تر می کند. این پرش امکان انتقال اطلاعات را نیز فراهم خواهد کرد. البته هنوز انتقال اطلاعات با مشکلاتی روبرو است و دانشمندان سعی دارند تا راه حل های جدیدی را برای آن پیدا کنند.

بیشتر بخوانید: برای مطالعه بیشتر مطلب هوش مصنوعی مدیریت چراغ راهنمایی منچستر بزرگ را بر عهده می گیرد را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1451

به "ساخت مودم اینترنت کوانتومی با کمک آینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت مودم اینترنت کوانتومی با کمک آینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید