علاقه داریوش ارجمند به بیلیارد

به گزارش وبلاگ واحدی، خبرنگاران: داریوش ارجمند بخاطر سینما عشقش را کنار گذاشت.

علاقه داریوش ارجمند به بیلیارد

داریوش ارجمند بازیگر پیشکسوت قدیمی ایران است. داریوش ارجمند فعالیت هنری خود را از ابتدای دهه شصت آغاز کرده است. داریوش ارجمند در ناخدا خورشید نقش بسیار ماندگاری را ایفا کرد. داریوش ارجمند امروز یکی از بزرگان سینما و تلویزیون و تئاتر ماست. همه چیز را درباره داریوش ارجمند می خوانید.

به گزارش خبرنگاران، بیلیارد پس از بوکس سینمایی ترین ورزش جهان است فیلم های مشهوری در جهان و ایران با موضوع این ورزش ساخته شده و قاب های تاریخی از سوپر استار های بزرگ پشت میز بیلیارد در حافظه ذهنی همه سینمادوستان به ثبت رسیده است .

پس از پیروزی انقلاب اسلامی بیلیارد از سینما حذف شد اما علاقه به بیلیارد در دل سینماگران ماند. در دهه 70 برخی سینماگران و چهره های مشهور هنری تا جزیره کیش میرفتند ، فقط به این خاطر که آنجا امکان بازی بیلیارد وجود داشت !

اما در میان بازیگران چهره ای هم هست که بنا به دلیلی کاری مجبور شد دست از عشقش بکشد ! داریوش ارجمند از دوران جوانی در مشهد عادت به بازی بیلیارد داشت و در این زمینه صاحب ادعا هم بود! وقتی برای تحصیل در فرانسه زندگی می کرد ، تنها تفریحش بیلیارد بود و در بازگشت به ایران تنها دلش برای بیلیارد اروپا تنگ میشد !

وقتی در دهه هشتاد بیلیارد آزاد و قانونی شد ، همه فکر می کردند ارجمند باشگاهی تاسیس و همیشه آنجا باشد اما داریوش ارجمند تنها کسی بود که هرگز - حتی در قالب نقش - دوباره کنار میز بیلیارد دیده نشد بازیگری که با ایفای نقش مالک اشتر در میان مردم به یاد آورده می شود ، آنقدر برای این شخصیت مذهبی احترام قائل است که برای همیشه دست از علاقه به بیلیارد کشید.

او نمی خواست و هنوز هم نمی خواهد که جوانی او را پای میز بیلیارد ببیند و در ذهنش - حتی به غلط - نقش مالک اشتر تداعی شود. این هزینه ای است که ارجمند معتقد است هنرمند باید برای معروفیت و محبوبیت بپردازد ، یعنی قربانی کردن یک عشق برای عشق بزرگتر که همان سینماست.

منبع: رکنا
انتشار: 25 اسفند 1400 بروزرسانی: 25 اسفند 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 2126

به "علاقه داریوش ارجمند به بیلیارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علاقه داریوش ارجمند به بیلیارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید