قالیباف: تعویق زمان کنکور لازم است

به گزارش وبلاگ واحدی، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بنظر می رسد تعویق زمان کنکور تا گذشتن از دوران پیک کرونا و خنک تر شدن هوا که امکان استفاده از ماسک بمدت چند ساعت را میسر کند، ضروری باشد.

قالیباف: تعویق زمان کنکور لازم است

به گزارش ایسنا، محمد باقر قالیباف در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک عید سعید قربان گفت: این عید سعید به معنای واقعی کلمه، عید امتحان الهی است. هر گاه بتوانیم با ایمان کامل به وعده ها و سنت های خداوند از این سختی ها عبور کنیم، ایمان و قدرت جدیدی به دست خواهیم آورد. ملت ما پس از ابتلائات منجر به وقوع اسلامی، قدرت شگفتی پیدا کرد تا از انقلاب محافظت کند و پس از عبور از فتنه های سال های اول انقلاب، توان پیدا کرد تا در دفاع مقدس دلیرانه مقاومت کنیم.

وی اضافه کرد: با ایستادگی مردم در برابر انواع فتنه های داخلی دهه های دوم و سوم انقلاب، در مدت زمانی کوتاه به چنان قدرتی دست یافتیم که پیچیده ترین نقشه های دشمنان را خنثی کنیم و نظم جدیدی را در منطقه غرب آسیا برقرار کنیم. در زمان فعلی هم دشمنان مردم ایران برای آسیب مالی به مردم طراحی پیچیده ای انجام داده اند. از همین رو اکنون در معرض امتحان عظیم کارآمدی و حل مسائل معیشتی جامعه قرار داریم. آموزه عید قربان به همه ما مسئولان کشور این است که اگر به وعده های تخلف ناپذیر خداوند اعتماد کنیم، بدون نیرنگ و ظاهرسازی و به معنای واقعی کلمه ارادۀ الهی را محقق کنیم و به جای خودمحوری و خودأیی، فداکاری و ایثار را سرلوحه اعمال و رفتار خود قرار دهیم و خود را یکسره وقف خدمت به مردم، یعنی وظیفۀ شرعی خود کنیم، پیروزی ما حتمی است و با عبور از این مرحله، ان شاءالله مردم ایران قدرتی مضاعف خواهند یافت و از مسائل کشور کاسته می گردد.

رییس مجلس ادامه داد: نقش مجلس شورای اسلامی و نمایندگان شریف مردم عزیز ایران برای عبور از این مرحلۀ سخت، اساسی و حیاتی است. اگر مجلس را متحول کنیم و پیگیر مسائل معیشتی مردم باشیم، موتور تحول و مدیریت مسائل در کشور به حرکت در می آید و اگر مجلسی ضعیف داشته باشیم، موتور پیشرفت کشور متوقف خواهد شد. از همین رو تحول مجلس و شکل دریافت مجلس قوی و فعال شرط لازم برای تحول اقتصاد کشور است.

قالیباف گفت: خدا را شاکریم که نظارت مردم بر تمامی رفتار ها و تصمیم های مجلس بسیار بیشتر از دوره های گذشته است و این را نعمت الهی می دانیم. نظارت مردمی را گامی اساسی در راستای پیشرفت کشور قلمداد می کنیم. وقتی انتظار از یک فرد زیاد است و به اقدامات او امید دارید، در برابر او سختگیرانه عمل می کنید؛ توجه مردم به تمامی تصمیمات این دوره از مجلس نشان دهندۀ همین امید و انتظار عمومی است و همۀ ما نمایندگان در قبال این انتظار وظیفۀ شرعی داریم.

وی با بیان اینکه از همین رو مطالبات مردم را سرمایۀ واقعی این مجلس می دانیم، گفت: قدردان دقت نظرها، مطالبات، نگرانی ها و فریاد های از سر دلسوزی مردم هستیم و از تمامی مردم عزیز تقاضا می کنیم تا در ادامه نیز همین طور

مطالبه گرانه بر مجلس نظارت نمایند و به کوچکترین نکاتی حساس باشند و آن را با صدای بلند و رسا مطالبه نمایند تا قطار مجلس با یاری خود مردم، درجه ای از ریل اصلی و قانونی خود زاویه پیدا نکند.

قالیباف توضیح داد: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی روز عید قربان نکات بسیار مهمی در مورد دو جریان موازی تحریم و تحریف اشاره کردند. این دو جریان دو لبۀ یک قیچی هستند تا راستا پیشرفت ملت ایران را مسدود سازند و کشور را به فروپاشی مالی برسانند. راستا تحریم به دنبال قفل کردن اقتصاد کشور و رساندن دولت به شرایط ورشکستگی کامل بوده است که به فضل خداوند پیروز نشده و پیروز نخواهند شد. برای به انتها رساندن جریان تحریم، جریان تحریف را شروع کردند تا مطالبات مردم را بربایند و با وارونه نمایی و بازنمایی رسانه ای، خواسته های مردم را آن طور که مورد پسند دشمنان ملت ایران است نمایش دهند و با تحریف واقعیات، کتمان قدرت کم نظیر ایران اسلامی و القای حس نا امیدی و کرختی، مردم را از ایجاد تحول نا امید نمایند. آن ها به خوبی می دانند که تا جوان های کشور به ایجاد تحول امیدوارند و نشاط دارند، هر توطئه ای را خنثی خواهند کرد. مسائل هست، دشمنی ها هست، جریان های نفوذی به شدت مشغول خرابکاری هستند، ولی بدانیم که تحول قریب الوقوع است. امید به آینده افراد سست عنصر و ناکارآمد و ناامید و یکجانشین را از صحنۀ مدیریت کشور در عرصه های گوناگون کنار خواهد گذاشت و نیروی جوان با استعداد خلاق و امیدوار و انقلابی را روی کار خواهد آورد. ناتوان ها کنار خواهند رفت و افراد توانمند چرخ تحول قریب الوقوع به نفع مردم را حرکت در خواهند آورد. جریان سومی وجود دارد که دو جریان تحریم و تحریف را تکمیل می نماید و آن هم جریان ناکارآمدی است. جریانی که مسئولیت ها را تصرف می نماید، ولی اولویت های کشور را پشت گوش می اندازد و باعث می گردد که تحریم ها اثر نمایند و تحریف ها، واقعی جلوه نمایند و کشور را سمت فروپاشی ذهنی سوق می دهند. ناکارآمد ها می دانند که سوت حرکت قطار گام دوم انقلاب اسلامی به حرکت درآمده است و دیگر جوان های کارآمد و انقلابی نخواهند گذاشت آن ها حرکت این قطار پرشتاب را کند نمایند و ستون پنجم دشمن خبیث ملت ایران باشند.

رییس مجلس گفت: دورۀ کار و کوشش و پیگیری مسائل مالی مردم شروع شده است. کاملا طبیعی است که در این راستا اشکالات و ضعف هایی وجود داشته باشد، اما بی تردید حرکت کلی که پیش روی ما درجهت قوی کردن مردم و در نتیجه ایجاد ایران قوی خواهد بود و ایران قوی که با قوی شدن تک تک مردم ایران بدست خواهد آمد، باعث پیروزی ما در جنگ اراده ها و شکست خوردن دو جریان تحریف و تحریم خواهد شد.

رییس مجلس گفت: رهبر معظم انقلاب همچون گذشته در سخنرانی روز عید قربان به طور صریح و شفاف اولویت های کشور در حوزۀ مسائل مالی را بیان کردند. همۀ نمایندگان مجلس و بدنۀ کارشناسی و تخصصی توانمند این مجموعه، خود را موظف و مکلف می دانند که این اولویت ها را در راس مسائل مورد توجه و پیگیری خود قرار دهند و از تمامی ظرفیت ها، تکرار می کنم تمامی ظرفیت های مجلس شورای اسلامی برای پیشبرد آن ها استفاده نمایند.

قالیباف گفت: بستۀ اقتصاد مردمی برای پیگیری همین اولویت های مالی در دستور کار مجلس قرار گرفته است و پیشبرد گام به گام آن چه با توجه به ظرفیت های قانون مجلس در تقنین و نظارت و چه با استفاده از ظرفیت شورای هماهنگی اقتصاد، تحولاتی اساسی در شرایط مالی کشور به خصوص به نفع محرومان و مستضعفان رقم خواهد زد؛ و ما خود را متعهد می دانیم این ریل گذاری را با دقت انجام دهیم و با جدیت بر اجرایی شدن آن نظارت کنیم.

وی توضیح داد: انجام تغییر اساسی نیازمند اراده های راسخ است و مجلس یازدهم چنین اراده ای دارد و تحول را رقم خواهد زد. در بعد نظارتی نیز، به طور شفاف و دقیق و به روز بر تمامی جزئیات نظارت خواهیم کرد و مطالبه گر اصلی توجه به اولویت های فوری اقتصاد خواهیم بود.

قالیباف اضافه کرد: از طرف دیگر رهبر معظم انقلاب تشکیل کارگروه ویژه برطرف موانع جهش فراوری را از سران سه قوه مطالبه کردند که اعلام می کنم به زودی این کارگروه با حضور جمعی از متخصصین با تجربه و کارشناسان جوان تشکیل خواهد شد و فرایند فعالیت های آنان که به تصمیم گیری های کلان جهت خواهد داد، به طور شفاف به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

رییس مجلس گفت: در خاتمه ضروری است اشاره کنم که نگران رعایت نشدن پروتکل های دقیق بهداشتی در کنکور سراسری هستیم. متاسفانه به وعده های داده شده در برگزاری کنکور دکتری عمل نشد و بی توجهی های تاسف آوری در برگزاری آن کنکور وجود داشت که خود نیازمند آنالیز دقیق تر و پیگیری است. این کوتاهی ها، نگرانی مردم در مورد برگزاری کنکور سراسری را بیشتر نموده است و بسیاری از نمایندگان مستمع نگرانی های والدین در مورد سلامت فرزندان خود بوده اند. بنظر می رسد تعویق زمان کنکور تا گذشتن از دوران پیک کرونا و خنک تر شدن هوا که امکان استفاده از ماسک بمدت چند ساعت را میسر کند، ضروری باشد. سلامت دانش آموزان عزیز ما، خط قرمز مجلس است و کمیسیون های بهداشت و آموزش مجلس وظیفه دارند تا اطمینان از رعایت بهترین تصمیم در این خصوص، مطالبات مردم را از مسئولین ذی ربط پیگیری نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1283

به "قالیباف: تعویق زمان کنکور لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قالیباف: تعویق زمان کنکور لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید