مستندساز ایرانی که به قطب جنوب رفت، مهمان شبکه مستند می شود

به گزارش وبلاگ واحدی، تهران (پانا) - سیدمانی میرصادقی، مستندساز نام آشنای حیات وحش مهمان جدیدترین قسمت برنامه نردبان است. او نخستین مستندساز ایرانی است که به قطب جنوب سفر کرده است.

مستندساز ایرانی که به قطب جنوب رفت، مهمان شبکه مستند می شود

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، شصت و نهمین قسمت از برنامه تلویزیونی نردبان جمعه 28 آبان ماه روی آنتن شبکه مستند می رود. این برنامه اختصاص به پرونده محیط زیست داشته و مستندهای محیط زیستی را بررسی کرده است.

سیدمانی میرصادقی مستندساز و فعال محیط زیستی، مهمان ویژه این قسمت از برنامه نردبان است. او در گفت وگو با حامد شکیبانیا درباره فیلم های مستند خود و تجربیاتش از ساخت مستند درباره چالش های محیط زیستی صحبت می کند. وی هم چنین درباره تلخ و شیرینی های مستندسازی از حیات وحش ایران صحبت می کند.

سیدمانی میرصادقی از مستندسازان فعال در عرصه محیط زیست ایران است که با تولید مستندهای متنوعی در دو دهه گذشته، به تبدیل به منبعی مهم برای پژوهشگران و مورخان طبیعت ایران شده است. از جمله مستندهای ساخته شده او می توان به حیات وحش ایران با صدای پرویز پرستویی، نگین تتیس، جان مرجان، تا به بیرجند و ... اشاره کرد. این مستندساز دارای تجربیات بین المللی زیادی نیز هست. او به عنوان اولین مستندساز ایرانی پای به قطب جنوب گذاشت و مستند جنوبگان را تولید کرد.

در بخش ثابت برنامه با عنوان گفت وجو، محمد حدادی و سیاوش جمالی درباره امکان و فرصت های عرضه فیلم مستند در عرصه بین المللی صحبت می کنند. هم چنین در کارگاه تجربه این هفته نردبان، میزگرد کلوزآپ و انتخاب سوژه با بهره گیری از نظریات تنی چند از مستندسازان مطرح بین المللی برگزار می شود.

همزمان با هفته کتاب، برنامه نردبان با یک آیتم متفاوت به استقبال کتابخوان ها رفته است. برشی از کتاب ایل راه تاراز، مجموعه یادداشت های فرهاد ورهرام از دو سال کوچ همراه چند خانوار از ایل بختیاری به شکلی متفاوت تصویرسازی شده و به نمایش درمی آید. هم چنین کتاب مباحثی در سینمای مستند نوشته کریم قربانزاده در برنامه معرفی می شود.

مستندباز با حضور فیلم مستند دی پالما اثری میلاد شفایی و پیشنهاد تماشای فیلم های مستند محیط زیستی اگر درختی بیفتد و خلیج کوچک از دیگر بخش های نردبان این هفته است.

نردبان مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که تلاش می کند به فیلم و عکس مستند با نگاهی تخصصی توجه کند. این برنامه با اجرای محمد (حامد) شکیبانیا، کارگردانی و تهیه کنندگی اصغر احمدپور و فاطمه بوربور با آیتم هایی متنوع جمعه ها ساعت 18:30 روی آنتن شبکه مستند می رود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 دی 1400 بروزرسانی: 4 دی 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 2038

به "مستندساز ایرانی که به قطب جنوب رفت، مهمان شبکه مستند می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مستندساز ایرانی که به قطب جنوب رفت، مهمان شبکه مستند می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید