میزان مصرف آب در تهران صعودی است

به گزارش وبلاگ واحدی، تهران (پانا) - شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت پایان پس از نزدیک به یک ماه میزان مصرف آب در تهران از میزان مصرف در مدت مشابه سال گذشته پیشی گرفت.

میزان مصرف آب در تهران صعودی است

به گزارش شرکت آب و فاضلاب استان تهران، مصرف آب شرب شهفرایندان تهرانی در روز شنبه 11 اردیبهشت ماه سال جاری به سه میلیارد و 292 میلیون لیتر رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل نزدیک به یک درصد افزایش را نشان می دهد.

هر چند طی دو روز گذشته شاهد بارندگی های پراکنده در استان تهران بودیم، اما این بارش ها اثری در جبران کمبود انباشته آب استان نخواهد داشت؛ چراکه بر اساس آمارهای رسمی، سهم بارش های استان تهران تا انتها فروردین 2.31 میلی متر بوده است.

مطابق گزارش شرکت آب و فاضلاب استان تهران طی هفته گذشته (از چهارم تا دهم اردیبهشت ماه) 23 میلیارد و 231 میلیون لیتر آب در تهران مصرف شده است و بیش ترین میزان مصرف نیز مربوط به روز سه شنبه هفته گذشته (سه میلیارد و 360 میلیون لیتر) بوده است.

این در حالی است که فرایند افزایش دمای هوا طی روزهای آینده شدت بیش تری می گیرد و همین مسئله روی میزان مصرف آب در تهران اثر می گذارد.

چنان چه در آمارها مشاهده می گردد، متوسط بیشینه دمای هوا هفته منتهی به 10 اردیبهشت ماه 29.9 درجه بوده که این رقم نسبت به مشابه سال قبل 7 درجه افزایش داشته است.

بر اساس گزارش رسمی شرکت آب منطقه ای تهران تا تاریخ 12 اردیبهشت ماه 1400حجم ذخیره سدهای استان تهران 794 میلیون مترمکعب بوده است که این رقم در سال گذشته 932 میلیون مترمکعب بوده است.

هم اکنون حجم سد لار 114 میلیون مترمکعب، سد لتیان 56 میلیون مترمکعب، سد ماملو 125 میلیون مترمکعب، سد طالقان 322 میلیون مترمکعب و سد امیرکبیر 177 میلیون مترمکعب است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1762

به "میزان مصرف آب در تهران صعودی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان مصرف آب در تهران صعودی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید