ناسا برای جلوگیری از ابتلا به کرونا یک گردنبند ساخته است

به گزارش وبلاگ واحدی، تمام شرکت های بزرگ دنیا درصددند تا با ایجاد فناوری ها و ساخت ابزارهای خاص به جلوگیری از ویروس کرونا کمک کنند. ناسا در اقدامی گردنبندی ساخته که به فرد یادآوری می کند دست آلوده را به صورت خود نزند.

ناسا برای جلوگیری از ابتلا به کرونا یک گردنبند ساخته است

به گزارش خبرنگاران، اعتمادآنلاین به نقل از cnet نوشت: ویروس کرونا همه مناسبات جهانی را تغییر داده است. تمام نهادها و سازمان های جهان در تلاش اند تا به سرانجام دادن اوضاع کنونی جهان که حاصل از شیوع گسترده ویروس کرونا است، کمک کنند. ویروس کرونا تمام جهان را درگیر کرده و ماه هاست که آثار مخربی بر زندگی مردم گذاشته، هر روز جان چندین هزار نفر را در سراسر جهان می گیرد. شرکت های بزرگ و نهادهای تاثیرگذار نیز به سهم خود سعی می کنند با ایجاد فناوری های جدید و کمک دریافت از تکنولوژی روز گامی هرچند کوچک در جهت نجات انسان ها از ویروس کرونا بردارند.

ناسا نیز در این میان دست روی دست نگذاشته و برای جلوگیری از ویروس کرونا گردنبندی تولید کرده است. آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا گردنبندی ساخته است که هدف از آن کاهش شیوع هرچه بیشتر ویروس کروناست. این گردنبند به فرد هشدار می دهد که نباید به صورت خود دست بزند. این گردنبند پالس (Pulse) نام دارد و یک آویز ساخته شده با پرینت سه بعدی است که از حسگر مجاورت (proximity) در آن استفاده شده و در صورت نزدیک شدن دست شما به صورت تان ارتعاشاتی تولید می کند. هنگامی که دست شما به چهره تان نزدیک تر شود ارتعاشات قوی تر می شوند.

ناسا در بروشوری در مورد این گردنبند نوشته است: هدف از ساخت پالس کاهش شیوع بیماری کووید-19 است که یکی از راه های انتقال آن تماس دست آلوده با صورت فرد و لمس چشم ها یا دهان و بینی است. این شیء می تواند پاسخی به این سوال باشد که فرد چند بار طی روز به صورت خود دست می زند. این عمل به صورت یک رفتار ناخودآگاه ظاهر می شود که ممکن است شخص توجهی به آن نشان ندهد. اصلاح این کار چالش برانگیز خواهد بود.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا توصیه می کند: ماسک بزنید، فاصله اجتماعی را رعایت کنید، سطوح را ضدعفونی کنید، مرتب دست های خود را بشویید و از تماس دست با صورت خودداری کنید.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها می گوید ویروس کرونا از طریق قطرات تنفسی منتقل می شود و وقتی فرد آلوده به ویروس سرفه، عطسه یا صحبت می کند گسترش می یابد. این قطرات می توانند روی سطوح یا در دهان یا بینی افرادی که در مجاورت با فرد بیمار هستند بنشینند.

ناسا گفته پالس به گونه ای طراحی شده که ارزان و ساختن آن بسیار ساده باشد به طوری که هر کسی بتواند آن را تولید کند. دستورالعمل های مونتاژ و لیستی از قطعات این گردنبند به رایگان برای استفاده عموم در دسترس همگان قرار گرفته است.

شرکت های بزرگ جهان نیز در اقداماتی کوشیده اند تا با به کار دریافت تکنولوژی بتوانند ویروس کرونا را شکست دهند. اپل، سامسونگ و گوگل نیز از دیگر غول های فناوری هستند که به روزرسانی هایی برای این گونه گردنبندها ارائه می کنند تا بتوانند به کاهش انتشار هرچه بیشتر ویروس کرونا مدد برسانند. سامسونگ و گوگل تایمر شست وشوی دست را روی ساعت های خود فعال کرده اند. اپل نیز در ساعت های خود این تایمر را ارائه کرده و با میموجی های ماسک دار مردم را به گذاشتن ماسک تشویق کرده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1248

به "ناسا برای جلوگیری از ابتلا به کرونا یک گردنبند ساخته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناسا برای جلوگیری از ابتلا به کرونا یک گردنبند ساخته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید