نامه به سران قوا در خصوص آلودگی هوای تهران

به گزارش وبلاگ واحدی، عضو شورای شهر تهران از نگارش نامه ای با امضای همه اعضای شورا خطاب به سران سه قوه در خصوص شرایط آلودگی هوای تهران اطلاع داد و گفت: این روز ها شرایط آلودگی هوای تهران بحرانی تر شده است.

نامه به سران قوا در خصوص آلودگی هوای تهران

به گزارش ایسنا؛ علی اصغر قائمی در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه در شرایط سخت آلودگی هوا قرار داریم و نامه ای با امضاء اعضا، خطاب به روسای قوای سه گانه کشور نوشته شده است، گفت: در این نامه آورده ایم که شهروندان تهران در امسال تنها دو روز هوای پاک تنفس کردند و این در حالیست که تعداد روز های ناسالم به بیش از 130 روز رسیده است و بنا به گفته مسئولان سالانه 26 هزار نفر در کشور به دلیل عوارض ناشی از آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند.

وی با بیان اینکه این روز ها شرایط آلودگی هوای تهران بحرانی تر شده است، گفت: فراوری 60 درصد از ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون به وسیله منابع متحرک همانند خودرو و موتورسیکلت است و تجارب پیروز سایر کشور ها نشان می دهد که غلبه بر این مشکل غیرقابل دسترس نیست و می توان با هماهنگی دستگاه ها نسبت به بهبود اوضاع اقدام کرد. به گونه ای که توسعه مترو و حمل و نقل پاک، اسقاط خودرو های فرسوده و جایگزینی موتور های برقی می تواند نقش موثری در کاهش هوا داشته باشد.

این عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: بعلاوه در این نامه به مسئله عدم اهتمام 26 دستگاه تاکید و اعلام کردیم که اگر همه دستگاه ها هماهنگ نباشند امیدی به بهبود شرایط هوا نیست و بعلاوه چند پیشنهاد دادیم که یکی از آن ها یاری به اسقاط واقعی خودرو ها است.

وی در خصوص ادامه پیشنهادات گفت: توسعه زیرساخت ناوگان حمل و نقل عمومی با تزریق یک هزار واگن مترو و 4000 اتوبوس به تهران، یاری به تسهیل ورود خودرو و موتور های برقی، برخورد قاطع با خاطیان و ترک فعل دستگاه های متولی از درخواست های ما در این نامه بود.

قائمی در خاتمه اضافه کرد: ما اعضای شورا به عنوان نمایندگان مردم ضمن عرض پوزش از مردم تهران بابت استنشاق چنین هوایی از سران قوای کشور می خواهیم که با صدور دستوراتی عاجل به بهبود شرایط هوای تهران یاری نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 14 دی 1401 بروزرسانی: 14 دی 1401 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 2322

به "نامه به سران قوا در خصوص آلودگی هوای تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه به سران قوا در خصوص آلودگی هوای تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید