نخستین آزمایش تاکسی پرنده به وسیله ناسا

به گزارش وبلاگ واحدی، ناسا برای اولین بار یک تاکسی هوایی(eVTOL) را آزمایش می نماید.

نخستین آزمایش تاکسی پرنده به وسیله ناسا

ناسا بر اساس یک اعلام در وب سایت رسمی خود، برای اولین بار در حال آزمایش یک هواپیمای عمود پرواز تمام برقی(eVTOL) است که به وسیله شرکتی به نام Joby Aviation پیشرفته است. این می تواند شروع یک انقلاب در صنعت هوافضا باشد.

آزمایشات این تاکسی پرنده تازه بخشی از کمپین ملی ناسا برای پویایی هوایی پیشرفته(AAM) است که با هدف یافتن و تجزیه و تحلیل شکاف در مقررات و سیاست های کنونی اداره هوانوردی فدرال، در کوشش برای ادغام هواپیماهای عمودپرواز در سیستم هوایی ملی انجام می گردد.

به عبارت دیگر، چندین رویداد با هم هم پوشانی دارند، از ارتقاء مهندسی این سیستم پرواز نوپا گرفته تا به روزرسانی لجستیکی برای نسل بعدی سرمایه گذاری های فضایی دولتی و خصوصی از جمله تاکسی های پرنده.

قطعا این کمپین چندین سال در چندین مکان مختلف ادامه خواهد داشت، اما آزمایش های فعلی این تاکسی پرنده روز آدینه 10 سپتامبر در پایگاه پرواز این شرکت در کالیفرنیا به سرانجام می رسد.

دیویس هاکنبرگ، مدیر ادغام ماموریت AAM ناسا می گوید: آزمایش توسعه این کمپین ملی یک گام مهم استراتژیک در اهداف ناسا برای تسریع جدول زمانی صنعت AAM است.

وی اضافه کرد: این سناریوهای آزمایشی به اطلاع از شکاف در استانداردهای کنونی یاری می نماید تا از پیشرفت صنعت هوافضا در ادغام وسایل نقلیه AAM در حریم هوایی بهره مند گردد. ناسا در این دور آزمایش، اطلاعاتی از این تاکسی پرنده که برای خدمات تجاری مسافران طراحی شده است، جمع آوری می نماید و این داده ها کمپین ملی AAM را برای اولین مجموعه آزمایش های بیشتر با سناریوهای پروازی پیچیده تر و وسایل نقلیه صنعتی دیگر در سال 2022 آماده می نماید.

در حالی که تاکسی پرنده جابی سناریوهای آزمایشی خود را پشت سر می گذارد، تیم ناسا بر تجزیه و تحلیل حرکت آن، مشخصات صوتی و نحوه ارتباط آن با کنترل کننده ها، استقرار مجموعه ای شامل بیش از 50 میکروفون، علاوه بر امکانات صوتی متحرک برای مدل سازی مشخصات صوتی این هواپیما در مراحل مختلف پرواز تمرکز می نماید.

جو بن بویرت مدیرعامل و بنیان گذار شرکت Joby Aviation گفت: کمپین ملی AAM ناسا برای پیشبرد درک علمی و پذیرش عمومی هواپیماهای eVTOL بسیار مهم است. ما بسیار مفتخریم که در 10 سال گذشته با ناسا در زمینه پروازهای الکتریکی همکاری نزدیکی داشته ایم و اولین شرکت eVTOL هستیم که در چارچوب این کمپین پرواز نموده است.

هنگامی که کمپین ملی AAM به طور کامل در استانداردهای ملی حریم هوایی گنجانده گردد، ناسا انتظار دارد هواپیماهای نسل بعدی eVTOL علاوه بر سایر وظایف در خدمت منافع عمومی، به یک سیستم ارزان برای حمل و نقل بار و مسافر تبدیل شوند. این حمل و نقل می تواند شامل پهپادهای تحویل بسته، امکانات پزشکی و البته تاکسی هوایی باشد.

کمپین ملی AAM نقش مهمی در تغییر طرز تفکر ما در خصوص حمل و نقل هوایی، ترافیک هوایی و نوآوری در هوافضا، چه در ایالات متحده و چه در خارج از این کشور ایفا خواهد نمود و به اسم یک کاتالیزور برای جامعه عمل می نماید.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 شهریور 1400 بروزرسانی: 12 شهریور 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1917

به "نخستین آزمایش تاکسی پرنده به وسیله ناسا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین آزمایش تاکسی پرنده به وسیله ناسا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید