نمایندگان با توهین در پی یافتن نقش خود نباشند

به گزارش وبلاگ واحدی، تهران (پانا) - نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات توهین آمیز بعضی نمایندگان مجلس به رئیس جمهوری، تخریب مسوولان نظام را آدرس اشتباه دادن به مردم توصیف کرد و گفت اتهام زنی، تخریب و به سخره دریافت و زیر سوال بردن برای نشان دادن خط و خطوط خود، راه و روش مناسبی برای سر و سامان دادن به مسائل کشور نیست.

نمایندگان با توهین در پی یافتن نقش خود نباشند

به گزارش ایرنا، قاسم میرزایی نیکو در واکنش به اظهارات توهین آمیز بعضی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به رییس جمهوری، تخریب مسوولان نظام را آدرس اشتباه دادن به مردم توصیف کرد و گفت: مجلس باید طبق فرمایشات رهبری، راه چاره مسائل بیابد و بدون فرافکنی به مردم شرح دهد. اگر نمایندگان می خواهند برای مجلس کار جدیدی انجام دهند باید کاری نمایند که شرایط کشور بهتر گردد نه اینکه با اتهام زنی و توهین در پی یافتن نقش و صندلی خود باشند.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس دهم، با اشاره به بیانات رهبر انقلاب اسلامی که فرموده اند همه مسائل ما در خارج از کشور و علاج آن در داخل است، اضافه کرد: باید بدانیم اقداماتی چون اتهام زنی، تخریب و به سخره دریافت و زیر سوال بردن برای نشان دادن خط و خطوط خود، راه و روش مناسبی برای سر و سامان دادن به مسائل کشور نیست.

میرزایی نیکو درباره سکوت رییس مجلس برابر رفتارهای خارج از عرف بعضی نمایندگان، با اشاره به سفرهای استانی نمایندگان تحت عنوان نظارت میدانی، گفت: علی لاریجانی در دوران ریاست خود در مجلس دهم، برای مراسم و افتتاح به سفرهای استانی می رفت و وقتی هم که در قم بود وقت خود را صرف رسیدگی به مسائل مردم این شهر می کرد. بنابراین سفرهای استانی نماینده مردم تهران چه مسئله ای از سایر شهرها و استان ها حل می نماید؟

وی اضافه کرد: آنها برای اینگونه اقدامات باید با سازمان برنامه و بودجه و وزیر هماهنگ نمایند تا آنها این کارها را انجام دهند. آنها بهتر است فرصت اندک خود را برای شنیدن و رسیدگی به مسائل مردم تهران که به آنها رای داده اند، اختصاص دهند.

نماینده ادوار مجلس ادامه داد: اینکه گروهی از نمایندگان به عنوان سفرهای نظارتی به استان ها بروند، به عنوان مثال نماینده مردم شهرهای شمالی به جنوب کشور برود، جز تداخل در کار مسوولان، نمی توانند برای آن منطقه راه چارهی داشته باشد اینگونه سفرها نه نظارتی بلکه نوعی کار اجرایی است. نماینده های همان شهرستان به عنوان نماینده های مجمع آن استان می توانند این کارها را پیگیری نمایند. هر نماینده هفته ای یکبار در حوزه انتخابیه خود حضور پیدا می نماید و به مسائل مربوط به منطقه خود رسیدگی کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1403

به "نمایندگان با توهین در پی یافتن نقش خود نباشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایندگان با توهین در پی یافتن نقش خود نباشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید