هزینه تماس با کشورهای دنیا چقدر است؟، کانادا ارزان ترین کشور

به گزارش وبلاگ واحدی، خبرنگاران: هزینه یک دقیقه مکالمه با کشورهای دیگر دغدغه بسیاری از کسانی است که دوستی در کشورهای دیگر دارند اما نمی دانند برای تلفن زدن چقدر باید بپردازند، بر این اساس لیست هزینه را براساس کشورها از کمترین که کانادا هست، ارائه می دهیم.

هزینه تماس با کشورهای دنیا چقدر است؟، کانادا ارزان ترین کشور

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات وبلاگ واحدی، بارها پیش آمده که به حسب احتیاج یا فوریت مجبور به برقراری تماس تلفنی همراه با کشورهای خارجی شده ایم اما به محض شماره گیری همیشه این سوال در ذهن مان بوده چه میزان صحبت کنم تا نهایتا چقدر بپردازم.

ارتباطات بین المللی مسلما احتیاجمند محاسبه ترافیک شبکه بر حسب ارز رایج و توافقی بین کشورهای طرفین مکالمه است و از این حیث مکالمه صوتی به دلیل پیچ و تابی که در گذر از دروازه های بین المللی دارد به مراتب گران تر از داخل کشور خواهد بود.

اما معمولا همان مشترکی که تماسی را برقرار نموده و دغدغه این را دارد که چه میزان هزینه باید آخر برج بپردازد، اطلاع دقیقی از مکالمات بین المللی ندارد و نمی داند در چه کشوری تعرفه ها به چه نحوی محاسبه می گردد.

برای برطرف چنین دغدغه ای اشاره ای به تعرفه مکالمات صوتی و تماس های برقرار شده از داخل کشور با خارج خواهیم داشت.

کانادا و آمریکا برخلاف اینکه در بسیاری از موضوعات موضع خود را صراحتا در برابر ما اعلام نموده اند اما در این زمینه ارزان ترین تعرفه را دارند و برای هر دقیقه مکالمه با این کشورها باید 70 تومان پرداخت.

هاوایی، هنگ کنگ، سنگاپور وویرجین آمریکا هم از کشورهایی هستند که تعرفه آن ها به نسبت ارزان است و بابت هر دقیقه 100 تومان از ایرانی ها می گیرند و بعد از این کشورها هم هند، مالزی و تایلند آمده اند که بابت هر دقیقه مکالمه با آن ها باید 150 تومان پرداخت کرد.

حال پیش از اینکه اسامی تمامی کشورها را به ترتیب بر حسب تعرفه اعمالی برای مکالمات صورت گرفته از ایران بیان کنیم به ترتیب بیشترین نرخ هایی را هم که برای تماس های بین المللی وجود دارد، عنوان می کنیم و بعد از آن کشورهایی که بین این دو رده قرار دارند را می آوریم.

اسانسیون، تیمور شرقی، Inmarsat 8705، Inmarsat 87039، Inmarsat 87078، Inmarsat 87059، Inmarsat 87061-8، نیوئه، جزایر نور فولک، سائوتومه و پرینسیپ و توکلائو بابت هر دقیقه مکالمه ایرانی ها با شهروندان کشورشان 10 هزار تومان می گیرند.

کشورهای دیگو گارسیا، جزایر فالکلند (مالویناس)، Inmarsat 87076، Inmarsat 87030-7، ماداگاسکار، مونتسرات، نائورو، سنت هلن، جزایر سلیمان، ماهواره ثریا، توالو و وانواتو 6 هزار تومان برای هر دقیقه مکالمه و جزایر کوک، کوبا، گرینلند، Inmarsat 87077، مالدیو، موریتانی، کره شمالی و والیس و فوتونا بابت هر دقیقه مکالمه 4 هزار تومان طلب می نمایند.

حال کشورهایی که در میان این دو رنج تعرفه قرار دارند نیز در برقراری مکالمات همراه از ایران رنج های خود را می گیرند که براساس سطح تعریف شده است و توضیحات آن در ادامه می آید:

گفتنی است که سطوح تعرفه های بالا که از سطح چهارم آغاز و به سیزدهم ختم می گردد برای مکالمات بین المللی همراه بر حسب قیمت به توضیح زیر است:

سطح چهارم: 250

سطح پنجم: 350

سطح ششم: 550

سطح هفتم: 700

سطح هشتم: 900

سطح نهم: 1000

سطح دهم: 1500

سطح یازدهم: 2000

سطح دوازدهم: 2500

سطح سیزدهم: 3000

منبع: تسنیم
انتشار: 4 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 315

به "هزینه تماس با کشورهای دنیا چقدر است؟، کانادا ارزان ترین کشور" امتیاز دهید

5 کاربر به "هزینه تماس با کشورهای دنیا چقدر است؟، کانادا ارزان ترین کشور" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.8 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه تماس با کشورهای دنیا چقدر است؟، کانادا ارزان ترین کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید