هشتمین فلوشیپ ناشران جهان در استانبول برگزار می شود

به گزارش وبلاگ واحدی، رضا حاجی آبادی، مدیر انتشارات هزاره ققنوس در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران ، با اشاره به برگزاری هشتمین فلوشیپ ناشران جهان در استانبول، گفت: انجمن مطبوعات و حق انتشار ترکیه با حمایت وزارت فرهنگ و گردشگری این کشور این برنامه را هرساله برگزار می کنند.

هشتمین فلوشیپ ناشران جهان در استانبول برگزار می شود

وی با بیان اینکه این رویداد سالانه با استقبال گسترده، ناشران کشورهای مختلف همراه است، اضافه نمود: در حاشیه این برنامه سه روزه، جایزه حق انتشار استانبول به دو ناشر اهدا می شود؛ ناشر نخست حدود 100 هزار لیر دریافت خواهد کرد.

حاجی آبادی با بیان اینکه در هفتمین دوره این فلوشیپ 332 ناشر و آژانس ادبی از 72 کشور حضور داشتند، ادامه داد: در جریان برگزاری این رویداد حدود 3 هزار نشست فیزیکی و مجازی با حضور ناشران، آژانس های ادبی و فروشندگان رایت کتاب برگزار شد، امسال نیز طبق اطلاعات سایت، این فلوشیپ حدود 552 ناشر، آژانس ادبی و فر وشنده رایت از 72 کشور حضور خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه هر سال یک کشور، میهمان ویژه این رویداد است، تاکید کرد: امسال ازبکستان میهمان ویژه است و طبق برنامه ریزی های اجرا شده حدود 5 هزار قرار ملاقات برای این برنامه سه روزه ترتیب داده شده است. 3هزار قرار آن حضوری و مابقی در قالب مجازی و آنلاین است.

حاجی آبادی همچنین از برپایی این فلوشیپ در کتابخانه رمی استانبول خبر داد و گفت: هر سال این برنامه در یک هتل برگزار می شد اما امسال در این کتابخانه که مساحتی در حدود 51 هزار مترمربع دارد، به عنوان بزرگترین کتابخانه استانبول برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: قرار بود این فلوشیپ اسفندماه 1401 برگزار شود اما به دلیل زلزله در ترکیه به خردادماه موکول شد.

حاجی آبادی با اشاره به حضور انتشارات هزاره ققنوس در این فلوشیپ توضیح داد: در دو دوره قبل در این فلوشیپ حضور داشتم و برنامه های مختلفی مثل قرار ملاقات با ناشران و آژانس های ادبی مختلف را در سایه آن برگزار کردیم، امسال نیز حضور نشر هزاره ققنوس مبتنی بر تقویت جایگاه ناشران ایرانی در عرصه بین الملل است؛ همچنین نشست های مختلفی را پیش بینی کردیم.

به گفته وی، نمایش فرهنگ مکتوب ایران در عرصه بین الملل و نشان دادن اهمیت حق انتشار برای نشر داخلی همچنین معرفی کتاب های تازه منتشر شده هزاره ققنوس از دیگر برنامه های نشر است.

به گزارش ایبنا؛ هشتمین فلوشیپ ناشران جهان از 16 تا 18 خرداد در کتابخانه رمی استانبول برگزار خواهد شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 18 خرداد 1402 بروزرسانی: 18 خرداد 1402 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 2389

به "هشتمین فلوشیپ ناشران جهان در استانبول برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشتمین فلوشیپ ناشران جهان در استانبول برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید