آشنایی با پارک ملی صد جزیره فیلیپین (تور ارزان فیلیپین)

به گزارش وبلاگ واحدی، فیلیپین کشوری است که در غرب اقیانوس آرام و در جنوب شرقی قاره آسیا واقع شده است. جنگل های استوایی زیبا و سرسبزی را به علت داشتن آب و هوای گرمسیری دریایی و رطوبت زیاد می توان در این کشور شاهد بود امروز ما در مجله خبرنگاران می خواهیم شما را با پارک ملی صد جزیره فیلیپین آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید برای تماشای پارک ملی فیلیپین.

آشنایی با پارک ملی صد جزیره فیلیپین (تور ارزان فیلیپین)

برای دیدن زیباترین کشور جنوبی شرقی آسیا با تور ارزان فیلیپین همراه باشید. و از مانیل شهری زیبا در فیلیپین دیدن کنید.

پارک ملی فیلیپین

در خلیج لینگاین در شمال فلیپین 124 جزیره پراکنده وجود دارد که با یکدیگر تشکیل پارک ملی صد جزیره فلیپین را می دهند. جالب است بدانید که از میان این جزیره ها تنها سه جزیره قوزون، بچه ها و جزیره حاکم مکان مناسبی برای گردش و سرگرمی است و جزیره های دیگر عملا نمی توان از آن ها بهره برداری و استفاده سرگرمیی کرد. قدمت این جزایر شاید به دومیلیون سال قبل برسد و تقریبا مساحتی حدود 76/16 کیلومتر مربع را در بر می گیرند. جزیره های مرجانی که واقعا زیبا و تماشایی هستند و در هیچ جای جهان نمی توان مانند آن ها را دید. طوفان و پدیده های جوی و عوامل انسانی مانند ماهی گیری های بی رویه به وسیله ماهیگیران سبب شده است که مرجان های زیر آب بعضی از این جزایر رو به نابوی برود. از بین این 124 جزیره جزیره هایی که دارای ساحل می باشند در موقع تعطیلات پر از جهانگرد و مسافر می شوند که برای گذراندن تعطیلات و شنا و غواصی به این منطقه آمده اند. پایه اغلب این جزایر در اثر جذر و مد آب در طی صد ها هزار سال فرسایش یافته و سبب شده است که جزایر شکلی شبیه به قارچ به خود بگیرند.

جاذبه های طبیعی پارک ملی فیلیپین

گفته می گردد که این جزایر که امروزه به صورت پراکنده مشاهده می کنیم می تواند تکه های جدا شده از صخره ای مرجانی دریای باستانی باشد که در طی سالیان دراز به این شکل درآمده و پایین رفتن آب دریا موجب شده است که الان ما بتوانیم آن ها را به این صورت ببینیم. تنها راهی که بتوان به بافت مرجانی این جزیره یاری کرد و آن ها را از خطر نابودی نجات داد این است که شرایط مساعدی برای افزایش جمعیت صدف های غول پیکر آماده بگردد، چون این صدف ها در جهت بهبود بافت مرجانی مفید هستند و این کاری است که در بولینوا، دانشگاه علوم و فنون دریایی فلیپین در حال اجرا آن است. بعلاوه برنامه هایی به وسیله مقامات شهر آلامینوس از سال 2005 تدوین شده است تا بتوان این پارک ملی را حفظ نمود برای مثال ماهیگیری غیر قانونی را کاملا در این مکان ها ممنوع نموده اند و بعلاوه اجازه غواصی و شیرجه فقط در مکان های معین شده داده می گردد. تا شاید بتوان از این طریق به بهبود اوضاع این این جزایر و پارک های ملی فیلیپین یاری کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 19 دی 1401 بروزرسانی: 19 دی 1401 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 2325

به "آشنایی با پارک ملی صد جزیره فیلیپین (تور ارزان فیلیپین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با پارک ملی صد جزیره فیلیپین (تور ارزان فیلیپین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید