آمریکا به کره شمالی یاری در مبارزه با کرونا را پیشنهاد داد

به گزارش وبلاگ واحدی، کره شمالی با استقبال از آنچه نامه ای از جانب دونالد ترامپ به کیم جونگ اون خواند، گفت این نشانه ای از روابط ویژه و بسیار محکم شخصی میان این رهبران، به رغم تنش های اخیر است.

آمریکا به کره شمالی یاری در مبارزه با کرونا را پیشنهاد داد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام ارشد دولت ترامپ تایید کرد که رئیس جمهوری آمریکا نامه ای به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی فرستاده و گفته است این با کوشش های او سازگار است که در دوره کنونی همه گیری با رهبران دنیا تعامل داشته باشد.

این مقام گفت، رئیس جمهوری آمریکا مایل به ادامه ارتباط ها با رئیس کیم است.

به نوشته رسانه ای در کره شمالی ترامپ طی نامه ای به رهبر کره شمالی خواست خود را برای پیشرفت در روابط دو کشور وهمکاری به قصد مبارزه با کرونا اعلام نموده است. پیونگ یانگ تا به امروز هیچ مورد ابتلا به کرونا گزارش ننموده است.

به گزارش رویترز به نقل از خبرگزاری کی سی ان ای (KCNA) متعلق به دولت کره شمالی، دونالد ترامپ نامه ای به قصد بهبود بخشیدن به روابط آمریکا با کره شمالی به کیم جونگ اون نوشته است.

خبرگزاری کره شمالی با استناد به کیم یو جونگ، خواهر رهبر این کشور، گزارش داد که ترامپ قصد خود را برای همکاری در زمینه مبارزه با اپیدمی ابراز داشته و گفته که مشاهده کوشش های رهبر این کشور برای محافظت از مردمش در برابر خطر جدی اپیدمی او را متأثر نموده است.

این خبرگزاری چیزی درباره تاریخی که رهبر کره شمالی نامه ترامپ را دریافت نموده، ننوشته است.

رسانه های کره شمالی این خبر را در حالی منتشر نموده اند که این کشور بامداد شنبه 21 مارس دو موشک بالستیک کوتاه برد را به سمت دریای ژاپن شلیک کرد.

در واکنش به پرتاب دو موشک بالستیک از سوی کره شمالی، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، شورای امنیت ملی این کشور را به تشکیل جلسه فراخواند.

همچنین وزارت دفاع کره جنوبی آزمایش موشکی کره شمالی را اقدامی بسیار نامتناسب در زمانی که دنیا درگیر ویروس کرونا است، نامید.

کره شمالی تا به امروز هیچ موردی از ابتلای شهروندانش به کرونا اعلام ننموده است، اما احتمال زیادی وجود دارد که شیوع بیماری به این کشور هم رسیده باشد.

مذاکرات اتمی میان کره شمالی و آمریکا پس از اجلاسی ناموفق در فوریه سال پیش نیمه کاره ماند. آمریکا و سازمان ملل تحریم هایی را علیه کره شمالی به خاطر برنامه های اتمی و موشکی این کشور مقرر نموده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1038

به "آمریکا به کره شمالی یاری در مبارزه با کرونا را پیشنهاد داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا به کره شمالی یاری در مبارزه با کرونا را پیشنهاد داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید