اعلام نتایج نهایی انتخابات انگلیس؛ پیروزی مطلق محافظه کاران

به گزارش وبلاگ واحدی به نقل از بی بی سی، با اعلام نتایج انتخابات پارلمانی در حوزه رای گیری سنت ایوس، نتیجه نهایی انتخابات سراسری انگلیس اعلام شد.

اعلام نتایج نهایی انتخابات انگلیس؛ پیروزی مطلق محافظه کاران

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

براساس آخرین نتایج انتخابات مجلسی انگلیس، حزب محافظه کار به رهبری بوریس جانسون، از میان 650 کرسی، 365 کرسی را بدست آورد. بر این اساس حزب محافظه کار اکثریت مطلق کرسی های مجلس عوام را از آن خود کرد و در مقایسه با دور قبلی انتخابات، 47 کرسی را بیشتر به دست آورده است.

حزب کارگر نیز دومین حزب انگلیس در این انتخابات تنها 203 کرسی مجلس را بدست آورد که در مقایسه با انتخابات پیشین، 59 کرسی مجلسی خود را از دست داد و متحمل شکستی بزرگ شد.

اما در این میان حزب ملی اسکاتلند با افزایش تعداد کرسی های خود در مجلس که 13 کرسی بیشتر از دوره قبل است، پیروز به کسب 48 کرسی مجلس شد.

حزب لیبرال دموکرات، چهارمین حزب مجلس انگلیس است که با از دست دادن 1 کرسی خود، تنها 11 کرسی مجلس را توانست به دست آورد.

پنجمین حزب انتخابات اخیر انگلیس نیز، حزب وحدت طلب دموکراتیک، موسوم به دی یو پی بود که با از دست دادن 2 کرسی مجلسی در مقایسه با دور پیشین مجلس، تنها 8 کرسی را بدست آورد.

همچنین سهم نامزدهای مستقل نیز در این اننتخابات 15 کرسی بود که در مقایسه با دور قبلی نیز کرسی های مستقل به میزان 2 نفر افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 701

به "اعلام نتایج نهایی انتخابات انگلیس؛ پیروزی مطلق محافظه کاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام نتایج نهایی انتخابات انگلیس؛ پیروزی مطلق محافظه کاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید