انعقاد تفاهم نامه همکاری تأسیس و راه اندازی شهر سلول در تبریز

به گزارش وبلاگ واحدی، این تفاهم نامه که به امضای علی جهانگیری، معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی و محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز رسید با حمایت راهبردی معاونت علمی و فناوری (ستاد سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری) و استانداری آذربایجان شرقی در راستای تأسیس شهر سلول و شتاب دهنده تخصصی غیردولتی ذی ربط در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، عملیاتی می گردد.

انعقاد تفاهم نامه همکاری تأسیس و راه اندازی شهر سلول در تبریز

همکاری اقتصادی، علمی و فناورانه در ایجاد شهر سلول و شتاب دهنده تخصصی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در تبریز از محورهای اصلی این تفاهم نامه است.

شهر سلول، یک پارک علم و فناوری تخصصی است که مبتنی بر زیست بوم شتاب دهی کلنی های علمی و شرکت های کوچک و نوپا فعالیت می نماید به طوریک ه حمایت و توانمند سازی و شتاب دهی به تجاری سازی ایده های کلنی های علمی و شرکت های دانش بنیان متشکل از اعضای هیات علمی، محققین، نخبگان و دانش آموختگان جوان از بارزترین صفات آن است.

هدف اصلی شهر تخصصی علم و فناوری سلول، توسعه و بومی سازی علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در سطح ملی است. این شهر به دنبال متمرکز نمودن تجارب، بهبود دسترسی دانش آموختگان و فراوری کنندگان، شتاب دهی به تجاری سازی ایده های نوآورانه شرکت ها، ارتباط نظام مند با سایر مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی است.

بخش های مختلف شهر سلول شامل شتاب دهنده تخصصی مجهز به امکانات و تجهیزات جامع، مرکز خدمات و کارازمایی های بالینی سلول درمانی، مرکز خدمات علمی و آموزشی، مزرعه حیوانات آزمایشگاهی، شهرداری تخصصی و حوزه مدیریت، مرکز حمایت مالی، تامین تسهیلات و فن بازار مرکز منتورینگ و مشاوره حقوقی از شرکت های دانش بنیان است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 آذر 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 67

به "انعقاد تفاهم نامه همکاری تأسیس و راه اندازی شهر سلول در تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انعقاد تفاهم نامه همکاری تأسیس و راه اندازی شهر سلول در تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید