برای داشتن یک سال بهتر این کتاب ها را بخوانید!

به گزارش وبلاگ واحدی، سبک زندگی شهری باعث شده تا در زندگی با پستی و بلندی های بسکمک داشته باشیم و با چالش های زیادی روبرو شویم. کتاب های روان شناسی به ما کمک می کند تا شناخت بیشتر و بهتری نسبت به خود و اطرافیانمان داشته باشیم.

برای داشتن یک سال بهتر این کتاب ها را بخوانید!

در واقع کتاب های روان شناسی به ما کمک می کنند تا ارتباط بهتری با جامعه خود برقرار کنیم. در این مطلب به معرفی سه کتاب پرفروش و محبوب در حوزه روان شناسی می پردازیم تا در سال جدید هنگام برخورد با انواع چالش ها تصمیمات بهتری بگیریم.

اثر مرکب

از جهاتی، کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی را می توان جان کلام کتاب هایی دانست که در دهه های گذشته در زمینه توانمندسازی و رسیدن به موفقیت منتشر شده اند. شاید به همین خاطر باشد که شماری از نام آورترین اساتید جهانی این رشته، نظرشان را در مورد این کتاب نوشته اند و همگان را به مطالعه دقیق و حتی چندباره آن دعوت کرده اند. فلسفه و تفکر پشت این کتاب می تواند به حدی اثرگذار شود و تحول ایجاد کند که هیچ بعید نیست در سال های آینده گروه هایی در فضاهای آن لاین و آف لاین شکل بگیرند که حامل اندیشه اثر مرکب باشند.

تمرین نیروی حال

کتاب قدرت نیروی حال توسط کسی نوشته شده که در سال 2011 به عنوان تأثیرگذارترین شخصیت معنوی جهان معرفی شد و روزنامه نگار نیویورک تایمز در سال 2008 عنوان محبوبترین نویسنده معنوی را به او داد. اکهارت تول در حالی به یک نویسنده و معلم معنوی معروف تبدیل شد که تا پیش از 29 سالگی بیشتر سال های زندگی اش را در افسردگی گذرانده بود. او پس از انتشار دو کتاب زمین نو و تمرین نیروی حال به شهرت رسید و با به اشتراک گذاشتن تجربه عینی خود در کشف گوهر زندگی، کتاب تمرین نیروی حال را به کتابی معروف و پرفروش تبدیل کرد. این کتاب صوتی حاوی تمریناتی برای تقویت نیروی حال و زندگی در لحظه است و با ارائه راهکارها و مراقبه هایی برای خلاصی از دردها، رنج ها و تمامی الگوهای رفتاری کهن و منفی، خواننده را به زندگی در لحظه کنونی فرا می خواند.

جرات داشته باش

کتابی برای بالابردن اعتماد به نفس یکی از کتاب هایی که به تازگی در حوزه روانشناسی به پیشخوان کتابفروشی ها اضافه شده، جرات داشته باش نام دارد. این کتاب سعی دارد با زبانی ساده و کاربردی راه های افزایش اعتماد به نفس را به مخاطبان خود آموزش دهد. نقطه قوت این کتاب این است که یک روانپزشک براساس تجربیات بالینی اش این کتاب را نوشته است.

دکتر فردریک فانژه در مقدمه این کتاب نوشته است: به عنوان یک روانپزشک، متوجه شدم که کمبود اعتماد به نفس، مشکل اصلی تمام افرادی است که اقدام به درمان کرده اند. رنج های عاطفی یا شغلی بی شماری از این کمبود اعتماد به نفس ناشی می شود: ترس از انجام کارهای اشتباه، ترس از قضاوت شدن، ترس از دوست داشتن و دوست داشته شدن.

در عملکرد ذهنی ما اعتماد به نفس فراتر از یک چرخ دنده ساده نقش دارد: اعتماد به نفس همچون قلب یک هرم است که اساس آن، اعتماد داشتن به خود است؛ از سنین نوجوانی شکل می گیرد و در نهایت، هنگام تأیید خود بروز می کند. بنابراین، اعتماد به نفس بخش مهمی از شخصیت ما است. اگر اعتماد به نفس از دست برود، آسیب هایی را به دنبال خواهد داشت. آنچه که پیش تر یک ویژگی ذاتی تلقی می شد ، امروزه دیگر سرنوشتی گریزناپذیر نیست: اکنون امکان تغییر وجود دارد، می توانید اعتماد به نفس خود را به دست آورید حتی اگر تاکنون احساس می کردید که آن را نداشته اید. در واقع، من برای تمام کسانی که به خودشان اعتماد ندارند- چه در کارهایشان و چه در روابطشان با دیگران- این کتاب را نوشته ام تا به آن ها کمک کنم که خودشان را از این کمبود اعتماد به نفس ظالمانه رها کنند و به این ترتیب این امکان را به آن ها بدهم تا از دور باطل شکست خارج شوند. امیدوارم که آن ها با خواندن این کتاب، یاد بگیرند که خودشان را بیشتر دوست بدارند، این جرأت را پیدا کنند که دست به عمل بزنند و شهامت زندگی کردن در مقابل دیگران را به دست آورند.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 10 تیر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 225

به "برای داشتن یک سال بهتر این کتاب ها را بخوانید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای داشتن یک سال بهتر این کتاب ها را بخوانید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید