بهانه ای که نباید از نانوای محل پذیرفت

به گزارش وبلاگ واحدی، معاون بازرگانی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان از استان سمنان به عنوان تنها استانی در کشور نام برد که خبازی های آن مختارند که آرد مورد احتیاج خود را از هر کارخانه آردی که مختارند تهیه نمایند.

بهانه ای که نباید از نانوای محل پذیرفت

عبدالرحیم تحصیلی در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ واحدی اظهار کرد: این مهم با هدف ارتقاء کیفیت نان در استان اتخاذ شده و این رویه در هیچکدام از استان ها مرسوم نیست.

وی با بیان اینکه خبازان در دیگر استان ها محدود به تامین آرد از یک کارخانه آرد تعیین اند توضیح داد: با ابتکار عمل اداره کل غله این محدودیت را در استان برداشتیم و همین به افزایش کیفی نان در استان یاری شایانی نموده است.

معاون اداره کل غله استان سمنان با بیان اینکه این رویه باعث ایجاد رقابت بین کارخانه های آرد استان نیز شده اضافه نمود: هر جا انحصاری وجود داشته باشد امکان بروز مسائل نیز در آن بیشتر است لذا این مهم انگیزه کارخانه ها را نیز برای فراوری آرد باکیفیت تر نیز بیشتر نموده است.

وی با بیان اینکه با این عمل این بهانه که نانوا مدعی گردد آرد کیفیت ندارد را از خباز گرفتیم چرا که از هرکدام از کارخانه های آرد استان که آرد باکیفیت تری را دارند می تواند خرید کند، اظهار داشت: خباز در انتخاب کارخانه آرد و آرد خریداری شده کاملا مختار است و شهروندان نیز نباید بهانه غیرکیفی بودن آرد را از نانوا بپذیرند.

تحصیلی با بیان اینکه گندم پیش از آرد شدن 24 ساعت در آب خیسانده می گردد گفت: چنانچه کارخانه مدت زمان خواب گندم در آب را کاهش دهد در کیفیت آرد فراوریی موثر است.

معاون غله استان از وجود پنج کارخانه آرد در این استان اطلاع داد و گفت: این کارخانه ها در شهرستان های سمنان، سرخه، گرمسار، دامغان و شاهرود هستند و آرد فراوریی آنها بیش از احتیاج استان است و از این رو بخشی از احتیاج استان های همجوار را هم تامین می نمایند.

وی از وجود 800 خبازی در سطح این استان اطلاع داد و اضافه نمود: 575 خبازی یارانه ای و 229 خبازی آزادپز در سطح استان فعالیت دارند ه بربری با 225 واحد و لواش با 210 واحد بیشترین سهم را در بین خبازی های استان دارد.

معاون بازرگانی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان با بیان اینکه آزادپزها هم چند سالی است که آرد یارانه ای دریافت می نمایند ادامه داد: در حال حاضر به آزادپزها هم آرد یارانه ای داده می گردد و البته یارانه اعطایی به این خبازی ها نسبت به یارانه ای های اولیه کمتر است.

به گزارش وبلاگ واحدی، وجود آرد نامرغوب و بی کیفیت یکی از مرسوم ترین بهانه های نانوایان در پاسخ به اعتراض شهروندان در قبال کیفیت پایین نان فراوریی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 خرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 208

به "بهانه ای که نباید از نانوای محل پذیرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهانه ای که نباید از نانوای محل پذیرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید